Kurzemes Vārds

10:23 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 12. novembrī

1928.

– Šogad Lāčplēša dienas svinības Liepājā ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Gustavs Zemgals. Ir noteikta kārtība, ka prezidents maina svētku svinēšanas vietu reizi trijos gados: viengad – Rīga, tai seko Daugavpils, bet šogad pienākusi Liepājas kārta. Par iespaidiem Liepājā Gustavs Zemgals izsakās: "Svētki mani patīkami pārsteidza. Tie noritēja lielā pacilātībā, tā ka man par tiem paliks vislabākās atmiņas. Arī karaspēka parāde izdevās teicami. Ar Liepājas garnizonu esmu ļoti apmierināts. Liepāju atradu tādu pat kā agrāk. Patīkami konstatēt to stabilitāti, kāda valda Liepājas rūpniecībā, kurā notiek daudz mazāk bankrotu nekā Rīgā. Tikai Bernātu kūrorta uzplaukšanai es neticu. Nav domājams dzīvs vasarnieku pieplūdums Bernātos, ja šepat, Liepājā, ir tik jauka jūrmala."

1938.

Divi Somijas tirdzniecības tvaikoņi atveduši centrālajai savienībai "Turība" no Ļeņingradas kristālsāli. Uz viena kuģa ir 500 tonnu, uz otra – 495. Daži sāls gabali ir pat smagāki par 300 kilogramiem. Tos izceļ ar vinču. Ap lielajiem sāls bluķiem, kamēr tos noveļ uz steķa svariem, raujas četri līdz pieci strādnieki. Pēc nosvēršanas kravu nogādā "Turības" noliktavā. Sāls iegūta Urālu sāls lauztuvēs. "Turība" ar speciālām mašīnām to attīra, sasmalcina un laiž pārdošanā.

1948.

– Labierīcību kantora strādnieki pabeidz drupu novākšanu laukumā starp Zivju un Malkas ielu. Nekavējoties tiks uzsākta tā bruģēšanu.
– Liepājas pilsētas Fiziskās kultūras un sporta komiteja uzsākusi sagatavošanas darbus slidotavas ierīkošanai kanālā pie sporta biedrības "Dinamo" stadiona. Tur iekārtos arī hokeja laukumu un skrejceļu. Komiteja jau noslēgusi līgumu ar Mežu kombinātu par elektrisko stabu un citu slidotavai nepieciešamo kokmateriālu piegādi. Ģērbtuvi izbūvēs, elektriskos stabus ieraks un žogu uzcels sabiedriskajās talkās.

Bet slidošanai nepieciešamo inventāru jau nākamajā nedēļā varēs iegādāties sporta piederumu veikalā "Dinamo".