Kurzemes Vārds

23:19 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Folkloras centrā "Namīns" svinēja Mārtiņdienu

Folkloras kopa "Atštaukas" vakar "Namīnā" uz Mārtiņdienas radošo skolu un svētku svinēšanu bija aicinājusi Ventspils bērnu folkloras kopu "Rotaļnieks" un Vārves pagasta folkloras kopu Ināras Salavas vadībā. Radošās nodarbības vadīja tautas mākslas meistari Ilma Rubene, Juris Ventaskrasts un Ināra Salava. Folkloras skolu muzikālo gaisotni radīja dziesminiece Austra Pumpure. Radošajā skolā varēja piedalīties ikviens interesents, kuram bija vēlēšanās iepazīt latviešu tautasdziesmas, tradīcijas, kā arī iemācīties praktiski izgatavot tradicionālās svētku lietiņas. Folkloras kopa "Atštaukas" Mārtiņdienas radošās skolas rīko par Valsts kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Liepājas NVO projektu konkursa piešķirtajiem līdzekļiem.

Piederīgi Latvijai
Daina Meistere

Vakar mācību iestādēs notika Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas 90.gadadienai veltīti sarīkojumi. Skolēni jau iepriekš mācījās dziesmas un dzejoļus, rakstīja esejas, stundās skolotāji viņiem stāstīja, kas tie par svētkiem. Arī paši mazākie skolēni no Ezerkrasta sākumskolas veltīja savus darbus Latvijai. Zēni un meitenes cītīgi darināja svētku virtenes no dabas veltēm, katrs vēra savu, bet kopā tā sanāca 391 metru un 17 centimetru gara. Ar to izrotāja skolu. Vēl bērni Latvijas valsts karoga krāsās apgleznoja un ar skaitli 90 rotāja burciņas, kurās iedegt svētku svecīti. Mazie skolēni tā pauda savu attieksmi pret valsti un parādīja, ka viņi jūtas piederīgi savai zemei.

Aralda Bužere aicina bērnus dziedāt un dejot

Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes "Dzintariņš" mūzikas skolotāja Aralda Bužere nosvinējusi savas nošu grāmatas "Dziedāsim, dejosim!" otrā krājuma atvēršanas svētkus. Atšķirībā no pirmā viņas sastādītā krājuma, jaunajā izdevumā bez autores pašas astoņām dziesmām iekļauti arī citu komponistu darbi. Dziesmas domātas gan bērnudārzu audzēkņiem, gan skolas vecuma un lielajiem dziedātājiem. Pati autore teic, ka dziesmas ir aktuālas un tuvas bērnu pasaulei: par gadalaikiem, garšīgām lietām, mīļām rotaļlietām, dabu, dzīvniekiem un dažādiem svētkiem. Uz atvēršanas svētkiem bija aicināti bijušie audzēkņi, dziedāja ne tikai bērni, bet arī bērnudārza "Dzintariņš" darbinieku vokālā grupa "Ilūzija". A.Bužere grāmatu dāvina bijušajiem audzēkņiem un E.Melngaiļa Liepājas Bērnu mūzikas skolai. Autore pateicas Vilnim Kronbergam par datorsalikumu, grāmatas vāka autoram Imantam Liepiņam un Liepājas Universitātei par līdzdalību grāmatas tapšanā. Izdevumu varēs iegādāties arī grāmatnīcās.

Apsveikt savu Latviju

Līdz 23.novembrim ikviens tirdzniecības centra "Ostmala" apmeklētājs var piedalīties lielajā Latvijas dzimšanas dienas apsveikuma tapšanā. Latvijas formā izveidotajā simboliskā apsveikumā "Mana un Tava – Mūsu Latvija!" var atstāt sveicienu savai pilsētai un valstij. Apsveikuma simboliskā atklāšana notika pirmdien, un pirmos vēlējumus atstāja Liepājas domes priekšēdētāja pirmā vietniece S.Golde un SIA "RIMI Latvija" tirdzniecības centru reģiona vadītāja D.Vaičikauska. Gaidot Latvijas 90.dzimšanas dienu, tirdzniecības centrs "Ostmala" aicina Liepājas pilsētas iedzīvotājus un viesus sveikt Latviju, ierakstot savu novēlējumu tirdzniecības centrā izstādītajā simboliskajā apsveikumā "Mana un Tava – Mūsu Latvija!".

SIA "Rimi Latvija" tirdzniecības centru mārketinga vadītāja A.Mārtiņkrista: "Latvijas dzimšanas diena ik gadu ir īpaši svētki katram no mums. Šogad vēlamies sveikt savu pilsētu un valsti, apkopojot liepājnieku sveicienus, kopīgi radot lielu un īpašu apsveikumu Latvijai 90.dzimšanas dienā."

Pēc Latvijas valsts svētkiem apsveikums "Mana un Tava – Mūsu Latvija!", piepildīts ar liepājnieku sveicieniem, tiks pasniegts Liepājas Pilsētas domei kā pilsētas iedzīvotāju un viesu dāvana Latvijas 90.dzimšanas dienā.

Liepājas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties apsveikuma tapšanā, un ikvienam ir iespēja līdz 23.novembrim tirdzniecības centrā "Ostmala" uz karodziņa uzrakstīt savu vēlējumu un piespraust to pie simboliskā apsveikuma Latvijas kartes formā.

Pret negatīvo bilanci

Namu pārvaldē "Jaunliepāja" cenšas samazināt to namu skaitu, kuros ir negatīva bilance. Svarīgi ir paturēt prātā, ka to izraisa ne tikai lielie apsaimniekošanas izdevumi, bet arī īrnieku ikmēneša maksājumu parādi. Vairākas prasības to piedzīšanai jau bija iesniegtas tiesā pagājušajā mēnesī. Taču jau novembrī laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicēti vēl 16 paziņojumi parādniekiem ar brīdinājumu, ka neierašanās gadījumā noteiktajā termiņā prasības izskatīs bez viņu piedalīšanās. No iepriekšējās pieredzes diemžēl zināms, ka parādnieki par šādiem brīdinājumiem neko nezina un reizēm ir tālu prom. Parādu piedzīšanu tiesas ceļā turpina arī namu pārvalde "Vecliepāja".

NVO interesējas par nākotni

Nevalsts organizāciju centrs turpina pasākumu ciklu, kura gaitā tā dalīborganizācijas iepazīstas ar Pilsētas domes struktūrvienībām un sadarbības iespējam ar tām. Pēdējā tikšanās bija ar Pilsētas domes eksperti NVO un sabiedrības integrācijas lietās Brigitu Dreiži. Viņa Neredzīgo biedrības, Diabēta biedrības, Sieviešu pretalkohola biedrības, sabiedriskās organizācijas "Pēcskola" un citu organizāciju pārstāvjus iepazīstināja ar saviem darba pienākumiem un NVO iespējām saņemt atbalstu Pilsētas domē. Paredzēts, ka arī turpmāk tiks atbalstīti pasākumi, kas sekmēs NVO savstarpējo informētību un pieredzes apmaiņu, tās tiks iesaistītas Liepājas pilsētas sabiedrības attīstības stratēģijas izstrādē un īstenošanā. Par to, kādu finansiālu atbalstu NVO saņems 2009.gadā, pagaidām, pirms pieņemts pilsētas budžets, pateikt nevar. Bet skaidri zināms, ka arī šogad, 5.decembrī, notiks labāko NVO godināšanas pasākums.