Kurzemes Vārds

04:13 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

"UPTK" atkal čempionu godā
Andris Sudmalis

Komandas "UPTK" futbolisti uzskatāmi par absolūtajiem Liepājas čempioniem, jo pavasarī iegūtajam futzāla čempionu titulam nule pievienojuši uzvaru arī futbolā "7 pret 7".

Liepājas spēcīgākās komandas tituls izšķīrās vienību "UPTK" un "V.O.V.A." spēlē, kas norisinājās mūsu pilsētai raksturīgos laika apstākļos, proti, stiprā vējā. Maču sekmīgāk iesāka "V.O.V.A." vīri, kas pēc Dmitrija Kalašņikova supergola no asa leņķa izvirzījās vadībā. Pirmais puslaiks gan beidzās neizšķirti 1:1, jo pēc stūra sitiena izspēles izmanīgākais soda laukumā bija augumā ne būt ne raženais Fēlikss Kotovs, kurš precīzi sita ar galvu – 1:1.

Pēc pārtraukuma iniciatīvu pārņēma "UPTK", kas pēc Denisa Kazaka un Igora Jegorova sitieniem ieguva stabilu pārsvaru – 3:1. Komanda "V.O.V.A.", kam uzvara bija vajadzīga vairāk, bet neizšķirts dotu vismaz 2.vietu, vienus vārtus atguva (Filips Freibergs), bet čempioni dažās atlikušajās minūtēs visai droši nosargāja uzvaru.

Diezgan precīzs apzīmējums šai spēlei būtu "gabaliņš no lielā futbola", jo cīņa bija ļoti asa, bet ne rupja. Tiesa, abu vienību līderiem Dmitrijam Kalašņikovam ("V.O.V.A.") un Denisam Murinam ("UPTK"), kas laukumā devās savainoti, problēmas ar veselību radās arī mača laikā. Murins tika nomainīts, bet Kalašņikovs par spīti diviem asiem noteikumu pārkāpumiem uz vienas kājas spēli tomēr pabeidza.

Čempionāta pēdējā mačā "Rusj" spēlēja neizšķirti 3:3 pret komandu "Martens".

Bombardētāju sarakstā izmaiņas nenotika – labākais ar 25 gūtiem vārtiem bija Vjugars Askerovs, bet Denisa Kazaka rēķinā 24 precīzi sitieni.

Plānots, ka telpu futbola jeb futzāla čempionāts sāksies janvārī un atkal norisināsies Tosmares sporta zālē.

Kad vajag vairs tikai diviem
Ints Grasis

Līdz virslīgas futbola čempionāta beigām atlicis pavisam maz. Uz daudziem jautājumiem atbildes jau rastas.

Pašlaik vienīgais iemesls, kas vēl spēj saglabāt intrigu virslīgā pirmā sešnieka komandu turnīrā, ir – kurš iegūs sudraba medaļas. Precīzāk sakot, kā savā starpā sudrabu un bronzu sadalīs "Skonto" un "Liepājas metalurgs" (abas jau nodrošinājušas vietu UEFA kausa izcīņā nākamgad). Šīs ir arī vienīgās komandas, kurām oktobra beigas un novembra sākums vēl kaut ko var izšķirt. Turklāt abas konkurentes savā starpā vairs netiksies.

Liepājnieki šodien savā laukumā spēlēs ar "Rīgu", bet "Skonto" izbraukumā ar "Daugavu", kas Liepājā savukārt viesosies 2.novembrī – dienā, kad "Skonto" spēkosies ar "Dinaburg". Pēdējā kārtā 9.novembrī mums sezona beigsies Ventspilī, bet "Skonto" uzņems "Rīgu".

Ventspilnieki jau priekšlaikus galvā likuši čempionu kroni, "Dinaburg" līdz medaļām un līdz ar to arī līdz eirokausiem nākamajā sezonā vairs nespēj aizsniegties. Uz iziršanas robežas esošo "Rīgu" vismaz šosezon neinteresē vairs nekas, un labi vēl, ja tā spēs pabeigt sezonu. "Daugava" savu galveno uzdevumu jau izpildījusi, jo, iegūstot Latvijas kausu, tā sev nodrošinājusi vietu UEFA kausa izcīņā nākamgad. Līdz ar to medaļu likteni lielā mērā izšķirs, kā pret "Skonto" un "Liepājas metalurgu" spēs noskaņoties pretinieku komandas.

Šodien dzelteno kartīšu limita dēļ laukumā "Liepājas metalurga" sastāvā nevarēs doties Tamošausks. Bet vai laukumā vispār kāds dosies? "Rīgas" futbolisti pagājušajā nedēļā draudēja nepiedalīties atlikušajās spēlēs, ja nesaņems garantijas tam, ka tiks izmaksāta alga.

"Ko gan mēs varam darīt? Klubs "Rīga" Futbola federācijas prasību par saistību nokārtošanu ar spēlētājiem nepilda. Varam klubam atņemt punktus, varam to izslēgt no virslīgas, bet gribam, lai pāri visam būtu sportiskie principi," vakar "Kurzemes Vārdam" sacīja federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis. Viņš cer, ka komanda pabeigs sezonu, taču pieļauj, ka "viss ir iespējams".

Medaļas Latvijas čempionātā

Pagājušajā nedēļā Rīgā notika Latvijas čempionāts skvošā, kurā piedalījās arī Liepājas sportisti. Zelta medaļas U-19 vecuma grupā izcīnīja Ineta Mackeviča un Mārtiņš Lopačinskis, 2.vietā ierindojās Ivars Liepiņš (vecuma grupā 35+), Laura Egle (GU19), Matīss Grietēns (BU15), bet trešie bija Agris Freibergs (35+) un Artūrs Lundbergs (BU19).

Otrie ostu čempionātā

24. un 25. oktobrī Tallinā notika Baltijas valstu ostu basketbola turnīrs, kurā piedalījās Tallinas, Rīgas, Ventspils, Liepājas un Klaipēdas ostu komandas. Par uzvarētājiem kļuva Klaipēdas ostas pārstāvji, bet Liepājas SEZ komanda ierindojās 2.vietā.

Meklēs jaunos talantus

Svētdien, 2.novembrī, pulksten 12 Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39, notiks novusa turnīrs "Liepājas jaunie vēji".

Turnīrā var piedalīties spēlētāji no 14 gadu vecuma, kuriem līdz 2008.gada 1.janvārim nebija piešķirta sporta klase novusā. Dalībnieku pieteikumus gaida līdz 30.oktobrim pa e-pastu [email protected] vai pa tālruni 29457987 (pēc pulksten 17). Dalība turnīrā ir bez maksas. Turnīra mērķis ir dot iespēju izpausties mazāk pieredzējušiem spēlētājiem. Turnīra atklāšanā notiks arī 2007./2008. gada sezonas pilsētas meistarsacīkšu uzvarētāju apbalvošana.

Administratīvi soda krievu leģionārus
Miks Kuncītis

27.oktobrī Liepājas Olimpiskajā centrā Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes darbinieki par strādāšanu bez darba atļaujas noformējuši administratīvo pārkāpumu protokolus diviem basketbola kluba "Liepājas lauvas" spēlētājiem – Aleksandram Pavlovam un Aleksejam Zorinam.

Tā kā Krievijas pilsoņi Aleksandrs Pavlovs un Aleksejs Zorins BK "Liepājas lauvas" sastāvā oficiālās spēlēs bija devušies laukumā bez strādāšanas darba atļaujām, viņi tika sodīti ar administratīvā pārākuma protokoliem. Par šo pārkāpumu var piemērot naudassodu no 100 līdz 500 latiem. Savukārt basketbola klubam "Liepājas lauvas" noformēts protokols par Krievijas Federācijas pilsoņu nodarbināšanu bez darba atļaujas. Klubam šajā gadījumā var tikt piemērots naudassods no 500 līdz 2500 latiem. Ar VRS LIP priekšnieka pienākumu izpildītāja lēmumu sportisti un kluba pilnvarotā persona informēti par administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanu šā gada 5.novembrī.

Kā zināms, sezonas pirmajās spēlēs ne vienam, ne otram spēlētājam vēl nebija līguma ar BK "Liepājas lauvas", tātad darba atļauju viņi nemaz nevarēja iegūt. Kopš pagājušās piektdienas Pavlovam darba atļauja nokārtota, bet Zorina sakarā šī problēma tiekot risināta. Abi šie basketbolisti BK "Liepājas lauvas" sastāvā varēs piedalīties šodienas BBL spēlē pret Kauņas komandu "Triobet".

BK "Liepājas lauvas" valdes priekšsēdētājs Artis Lagzdiņš pastāstīja, ka valsts likumdošana pret viesspēlētāju darba atļaujām ir visai nesakārtota. "Mēs taču nevaram parakstīt ar basketbolistu līgumu pirms neesam pārliecinājušies, vai viņš tiešām klubam var būt noderīgs. Piemēram, arī pērn amerikānis Vernons Hemiltons pirms līguma parakstīšanas vispirms komandā bija uz pārbaudes laiku un aizvadīja pāris oficiālās spēles. Šo darba atļauju jautājumu esam pārrunājuši ar Latvijas Basketbola savienību, kas tālāk to risināšot Imigrācijas departamentā, ierosinot izsniegt pagaidu atļaujas, kuru termiņš varētu būt 60 dienas," atzina Artis Lagzdiņš, piebilstot, ka klubs nevar atļauties parakstīt līgumus ar leģionāriem un gadījumā, ja spēlētāja sniegums ir neapmierinošs, tos lauzt, jo tādā gadījumā izmaksas ir stipri lielākas.

Gadījums ar BK "Liepājas lauvas" krievu leģionāriem nav pirmais šāda veida pārkāpums Latvijas sportā – tikko tika aizturēts arī BK "Ventspils" basketbolists Tairons Breizeltons, bet vēl nesenā pagātnē – jūlijā bez darba atļaujām tika pieķerti divi FK "Rīga" futbolisti.