Kurzemes Vārds

04:34 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 6. novembrī

1928.

- Rīgas tvaikonis "Persijs", pabeidzis uzņemt kravu, atstāj Liepājas ostas krastmalu. Pēkšņi no tā ar veiklu lēcienu krastā atgriežas kāds vīrietis. Viņš metas bēgt pa Vakzāles ielu. Turpat viņu izdodas panākt kārtībniekam. Aizturētais izrādās "Persija" matrozis, kurš sūdzas, ka uz kuģa viņu sitot. Neraugoties uz iebildumiem, matrozi nogādā atpakaļ, nodod stūrmanim, kurš bēgli ieslēdz kajītē, un kuģis var doties projām.

1938.

- Liepājas Aleksandra Ņevska pareizticīgo draudzes mācītājs teoloģijas zinību kandidāts A.Blagoveščenskis šodien atvadās no savas draudzes, noturot svinīgu dievkalpojumu Aleksandra Ņevska baznīcā. Mācītājs Blagoveščenskis liepājniekiem ir plaši pazīstams. No 1906. līdz 1915. gadam viņš pasniedza ticības mācību zēnu jeb Nikolaja ģimnāzijā un meiteņu ģimnāzijā. Atgriežoties no bēgļu gaitām, skolotājs Blagoveščenskis turpina strādāt Skolotāju biedrības ģimnāzijā. Līdztekus pedagoga darbam viņš uzņēmās un pildīja arī mācītāja pienākumus. Atvadu dievkalpojumu kuplina operas solists Viļumanis. Baznīca ir pilna ar dievlūdzējiem. Pēc svinīgā dievkalpojuma Aleksandra Ņevska vicepriekšsēdētājs A.Rārs draudzes vārdā pateicās sirmajam garīdzniekam par viņa nenogurstošajām pūlēm draudzes un brālības stiprināšanā un dievnama izdaiļošanā.
- Notikusi Liepājas Valdes sēde, kurā pieņemti vairāki lēmumi. Pilsētas slimnīcai atvēlēti līdzekļi nepieciešamā kartupeļu daudzuma iegādei. Arī Tehniskā nodaļa saņem nepieciešamo finansējumu bruģakmeņu iepirkšanai. Bet pilsētas saimniecības "Sauldruvas" strādniekiem atļauts ierīkot kopgaldu.

1948.

- Par godu Oktobra revolūcijas 31.gadadienai visos pilsētas uzņēmumos, rūpnīcās un iestādēs notiks svinīgi mītiņi un priekšnesumi. Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra mākslinieki šodien sniedz šefības koncertus Liepājas apriņķa Izpildu komitejā un Piena kombinātā. Koncertā piedalās kā vokālisti, tā baleta trupas dalībnieki.