Kurzemes Vārds

01:06 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājniece – Rīgas čempione
Andris Sudmalis

Sezonas pirmajās nozīmīgajās sacensībās ir piedalījušās Liepājas mākslas vingrotājas, kas startēja Rīgas atklātajā čempionātā.

Diemžēl nedienas ar veselību turpinās ilggadējai Latvijas mākslas vingrošanas līderei Marinai Kisluhinai, kura augustā izmežģīja potīti un tagad tikai atgūstas no savainojuma, līdz ar to sacensībās Rīgā nevarēja piedalīties. Bet galvaspilsētā notikušie mači bija nozīmīgi ar to, ka tajos varēja nopelnīt reitinga punktus, kas tiks ņemti vērā, nosakot nākošā gada Latvijas izlases sastāvu.

Neskatoties uz M.Kisluhinas prombūtni, Liepājas mākslas vingrotājām starptautisko senioru klasē bija ko piedāvāt. Ilgāku laiku par perspektīvu tika uzskatīta Diāna Kelehsašvili, un nu viņa aizvien skaļāk sevi piesaka kā spēcīgu Liepājas mākslas vingrošanas tradīciju turpinātāju. Katrā sacensības veidā liepājniecei bija vismaz trīs, četras spēcīgas konkurentes, bet tas neliedza D.Kelehsašvili kopvērtējumā ierindoties 1.vietā.

Starptautisko junioru klasē 5.vietā ierindojās Alīna Gutoreva, kura tikai par punkta divām desmitdaļām atpalika no pērnā gada čempiones, kas arī palika ārpus godalgotā trijnieka, bet aiz Alīnas palika vairākas spēcīgas Latvijas vingrotājas.

Vēl mūsu pilsētu pārstāvēja nacionālā juniore Ksenija Čadajeva, kas ierindojās 5.vietā. Viņa sacensībās piedalījās ar jaunu, krietni sarežģītāku programmu nekā pērn, līdz ar to neizdevās izvairīties no kļūdām.

Jau novembra sākumā liepājnieces Rīgā piedalīsies Latvijas čempionātā, kas būs otrās sacensības, kurās varēs tikt pie vērtīgajiem reitinga punktiem, kas ļaus pretendēt uz iekļūšanu Latvijas izlasē.


Laukumā dodas ar smaidu sejā
Andris Sudmalis

Liepājas Tenisa sporta skolas bijušais audzēknis Adrians Žguns šoruden nepierasti aktīvi piedalās dažādos turnīros. Divreiz pēc kārtas iekļūstot "Future" jeb zemākās kategorijas turnīru finālos, Adrians ir ielauzies ATP ranga pirmajā tūkstotī, kas ir 26 gadus vecā sportista augstākais sasniegums karjerā. "Kurzemes Vārds" sazvanīja Adrianu Meksikas pilsētā Obregonā, kur viņš gatavojās pirmās kārtas spēlei.

Adrian, Latvijā daudzi ir pārsteigti par to, ka šoruden tik aktīvi piedalies turnīros.
– Man pietrūka tenisa, un radās iespēja piedalīties dažos turnīros, ko arī izmantoju. Pēc atgriešanās no Latvijas ASV, es no jūnija divus ar pusi mēnešus trenēju citus Menas štatā, pēc tam pats patrenējos kopā ar bijušo koledžas biedru un tad sāku spēlēt. Pirmajā turnīrā Meksikā veicās diezgan labi, tāpēc turpināju. Sekojot līdzi Latvijas tenisistu rezultātiem, redzēju, ka vairākiem no tiem sportistiem, kurus esmu apspēlējis, turnīros klājas diezgan labi, tad arī padomāju, ka vēl taču esmu jauns, tāpēc jācenšas spēlēt, cik vien ilgi varu.
Ko vēl bez tenisa dari Meksikā?
– Kā jau parasti sacensību laikā – guļu, ēdu, trenējos un spēlēju, te bez tenisa nekā daudz cita darāma arī nav.
Kā ar klimatu?
– Ļoti karsts – kādi 40 grādi. Vēl arī sutīgs, mača laikā nākas mainīt pat četrus, piecus kreklus. Trešajā setā spēka vairs nav daudz palicis, neizdodas spēlēt mierīgi, vispirms padomāt un tikai tad darīt. Gribas, lai viss ātrāk beidzas, varbūt tieši tādēļ zaudēju vienā no diviem fināliem, turklāt spēles laikā man bija divas mačbumbas.
Cik viegli vai grūti bija atsākt spēlēt turnīros?
– Grūti nebija, bet, tā kā nebiju ATP rangā, tad vispirms nācās sākt spēlēt no kvalifikācijas pirmās kārtas, tagad jau varu sākt no pamatturnīra pirmās kārtas.
Cik svarīgi tev ir redzēt savu vārdu ATP sarakstā?
– Protams, tas ir patīkami, bet neko daudz man nenozīmē. Svarīgākais ir spēlēt tenisu. Daru to savam priekam, laukumā dodoties, man nav nekādu lielo mērķu, eju ar smaidu sejā, līdz ar to nespiež atbildības nasta, varu darboties atraisīti. Nekas daudz jau nav sasniegts, un, nopelnot pirmos punktus, lēciens ir iespaidīgs, bet vēlāk kāpt rangā kļūst grūtāk.
Cik punktus un cik dolārus var nopelnīt par "Future" finālu?
– Fināla uzvarētājs nopelna 12 punktu un kādus 1300 ASV dolārus, bet zaudētājs 8 punktus un apmēram 900 dolāru. Aptuveni 20 procenti gan aiziet nodokļos.
Nekāds labais bizness nesanāk...
– Nē, nē. Naudu šajā līmenī nevar pelnīt, labākajā gadījumā var izbraukt pa nullēm. Bet man arī nauda nav galvenais, jo, kā jau teicu, – spēlēju savam priekam.
Kura vieta tev iepriekš rangā bija augstākā?

– Kad studēju koledžā, vasaras brīvlaikos uzspēlēju dažos "Future" turnīros, un tad biju ap 1200 vietu pasaulē.
Cik nopietni grasies spēlēt turpmāk?
– Vēl piedalīšos dažos turnīros Meksikā, tad došos atpakaļ uz Floridu, līdz gada beigām trenēšu citus, paralēli gatavošos arī pats, lai nākošā gada sākumā vai šā gada beigās atkal piedalītos turnīros. Ir doma pamēģināt spēkus arī "Challenger" turnīros.
Ja tajos labi veiksies, varbūt būs iespēja aizsniegties arī līdz Latvijas izlasei? Objektīvi raugoties, tev ir cerības tikt valstsvienībā?
– Centīšos spēlēt daudz, un, ja klāsies labi, tad priecātos atgriezties izlasē. Tur tagad spēlē Gulbis, Lejnieks, Juška un Pavlovs. Esmu dzirdējis, ka nākamgad Deivisa kausa izcīņā pret Moldovu Gulbis nevarēs palīdzēt. Tagad manos plānos ir daudz trenēties, lai nākošgad varētu ar galvu pa priekšu mesties turnīros. Spēlēšu maksimāli daudz, un tad jau redzēs.