Kurzemes Vārds

14:28 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

"UPTK" atkal čempionu godā
Andris Sudmalis

Komandas "UPTK" futbolisti uzskatāmi par absolūtajiem Liepājas čempioniem, jo pavasarī iegūtajam futzāla čempionu titulam nule pievienojuši uzvaru arī futbolā "7 pret 7".

Liepājas spēcīgākās komandas tituls izšķīrās vienību "UPTK" un "V.O.V.A." spēlē, kas norisinājās mūsu pilsētai raksturīgos laika apstākļos, proti, stiprā vējā. Maču sekmīgāk iesāka "V.O.V.A." vīri, kas pēc Dmitrija Kalašņikova supergola no asa leņķa izvirzījās vadībā. Pirmais puslaiks gan beidzās neizšķirti 1:1, jo pēc stūra sitiena izspēles izmanīgākais soda laukumā bija augumā ne būt ne raženais Fēlikss Kotovs, kurš precīzi sita ar galvu – 1:1.

Pēc pārtraukuma iniciatīvu pārņēma "UPTK", kas pēc Denisa Kazaka un Igora Jegorova sitieniem ieguva stabilu pārsvaru – 3:1. Komanda "V.O.V.A.", kam uzvara bija vajadzīga vairāk, bet neizšķirts dotu vismaz 2.vietu, vienus vārtus atguva (Filips Freibergs), bet čempioni dažās atlikušajās minūtēs visai droši nosargāja uzvaru.

Diezgan precīzs apzīmējums šai spēlei būtu "gabaliņš no lielā futbola", jo cīņa bija ļoti asa, bet ne rupja. Tiesa, abu vienību līderiem Dmitrijam Kalašņikovam ("V.O.V.A.") un Denisam Murinam ("UPTK"), kas laukumā devās savainoti, problēmas ar veselību radās arī mača laikā. Murins tika nomainīts, bet Kalašņikovs par spīti diviem asiem noteikumu pārkāpumiem uz vienas kājas spēli tomēr pabeidza.

Čempionāta pēdējā mačā "Rusj" spēlēja neizšķirti 3:3 pret komandu "Martens".

Bombardētāju sarakstā izmaiņas nenotika – labākais ar 25 gūtiem vārtiem bija Vjugars Askerovs, bet Denisa Kazaka rēķinā 24 precīzi sitieni.

Plānots, ka telpu futbola jeb futzāla čempionāts sāksies janvārī un atkal norisināsies Tosmares sporta zālē.

Zaudējumi mērķi nemaina
Andris Sudmalis

SK "Vega 1" volejbolistiem pēc uzvaras Latvijas Nacionālās līgas pirmajā spēlē turpmākajos mačos nācies samierināties ar zaudējumiem. Pagājušās nedēļas nogalē liepājnieki savā laukumā piekāpās Valda Larionova trenētajam VK "Ropaži" – 0:3 (21:23, 17:21, 21:23).

Spēli "Vega 1" iesāka solīdi, pirmajā setā esot vadībā ar 5:1, bet turpinājumā allaž kaut kā mazliet pietrūka. Reizes sešas tika atdota pašu serve, tādējādi viesiem no Ropažiem tika uzdāvināts pirmais sets, bet abos pārējos laukuma saimnieki vairs nevarēja atrast nopietnus argumentus, lai spēli pavērstu par labu sev. Savukārt setu galotnē pietrūcis līderu, kas uzņemtos atbildību, spriež "Vega 1" treneris Gints Juriks.

Liepājniekiem par labu noteikti nenāks arī pieredzējušā Aigara Čerņavska paziņojums, ka turpmāk viņš vairs nespēlēs "Vega 1" komandā, bet Andris Jonass nav piedalījies ne komandas pēdējos treniņos, ne spēlēs, tādēļ arī ar šo spēlētāju G.Juriks vairs nerēķinās. Tādējādi jau čempionāta ievadā komandas modeli nāksies būtiski pārveidot. Mērķis – regulārās sezonas noslēgumā iekļūt pirmajā astoņniekā – gan nav mainījies. Teorētiski izredzes izpildīt šo uzdevumu "Vega 1" volejbolistiem nav sliktas, tikai sezonas ievadā vajadzētu prasmīgāk izrīkoties ar itin labvēlīgo kalendāru. Arī nākamo spēli liepājnieki aizvadīs savā laukumā – sestdien, 1.novembrī, pulksten 14 Liepājas Olimpiskā centra 4.zālē pret SK "Babīte".


 

Sudraba mirdzums cūkas ausīs
Ints Grasis

Vakar kluba "Rīga" futbolisti, nesaņemdami garantijas par neizmaksāto algu saņemšanu, atteicās doties uz virslīgas spēli Liepājā, bet mūsu galvenie konkurenti – komanda "Skonto" – paklupa Daugavpilī.

Ticiet vai neticiet – "Liepājas metalurga" trenera Rīdigera Abramčika atrakcija ar cūkas galvu, kurai ģērbtuvēs bija jāpieskaras mūsu komandas spēlētājiem pirms šīs kārtas spēlēm, atnesusi īstu cūkas laimi dubultā. Liepājniekiem nemaz nebija jāiziet laukumā, lai nopelnītu tehnisko uzvaru ar 3:0 (tā gan vēl nav oficiāli apstiprināta), jo pretinieks neieradās uz spēli. Savukārt "Daugava" spēja uzveikt "Skonto" ar 2:1, līdz ar to "Liepājas metalurgs" divas kārtas līdz čempionāta beigām saviem konkurentiem ir priekšā par vienu punktu. Vienāda punktu skaita gadījumā sezonas nobeigumā 2.vietu ieņemtu "Skonto", jo komandu savstarpējo spēļu bilance ir vienāda, bet skontiešiem ir vairāk uzvaru virslīgā. Nu sudraba medaļu liktenis jau ir mūsu komandas rokās.

Vakar "Rīgas" futbolisti īstenoja savu apņemšanos neiziet laukumā, ja klubs, kas apkaunojošā kārtā greznojas ar mūsu valsts galvaspilsētas vārdu, turpinās ignorēt viņu tiesības. Zināms, ka vakar notika komandas sapulce, kurā gājis visai karsti. Vēl pulksten vienos dienā kluba "Rīga" pārstāvis Andrejs Šakurovs "Kurzemes Vārdam" nevarēja neko pateikt, bet pēc stundas, kad būtībā bija pēdējais laiks, lai sēstos autobusā un paspētu uz spēli Liepājā, viss tapa skaidrs. "Varu pateikt tikai to, ka komandas futbolisti pieņēma lēmumu nebraukt uz spēli Liepājā. Tā nenotiks. Es šo informāciju nodevu Latvijas Futbola federācijai," vakar "Kurzemes Vārdam" sacīja A.Šakurovs.

Līdz ar to pēc virslīgas reglamenta "Liepājas metalurgam" būtu jāpiešķir tehniskā uzvara ar rezultātu 3:0. To "Kurzemes Vārdam" apstiprināja arī LFF Sacensību daļas vadītājs Jānis Skredelis. "Nekāds oficiāls iesniegums federācijā nav saņemts, mani tikai telefoniski informēja, ka "Rīga" uz Liepāju nebrauc. Klubs par to, protams, saņems sodu," sacīja J.Skredelis.