Kurzemes Vārds

07:53 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Izraujies no ikdienas!
Daiga Lutere

Laiks drūms, bieži līst, dienas kļūst īsākas, un turklāt vai uz katra soļa mums vēl atgādina par krīzi. Ko šādā situācijā darīt cilvēkam, kurš negrib ļauties pesimismam? Atbild Personības pilnveidošanas centra pasniedzējs Artūrs Zeltiņš.

– Mans padoms – rauties ārā no ierastā, no ikdienas! Pārkāpt pāri mazajam slinkumam un atrast sev jaunu vidi, iepazīt jaunus cilvēkus, pavadīt laiku pozitīvi domājošu cilvēku sabiedrībā. Šis drūmais, lietainais laiks ir kā radīts, lai to pavadītu
siltās, gaišās telpās, interesantās un lietderīgās sarunās, un... ne jau par krīzi. Šis laiks daudziem ir un būs nopietnu pārbaudījumu laiks. To veiksmīgi pārdzīvos gudrākie un apķērīgākie. Tāpēc aicinu izmantot visas iespējas mācīties un apgūt kaut ko jaunu.

Bet mācīšanās prasa laiku, saņemšanos, arī naudu.
– Lai mācītos, rudens ļoti piemērots – tumšie, garie vakari. Saņemšanās. Par to runājot, sevi tikai vajag motivēt. Tas slinkums jau ir gandrīz visiem. Iet, kaut ko darīt, kustēties. Un tāpēc liela daļa neko nedara. Tie daži, kas saņemas un dara, ātri
nokļūst priekšā citiem. Protams, nauda ir vajadzīga. Tomēr krīzes apstākļos, kad naudu ieguldīt dažādos ierastos veidos kļūst mazāk droši, vislabākais ieguldījumu veids ir ieguldīt pašam sevī. Šī nauda nekur nepazūd, tā paliek pašam.

Vai nav tā, ka kursos ļoti daudz dod arī satikšanās ar jauniem cilvēkiem, ar tiem, kuri atnākuši mācīties?
– Protams, kursos satiekas tie, kuri kaut ko dara. Tie, kurus nekas neinteresē, uz kursiem nenāk. Līdz ar to veidojas labi kontakti, sadarbība. Tā ir iespēja no šiem cilvēkiem uzzināt idejas, kuras nekur nav uzrakstītas.

Vai vari sevi iedomāties neko nedarām, tikai sēžot pie televizora?
– Nē. Tas nebūtu es. Man būtu garlaicīgi.

Ko tu gūsti kā pasniedzējs, vadot nodarbības?
– Gandarījumu. Visvairāk priecājos, kad cilvēki stāsta par saviem sasniegumiem, ko izdarījuši. Protams, tā ir arī dzīves pieredze, ar kuru cilvēki dalās, padomi, ko viņi dod cits citam. Daudz pozitīvu emociju. Labs lādiņš uz ilgu laiku.