Kurzemes Vārds

21:57 Piektdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Lelles bērniem un pieaugušajiem

Pie Internātpamatskolas skolēniem ciemojās interesanta viešņa – māksliniece Larisa Puhingere no Vācijas. Viņa ir leļļu meistare, viņas darinātās koka, porcelāna, auduma paijas ir izraisījušas ievērību daudzās izstādēs kā Vācijā, tā Austrijā. Māksliniece ir saņēmusi arī balvu par Eiropas skaistāko lelli un citas atzinības. Internātpamatskolas bērniem viņa stāstīja, kā top šie neparastie mākslas darbi. Audzēkņi klusinātas mūzikas pavadījumā noraudzījās, kā darbojas lelles – marionetes – cilvēku un kustoņu veidolā, kuras pamazām no skolotāju galdiņa uzkāpa uz viņu soliem.
Leļļu māksliniece ar kustīgo lelli – marioneti – ielīksmoja skolēnus.

Kāda izskatās mūsu Liepāja?

Liepājas Jaunatnes centrs sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi izsludina fotokonkursu "Mana Liepāja".

Jaunieši aicināti iesūtīt savas fotogrāfijas, kā, viņuprāt, Liepāja izskatās un kādas ir pilsētas vērtības. Darbi jāiesūta līdz 1.novembrim uz e-pastu [email protected] vai ienesot Liepājas Jaunatnes centrā. Viens cilvēks drīkst iesūtīt ne vairāk par trim fotogrāfijām. Labākie darbi būs apskatāmi izstādē, kā arī autori saņems dažādas balvas. Fotokonkurss norisinās sakarā ar Latvijas Jaunatnes padomes organizētu valsts mēroga projektu "Jauniešu vilciens", kura laikā Liepājā, Gulbenē, Talsos un Rīgā notiek dažādas aktivitātes. Projekta mērķis ir atbildēt uz jautājumiem, kas skar jauniešu nākotnes problēmas, lai veiksmīgāk tās laikus novērstu.

Atkal caurumu lāpīšana

Par avārijas stāvoklī esošās 12 dzīvokļu mājas Tirgus ielā 59 apsaimniekošanas maksas problēmām jau bija visai plašs raksts. Jautājums par nepieciešamību vairākas reizes palielināt maksu par dzīvojamās platības kvadrātmetru palicis atklāts. Lai saņemtu labprātīgu piekrišanu, namu pārvalde nupat bija sarīkojusi īrnieku sapulci, taču nekāds lēmums atkal nav pieņemts: 6 privatizēto dzīvokļi īpašnieki vispār nav ieradušies, bet to apakšīrniekiem nav balsstiesību. Pārstāvjus nebija atsūtījusi arī pašvaldība, kurai pieder puse mājas. Ēkai vajadzīgs nopietns remonts, taču, tā kā "Jaunliepāja" necer uz Sabiedrisko pakalpojumu regulatora atbalstu, tad būs jāturpina tā saucamā caurumu lāpīšana.

Izveido zemes kompensācijas fondu

Lai apmierinātu to zemes pieprasītāju vēlmes, kuriem ir tiesības saņemt līdzvērtīgu zemesgabalu mantojamās zemes vietā, Liepājas dome oktobrī izveidojusi līdzvērtīgas zemes kompensācijas fondu. Tajā iekļauti 18 zemesgabali: 14.novembra bulvārī 77, 127 un 133, Augustes ielā 13, Durbes ielā 3 un 28, Darbnīcu ielā 4b, Kaiju ielā 44/46, Ploču ielā 18a, 6b, 6c, Rendas ielā 4, 5, 7a, 9a, 10, Strazdu ielā 38 un Slapjajā ielā 12a. Lielākoties šajos zemesgabalos iespējama individuālo dzīvojamo māju apbūve vai vienstāvu un divstāvu daudzdzīvokļu māju apbūve, Kaiju ielā – ražošanas uzņēmumu apbūve, Slapjajā ielā – trīs, četru un piecstāvu dzīvojamo māju apbūve, bet Strazdu un Augustes ielā – komercdarbības objektu apbūve.

Atbalsta divus ES projektus

Liepājas dome oktobrī atbalstījusi divus lielus projektus, kurus cer finansēt ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Viens no tiem – Liepājas bērnudārza "Saulīte" infrastruktūras attīstība, lai radītu 128 jaunas bērnudārza vietas un veicinātu vecāku nodarbinātību. Projekta kopējās izmaksas – 1,65 miljoni latu, gaidāmais ERAF finansējums – 1,20 miljoni latu. No Liepājas pašvaldības šim projektam nākamgad būs nepieciešams priekšfinansējums 0,96 miljoni latu – dome apņēmusies to garantēt.

Liepājas dome atbalstījusi arī projekta "Sociālās dzīvojamās mājas Flotes ielā 14 siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" pieteikuma iesniegšanu, lai kandidētu uz ERAF finansējumu. Tā iecerēts ne vien uz pusi samazināt siltumenerģijas patēriņu, bet arī samazināt sociālās mājas iedzīvotāju maksājumus un uzlabot viņu mājokli. Projekta kopējās izmaksas ir 305 tūkstoši latu, tajā skaitā no ERAF plāno piesaistīt 140 tūkstošus, bet pašvaldība garantē projekta īstenošanai nākamgad nodrošināt 112 tūkstošus latu priekšfinansējuma.

Sapieru rotai – pieci gadi

Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai šonedēļ apritēja 5.gadadiena, informēja 3.Zemessardzes novada štāba civilmilitārās sadarbības speciāliste Kristiāna Štrāle. Tā ir viena no Zemessardzes 54.Inženiertheniskā bataljona rotām, kas dibināta 2003.gada 27.oktobrī. 2004.gada 19.jūlijā izveidots Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons, pievienojot tam Mobilo strēlnieku mācību centra Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotu. Rotas komandieris ir majors Andris Rieksts, kas saņēmis 5. šķiras Viestura ordeni par nopelniem Latvijas valsts labā un iecelts par šā ordeņa kavalieri.

Sapieru rota ik dienas veic vienu no bataljona galvenajiem uzdevumiem – neitralizē un iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus Latvijas Republikas teritorijā un starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās. Latvijā katru gadu iznīcina vairāk nekā 4000 sprādzienbīstamus priekšmetus, šogad jau 4691. Bieži sapieriem nākas mērot ceļu uz Liepāju un rajonu, jo mūspusē kara laika mantojums par sevi atgādina īpaši bieži.