10:01 Trešdiena, 21. augusts

Cīņa par vietu izlasē turpinās
Miks Kuncītis

Latvijas vīriešu florbola izlase Oslo aizvadījusi divas pārbaudes spēles ar Norvēģijas valstsvienību un abās no tām zaudējusi. Otrajā mačā mūsu izlases vārtus sargāja liepājnieks Mārtiņš Krūms, kuru pēc mača atzna par labāko spēlētāju.

Mūsu izlasei šī, iespējams, bija pēdējā pārbaude pirms pasaules čempionāta, kas decembra sākumā sāksies Čehijā, tā ka, visdrīzāk, arī pēc šīm divām cīņām treneri izšķīrās par galīgo valstsvienības sastāvu, kas tiks paziņots tuvāko divu nedēļu laikā. Kaut arī iepriekšējā pasaules čempionātā Latvijas florbolisti izcīnīja piekto vietu, bet norvēģi palika septītie, laikam jau skandināvi tomēr meistarības ziņā ir pārāki par mūsējiem, jo liela daļa no Norvēģijas florbolistiem spēlē augstākas raudzes čempionātos, trīs no viņiem pat pasaules spēcīgākajā turnīrā – Zviedrijas čempionātā. Vēl jāmin fakts, ka līdz šim Latvijas izlasei nebija izdevies pārspēt Norvēģiju.

Pirmajā mačā, kad Latvijas izlases vārtus sargāja Jānis Bramanis, norvēģi uzvarēja gana pārliecinoši – 8:4 (spēles gaitā mājinieki bija izvirzījušies vadībā pat ar 5:0). Savukārt otrajā cīņā mūsējie jau cīnījās krietni līdzvērtīgāk un sākumā spēja panākt vadību ar 2:0, tiesa, mača beigu daļā norvēģiem ne tikai izdevās panākt izlīdzinājumu, bet arī, realizējot skaitlisko vairākumu, izraut uzvaru – 4:3. Pēc šīs cīņas Latvijas izlases treneris Jānis Kārkliņš paslavēja Mārtiņu Krūmu, kuram todien vārtos darba netrūka.

Jāatzīmē, ka uz Čehiju Latvijas izlases sastāvā brauks divi vārtsargi, bet pašlaik uz šīm vietām pretendē četri.

Sāk ar uzvarām Ventspilī
Andris Sudmalis

Pagājušās nedēļas nogalē jaunā sezona sākās sporta vingrotājām, un pirmās sacensības notika Ventspilī, kurās piedalījās Ventspils, Liepājas un Rīgas sporta skolu audzēknes.

Mūsu skolu šajās sacensībās pārstāvēja treneru Tatjanas Janovičas, Tatjanas Jurenko un Vitas Guļņevas audzēknes.

Sporta meistaru kandidātu grupā par sacensību uzvarētāju un 1.vietas ieguvēju kļuva treneres Tatjanas Janovičas audzēkne Gunita Gintere. Starp pirmās sporta klases vingrotājām labākā izrādījās treneres Vitas Guļņevas audzēkne Paula Ozoliņa. Labi startēja arī citas mūsu skolas audzēknes: Alisa Romanova izcīnīja 3.vietu, Anna Gavriša – 4.vietu, bet Viktorija Magure – 5.vietu.

Otrās sporta klases grupā uz goda pjedestāla kāpa divas mūsu sporta skolas audzēknes: 1.vietu ieguva treneres Tatjanas Jurenko audzēkne Marta Kārkla, bet 2.vietā ierindojās Inese Sinkina.

Visjaunākās vingrotājas startēja pirmajā jaunatnes sporta klasē. Par sacensību uzvarētāju šajā vecumu grupā kļuva treneres Tatjanas Janovičas audzēkne Viktorija Tihonoviča. Pavisam nedaudz no viņas atpalika Sonora Seile, kura izcīnīja 2.vietu, bet 4.vietu ieguva Margarita Aleksandrova.

Apliecina favorīta statusu

Pēc neilgas ārstēšanās tenisists Adrians Žguns atkal piedalās "Future" sērijas turnīrā Meksikā.

Šoreiz Adrianam savs spēks atkal bija jāpierāda kvalifikācijas turnīrā, kurā viņš bija galvenais favorīts, un iekļūšana pamatturnīrā Žgunam problēmas nesagādāja – pirmajā spēlē ar 6:2, 6:2 eksliepājnieks pārspēja Abrahamu Peresu no Meksikas, bet izšķirošajā kārtā vēl vienu meksikāni Alfredo Moreno – 6:3, 6:2.

Pamatturnīra pirmajā kārtā A.Žgunu jau gaidīja ar otro numuru izsētais Meksikas tenisists Migels Gallardo. Atšķirībā no iepriekšējām sacensībām Adrians šonedēļ ieplānojis piedalīties arī dubultspēļu turnīrā.