Kurzemes Vārds

03:13 Otrdiena, 23. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28. oktobrī

1928.

– Laikraksts ziņo un mudina: "Taču reizi liepājnieki nākuši pie atziņas, ka laiks nomest sen sagruvušās cariskās Krievijas rēgus, kuri gandrīz uz katra ielas stūra dveš pretim gājējam. Visas pilsētas pa lielākai tiesai ir pārkristījušas šādas ielas, un nu arī liepājnieki sapratuši veco ielu nosaukumu nevajadzību. Čevkina ielas iedzīvotāji sākuši vākt parakstus par to, lai pārkristītu minēto ielu par Ausekļa vai Pīlādžu ielu. Patriotiskāk būtu pirmais nosaukums – Ausekļa iela, bet, ja skatāmies ielas īpatnībā, tad Pīlādžu iela. Pīlādži kā krāšņs vainags apvij minēto ielu pavasaros ar saviem ziediem, bet rudenī ar ogu sārtajiem ķekariem, tā radīdami Pīlādžu ielas nosaukumu. Cerams, ka Čevkina ielas iedzīvotāju piemēram būs sekotāji un tie padarīs Liepāju latviskāku."
– No Nīcas Liepājā iebraucis kāds Alfrēds Štics un devies uz Siena tirgu pie friziera Grosmaņa apgriezt matus. Kad frizieris savu darbu padarījis un lūdzis samaksāt 30 rubļu, Štics sācis trokšņot un bļaut, ka tas esot par dārgu, un nav maksājis. Nav atlicis nekas cits, kā izsaukt kārtībnieku un nemaksātāju nogādāt aresta telpās.

1938.

– Iepazinusies ar Tehniskās nodaļas izstrādāto darbu plānu Liepājas atbrīvošanas pieminekļa laukuma tālākai izbūvei gaidāmajā ziemas sezonā, Pilsētas valde to apstiprinājusi, nosakot, ka darbi veicami pakāpeniski, cik to atļaus līdzekļi. Vispirms paredzēts pārstādīt kokus jaunā koncertdārza rajonā, tad izdarīt zemes planēšanu un veikt ceļu būvdarbus. Ja līdzekļu būs pietiekami – arī uzbēruma veidošanu jaunajai kūrmājai.

1948.

– Par godu VĻKJS 30.gadadienai Liepājā notiks pilsētas vidusskolu sienas avīžu konkurss. Tam gatavojoties, Liepājas Pedagoģiskā skola atklājusi savu sienas avīžu skati, kurā izstādītas 17 sienas avīzes. Plašajā klāstā "ir tādas, kurās atspoguļojas augošo skolotāju cīņa par labākām sekmēm mācībās un pret buržuāziskās ideoloģijas paliekām. Šinī ziņā labs piemērs ir skolas sienas avīze "Jaunais skolotājs". To redzēt der katram skolas sienas avīzes redaktoram."
– Darbu sācis Liepājas Piena kombināta piena konfekšu ražošanas cehs. Tās var iegādāties kombināta stendā centrāltirgū un citos šā uzņēmuma veikalos.