Kurzemes Vārds

23:33 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nenolaist rokas
Sanita Linde,
Attīstības pārvaldes eksperte uzņēmējdarbībā

Valstī grūtajā ekonomiskās lejupslīdes laikā, kad palielinās arī bezdarbs, cilvēkiem ir ļoti svarīgi nenolaist rokas, bet būt drosmīgiem, izmēģināt visas iespējas. Un tādu nav mazums.

Protams, viens no visātrākajiem veidiem, kā palīdzēt bez darba palikušajiem un ļaut viņiem nopelnīt kaut minimālo algu, ir pagaidu algotie darbi, kam finansējums nāk no valsts un pašvaldības. Pilsētās, arī Liepājā, tie lielākoties ir sakopšanas darbi. Otrs veids, kā cilvēkam atgriezties darba dzīvē, – apmācība un pārkvalifikācija. Nodarbinātības valsts aģentūrā piedāvā dažādus kursus, lai cilvēki varētu gūt jaunas zinības un būt konkurētspējīgi darba tirgū.

Bet vissvarīgākais, manuprāt, ir pēc iespējas vairāk veicināt uzņēmējdarbību pilsētā, stimulēt mazo un vidējo uzņēmumu biznesu, jo tas ir viens no galvenajiem uzņēmējdarbības balstiem, tie, kopumā saskaitot, nodrošina visvairāk darba vietu, sniedz pilsētniekiem vajadzīgus pakalpojumus.

Nelielā biznesa pārstāvjiem vajadzētu izmantot domes sniegto iespēju un piedalīties Liepājas pašvaldības projektu atbalsta konkursā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Tas notiek jau vairākus gadus, un tā ir iespēja uzņēmējiem saņemt finansiālu atbalstu un īstenot savas labās idejas. Pērn konkursā varēja piedalīties mazie un vidējie uzņēmumi, kas saistīti ar tūrisma nozari, šogad klāsts tika paplašināts. Pieteicās 23 uzņēmumi, atbalstu saņēma 18.

Svarīgi, ka piedalīšanās šajā konkursā ir ne tikai iespēja pretendēt uz finansiālu atbalstu, bet arī gluži praktiski izmēģināt spēkus projekta rakstīšanā, izglītoties, gūt pieredzi vietējā līmenī, lai pēc tam jau iedrošinātos startēt konkursos par Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem, kas paredzēti mazā biznesa attīstībai.

Domājams, ka konkurss mazā un vidējā biznesa atbalstam Liepājā notiks arī nākamgad un uzņēmēji kļūs arvien aktīvāki, piedāvājot savas idejas, kuras realizējot ieguvēja būs visa pilsēta – gan bizness attīstīties, gan būs vairāk darba vietu, gan paplašināsies pakalpojumu klāsts iedzīvotājiem.