Kurzemes Vārds

15:28 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tiesa

Sievu žņaudza ne reizi vien
Inga Liepiņa

Tiesas sēdē Ēriks Šteindals savu vainu atzina pilnībā un bija rāms kā jērs. Taču tajās divās reizēs, kas fiksētas viņa krimināllietā, vīrietis, būdams iereibis, uzvedies kā īstens varmāka. Upuris bija viņa faktiskā sieva.

To protams, zināt nevar, vai šā gada 30.jūlijs un 5.augusts bija vienīgās dienas, kad Ēriks pacēla roku pret dzīvesbiedri. Saka jau – kas to izdarījis vienreiz, darīs to vēl un vēl. 30.jūlijā mājās, Nīcas pagastā, jau no paša rīta būdams iedzēris, viņš dzīvesbiedri iegrūda gultā, ar ceļiem uztupās viņai uz krūtīm un sita ar dūri pa galvu. Tad sitējs ķērās pie nopietnāka ietekmēšanas līdzekļa – žņaugšanas. Lai arī pēc brīža sievietei izdevās atbrīvoties, uzbrucējs viņu saķēra aiz skausta un vilka pa grīdu.

Otrs krimināllietā fiksētais uzbrukums faktiskajai sievai notika jau pēc dažām dienām. Arī todien Ē.Šteindals bija stipri iedzēris. Strīda laikā viņš sievieti trieca pret sienu, spēra tai un atkal ķērās pie, viņaprāt, iedarbīgākās ietekmēšanas metodes – žņaugšanas. Kā vēlāk noskaidroja izmeklēšanā, cietušajai abās reizēs nodarīti viegli miesas bojājumi, kaut gan to, kā jūtas cilvēks, kuru žņaudz, neviena ekspertīze nevar precīzi noteikt. To zina tikai pats cietušais, kurš apjauš, ka var arī zaudēt dzīvību.

Ē.Šteindalu tiesāja par vieglu, tīšu miesas bojājumu nodarīšanu. Līdz tiesai pāris bija izlīdzis mieru, un, kā norādīts spriedumā, tiesājamais meklējis speciālista palīdzību, lai līdzīgi gadījumi neatkārtotos. Vīrieti atzina par vainīgu, un viņam piesprieda 80 stundu piespiedu darbu. Tas ir darbs, kas bez atlīdzības jāveic sabiedrības labā.

Kā izmantot ūdenslīdēja pleznas un nazi?
Inga Liepiņa

Pirms tiesas Grigorijs Afanasjevs bija noslēdzis vienošanos ar valsts apsūdzētāju par soda veidu un mēru. Savu vainu izdarītajā zādzībā vīrietis atzina.

Zādzība notika 30.aprīlī Jūras spēku Mācību centra Ūdenslīdēju skolā, kur G.Afanasjevs strādāja par ārstu. Tā kā viņš varēja brīvi iekļūt telpās, todien dakteris sācis mest acis uz vairākām mantām, kas atradās mācību klasē. Galu galā vēlme nozagt izrādījās stiprāka par veselo saprātu. Tā nu G.Afanasjevs piesavinājās ūdenslīdēju ekipējuma uzglabāšanas somu, lukturi, ūdenslīdēja tērpu, dziļuma mērītāju, nazi, pleznas cimdus. Šo mantu vērtība – 312 latu. Nodarīto zaudējumu līdz tiesas dienai vīrietis bija atlīdzinājis.

Izvērtējot visus G.Afanasjeva krimināllietas apstākļus, tiesa apstiprināja starp valsts apsūdzētāju un tiesājamo noslēgto vienošanos, atzīstot viņu par vainīgu mantas slepenā nolaupīšanā. G.Afanasjevu sodīja ar brīvības atņemšanu uz 1 gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz 1 gadu, uzliekot viņam par pienākumu piedalīties probācijas dienesta programmās.

Par metāla šķērēm – 507 lati
Inga Liepiņa

Spriedumā teikts: par SIA "Ramirent" nodarīto mantisko zaudējumu no vainīgā Jura Zabīša jāsaņem kaitējuma atlīdzība – 507 lati. Šis pustūkstotis latu no savas kabatas tiesājamam tagad nemaz nebūtu jāizvelk, ja viņš laikus uzņēmumam "Ramirent" būtu atdevis iznomātās metāla šķēres.

Kriminālprocesu pret Juri Zabīti sāka par mantas piesavināšanos nelielā apmērā. 2006.gada oktobrī viņš kā iznomātājs bija noslēdzis līgumu ar SIA "Ramirent" un saņēma atlīdzības lietošanā metāla šķēres. Kad nomas līgums beidzās, J.Zabītis nemaz nesteidzās aizņemto mantu (15,08 latu vērtībā!) atdot īpašniekam un turpināja to izmantot savām vajadzībām. Tiesas sēdē jaunais vīrietis pat nemēģināja izvairīties no atbildības un atzina pieteikto kompensāciju. Sods J.Zabītim – 80 stundu piespiedu darbs. Spriedums paredz, ka no vainīgā par labu SIA "Ramirent" jāpiedzen uzņēmumam nodarītais kaitējums – 507 lati un 9 santīmi.