Kurzemes Vārds

21:34 Piektdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Es domāju tā

Kā izdzīvo pensionāri?
Kristīne Pastore

Būt pensionāram šajā laikā, kad pensijas ļoti daudziem ir zemākas par valstī noteikto iztikas minimumu, nav nekāda prieka. Tāpēc "Kurzemes Vārds" interesējās, kā pensionāri izdzīvo.

Ilga Štobe, grāmatvede:
– Manas vedeklas omīte ir pensionāre, un izdzīvot nav viegli – mazmeita viņai palīdz. Viņa palīdz gan samaksāt rēķinus, gan ar produktiem un arī citādāk, turklāt omīte saņem arī kādus pabalstus no Sociālā dienesta. Manuprāt, mūsdienās pensionāriem iztikt bez bērnu atbalsta ir ļoti grūti.

Andžela Jevstratenko, pensionāre:
– Mēs ar vīru esam pensionāri, un iztikt nav viegli, taču palīdzību bērniem nelūdzam, jo mūsdienās arī viņiem pašiem nav viegli. Mēs gan saņemam apkures pabalstu – tas ir ļoti labi, tā ir vērtīga palīdzība, jo pensionāriem mūsdienās daudz no kā ir jāatsakās un jārēķina tēriņi, lai pietiktu visam.

Lolita Stālberga, skolotāja:
– Abi mani vecāki ir pensionāri, bet viņi pagaidām nesūdzas, iztiek ar pensijām. Nekādu pabalstu viņiem nav, vienīgi Grobiņas pašvaldība, kur viņi dzīvo, palīdz samaksāt medikamentu rēķinus. Bet, ja vajadzētu, es saviem vecākiem palīdzētu.

Irina Prūse, audzina bērniņu:
– Mana omīte un opaps ir pensionāri. Es gan īsti nezinu, kā viņiem ir ar naudu, bet domāju, ka viegli iztikt nav. Es nezinu, vai viņi saņem kādus pabalstus, taču domāju, ka bērni viņiem palīdz.

Regnars Solovjovs, strādā tirdzniecībā:
– Mana mamma ir pensionāre, un mēs ar brāli viņai palīdzam, cik varam, naudu iedodam, jo nekādus pabalstus viņa nesaņem. Tā ka pensijām noteikti vajadzētu būt lielākām. Es domāju, ka tiem pensionāriem, kuriem jāiztiek tikai ar pensijām, klājas ļoti grūti. Labi, ja ir kāds, kas palīdz.