Kurzemes Vārds

23:09 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 5. novembrī

1928.

- 3.iecirkņa policija veikusi kontroli, konstatējot, ka ne visi veikalnieki ievēro noteikumus un laikā slēdz veikalus. Protokoli par soda maksām izrakstīti pieciem tirgotājiem.
- Brāļi Žanis un Miķelis Kazemiri neaicināti ieradušies kāzās. Jau ienākot pa kāzu nama durvīm, sākuši trokšņot un bez jebkāda iegansta vicināt dūres. Tiek izsaukts kārtībnieks. Ar viesu palīdzību abus dauzoņas izdodas savaldīt un nogādāt aresta telpās.

1938.

- Jūrā trīs diennaktis plosās vētra. Zveja pārtraukta. Jūrā neuzdrošinās izbraukt pat lielākās motorlaivas. Aizvakar uz plekšu zveju devās trīs Jūrkalnes jūrmalas zvejnieki ar Pudzēna motorlaivu "Latvija". Līdz vakardienai par viņu likteni nekādu ziņu nebija. Pastāv cerība, ka zvejnieki paglābušies Ventspilī vai Pāvilostā. Neraugoties uz ļoti nelabvēlīgo laiku, uz plekšu zveju vakar izbraukusi Sirmeļa motorlaiva "Aira". Kuģniecība nav pārtraukta, taču kuģi ostā ierodas ar lielu nokavēšanos. Reidā molu aizsegā meteņu zvejnieki izmetuši vimbu un mencu tīklus. Taču zivju vietā tie pieskaloti pilni ar jūras mēsliem. Tīkli saplēsti, daži aiznesti, ieskaloti jūrā ar visām stoderēm un enkuriem. Sakarā ar nelabvēlīgo laiku jūras zivis tirgos nozudušas, bet reidā zvejotās ir ļoti dārgas. Apkārtnes zvejnieki ieved pārdošanai sālītas un saulē kaltētas mencas. Stiprā vēja dēļ arī Liepājas ezerā zveja pārtraukta.
- Liepājā ieradušies Kultūras fonda tehniskās un revīzijas komisiju pārstāvji profesora Kārļa Strauberga vadībā. Viņi iepazīstas ar dažādu biedrību namu, skolu, bibliotēku stāvokli Liepājā un apkārtnē, apmeklējot Nīcu, Rucavu, Bārtu, Kalētus, Asīti un citus pagastus.

1948.

- Šajās dienās Liepājas kūrortā ieradušies jauni viesi gan no Latvijas, gan citām republikām. Atbraukuši strādnieki, inženieri, lektori un citi. No Murmanskas ieradies strādnieks Čuvašovs, no Ļeņingradas – Valsts universitātes Austrumu fakultātes docents Nišaps, no Pleskavas – bērnu nama direktors Pančenko. Visi atbraukušie kūrortā atpūtīsies un ārstēsies divus mēnešus.