Kurzemes Vārds

21:33 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Svētki būs!

Vēl nepilna nedēļa, un atzīmēsim mūsu Latvijas 90.dzimšanas dienu. Kādā noskaņojumā to gaida akciju sabiedrības "SEB banka" Liepājas filiāles klientu darījumu vadītāja Inga Feldmane?

Ko tev nozīmē valsts dzimšanas diena?
– To izjūtu kā svētkus, un nāk prātā laiks, kad mācījos skolā, augstskolā. Tas bija pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās. Toreiz, padomju laikā, Latvijas katras dzimšanas dienas atzīmēšana bija pavisam citādāka nekā šodien. Atceros mītiņu Rīgā 1988.gada 18.novembrī, saviļņojošo koncertu Mežaparkā. Domāju, ka valsts nav jāsaista tikai ar ekonomiku vai valdības lēmumiem. Latvijas valsts ir mana dzimtene. Manuprāt, tas, kurš noliedz savu dzimteni, nāciju, tas noliedz pats sevi.

Vai Liepājā jūt tuvojamies svētkus?
– Prezidenta vizīte, parāde un salūts svētdien deva pirmos svētku impulsus. Runājot par Liepāju, svētku rotājumu varēja būt vairāk.

Gribētu dzīvot citā valstī?
– Smejoties ir teikts, ka gribētu dzīvot tādā vietā, kur vienmēr silts un saulīte spīd. Taču nē, no Latvijas es prom nebrauktu.

Kas, tavuprāt, slēpjas aiz vārda "patriotisms"?
– Tas, ka, neskatoties uz dažādām ikdienas nebūšanām un čīkstēšanu, Latvijas iedzīvotāji saliedētos un cīnītos par savu zemi visi kā viens, ja būtu tāda nepieciešamība. Patriotisms – tā ir arī dzimtās valodas, latviskās mentalitātes, tradīciju saglabāšana un bērnu audzināšana par Latvijas pilsoņiem.

Kāds tev pašai būs 18.novembris?
– Kopā ar ģimeni un vecākiem aiziesim uz filmu "Rīgas sargi" Olimpiskajā hallē. Būs ģimenes pusdienas. Tad aiziesim uz svētku sarīkojumu pilsētas centrā.
– Man Latvijas dzimšanas diena saistās ar mīļu un labu noskaņu, sanākšanu ģimenes lokā. Amerika savu Neatkarības dienu svin skaļi un ar grandiozu vērienu. Mums ir citas tradīcijas, kuras, gribi negribi, diktē arī vēlais rudens laiks, bet tādēļ mūsu svētki, Latvijas dzimšanas diena, manuprāt, ir mīļāki un emocionālāki.