Kurzemes Vārds

05:00 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29. oktobrī

1928.

– Sakarā ar pilsētas galvas Evalda Rimbenieka ievēlēšanu Saeimā, notiek partiju cīkstēšanās par jauno Liepājas galvas kandidātu. Pirmais tiek minēts pilsētas valdes loceklis Lapa.
– Ceļā no Somijas jūras līča uz Dancigu Liepājā iebraucis franču kontrabandas kuģis "Lura", kuram pietrūcis kurināmā – ogles. Tas pārdevis Somijas kontrabandistiem vīnu, liķieri un spirtu. "Lura" pieder kādai lielai kontrabandas sabiedrībai. Tās īpašumā esot vairāk nekā desmit kontrabandas kuģu. Sabiedrība esot starptautiska, un tās kuģi braucot ar dažādu valstu karogiem. Uz "Luras" ir divi kapteiņi – francūzis un igaunis. Komandā ir franči, krievi, angļi un latvieši. "Lura" kādreiz ir bijis zvejas kuģis, tagad piemērots kontrabandas pārvadāšanai. Uz tā netrūkstot pat radio.

1938.

– Uzklausot Izglītības nodaļas vadītāja priekšlikumu, Pilsētas valde piešķir 4090 latu trūcīgo bērnu siltajām brokastīm pamatskolās un vēl 3000 latu viņu nodrošināšanai ar mācību līdzekļiem.
– No rīta pa Toma ielu iet Vladimirs Ivanovs. Viņam ātrā gaitā tuvojas kāds vīrietis melniem izspūrušiem matiem, nevīžīgi ģērbies. Viņš iesit Ivanovam pa seju, sper viņam, kliegdams, ka Ivanovs esot viņam pagraba dzīvoklī raidījis radiostarus un briesmīgi krācis. Radiostari bojājot viņam veselību. Gar viņa logiem ejot garām desmitiem cilvēku, un visi raidot neredzamus radiostarus. Ivanovs par negaidīto uzbrukumu ziņo policijai. Veicot izmeklēšanu, tiek aizturēts 27 gadus vecais Alfrēds K. Viņu atzīst par garīgi slimu un bīstamu sabiedrībai un ievieto pilsētas slimnīcas psihiatriskajā nodaļā.

1948.

– Par godu komjaunatnes 30.gadadienai Liepājas Mūzikas vidusskolas kompozīcijas un teorijas klases audzēkņi apņēmās uzrakstīt vairākas kora un solo dziesmas. Otrā kursa audzēknis komjaunietis G. Dovgjallo sarakstījis dziesmu jauktajam korim ar A.Baloža tekstu "Jaunā maiņa". Tā paša kursa audzēknis Alfrēds Tučs sacerējis dziesmu bērnu korim ar tā paša autora tekstu – "Jaunā maiņa", bet ar Ādamsones tekstu uzrakstījis solo dziesmu "Pavasara vējš". Šo dzejnieku tekstiem melodijas komponējuši arī 4.kursa audzēkne Ērika Smite un Olivers Štelmanis. Visas jauno autoru sacerētās dziesmas tiks atskaņotas komjaunatnes gadadienai veltītajā sanāksmē Mūzikas vidusskolā. Kora dziesmas atskaņos pašu autoru vadībā.