Kurzemes Vārds

03:48 Otrdiena, 23. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Situācija

Militārais misēklis
Viktors Ulberts

Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Dažādi misēkļi paretam gadās katram. Par to nevajag nosodīt, taču var pasmaidīt. Kļūme, kas uzjautrināja skatītājus, gadījās arī karaspēka parādes ģenerālmēģinājumā, ko svētdien vēroja daudzi liepājnieki.

Viena karavīru grupa stāvēja ar kreiso sānu pret Latviešu biedrības namu un skatu uz Liepājas Universitāti. Kad kolonna sāka soļot viņiem garām, tā uz brīdi piestāja un izveidoja tukšu vietu, lai ļautu tajā iekļauties arī minētajai karavīru grupai. Tad viņu komandieris deva pavēli: "Uz krēēiso!" Viens, divi – karavīri kā roboti perfekti izpildīja komandu un… uzgrieza muguru kolonnai. Ko nu? Stāsies kolonnā atmuguriski? Vai skries ar pieri LBN sienā? Komandieris gana ātri aptvēra savu kļūdu un divreiz nodimdināja: "Uz lāābo! Uz lāābo!" Zaldātiņi perfekti izpildīja arī šo pavēli un vēl pēc četriem brašiem soļiem iekļāvās kolonnā.