Kurzemes Vārds

06:20 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Bērnu vilinātāju pie atbildības nesauks

Rakstījām par gadījumu šoruden, kad Valsts policija saņēma sūdzību par kādu vīrieti, kurš Liepājā bija uzrunājis mazgadīgus zēnus, lūgdams viņiem palīdzību sameklēt pusaugu meitenes vīrieša vēlmju apmierināšanai. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks pastāstīja, ka likumsargi šo vīrieti aizturējuši, taču policistu pūles bijušas veltas – prokuratūra notikušajā nav saskatījusi noziedzīga nodarījuma sastāvu, un lietu nācies izbeigt. A.Vaiteiks atzina, ka viņu mācot bažas, ka varētu atkārtoties situācija, kā bija gadījumā ar pedofilu, kuram Kurzemes Apgabaltiesa šoruden par mazgadīgo izmantošanu piesprieda cietumsodu uz 13 gadiem. Policijas priekšnieks atgādināja, ka ar notiesāto vīrieti iepriekš notikumi risinājušies līdzīgi – prokuratūra vīrieša nodarītajos noziedzīgajos nodarījumos nesaskatīja nozieguma sastāvu, un vīrietis palika brīvībā.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka Kurzemes Apgabaltiesa agrāk septiņas reizes tiesātajam Jurim Vorončihinam piesprieda cietumsodu uz 13 gadiem un policijas kontroli uz trim gadiem. Viņš gan spriedumu pārsūdzējis.


Jūrā iekrīt un pazūd makšķernieks

Noticis kārtējais negadījums uz Ziemeļu mola. 3.novembrī pusstundu pirms pusnakts ugunsdzēsēji un policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Ziemeļu molu. Informācija vēstīja, ka slīkst jūrā no mola iekritis vīrietis.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva, nelaimē nonākušais bija makšķernieks no Lietuvas, kurš, būdams iereibis, bija iekritis ūdenī.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka jūrā iekritušais ir 1967.gadā dzimis Lietuvas pilsonis. Vīrietis kopā ar draugiem makšķerējis, kad pēkšņi iekritis jūrā un pazudis zem ūdens. Diemžēl veiktie meklēšanas darbi, kuros iesaistīti gan VUGD, gan Jūras spēku darbinieki, nav vainagojušies ar panākumiem.

Šis nav pirmais gadījums, kad jūrā no Ziemeļu mola iekrīt cilvēks. Un šā gada pavasarī mola galā pie uzbrauktuves uzstādītās barjeras, kas liedz uzbraukšanu uz mola mehāniskajiem transporta līdzekļiem, pārgalvīgos gājējus un riteņbraucējus neglābj. Kā zināms, pavasarī bija līdzīgs gadījums, kad jūrā iekrita lietuviešu makšķernieks. Toreiz vīrieti izdevās glābt.

Pirmie salnas upuri

Ziema, kā parasti, autobraucējus pārsteigusi nesagatavotus. 4.novembrī mūspusē notikuši divi satiksmes negadījumi, kuru iemesls bijusi apledojusī brauktuve. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka ap vieniem naktī 1977.gadā dzimis automašīnas "Toyota Corolla" vadītājs, braucot pa šoseju Rīga – Liepāja, ceļa 182.kilometrā nav ņēmis vērā ceļa un meteoroloģiskos laika apstākļus, nav izvēlējies tiem drošu braukšanas ātrumu, kā dēļ pie ceļa virziena maiņas pa labi nobraucis no