Kurzemes Vārds

04:20 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Sprinteris uz ledus
Andris Sudmalis

Novembra sākumā Siguldas trasē norisinājās Latvijas atklātais čempionāts bobslejā. Šonedēļ mūsu izlase sākusi pēdējo treniņnometni pirms jaunās sezonas sākuma, un ierindā ir arī vienīgais Liepājas bobslejists Reinis Rozītis, kuru uz interviju aicināja "Kurzemes Vārds".

– Reini, gandrīz uzreiz pēc iepriekšējās bobsleja sezonas beigām kļuvi par Liepājas vieglatlētikas vadošo sprinteri, vasarā piedalījies arī Latvijas olimpiādē.
– Jā, bet vieglatlētikas treniņi un sacensības man tagad ir pakārtoti darbam bobslejā. Nav tā, ka vieglatlētikā ceru uz ko īpašu, tomēr tie ir papildu treniņi un darbs, ko veicu labprāt.

– Atgādini, kādi ir tavi šā gada panākumi sprintā.
– Gada sākumā 60 metrus noskrēju laikam 6,85 sekundēs, bet tas nebija sacensībās. Zināju, ka Latvijas olimpiādē mums rezultāts nebūs labs, jo tajā laikā jau ar bobsleja izlasi bijām sākuši gatavošanos sezonai, dienā mums bija pa diviem treniņiem, un treniņnometnēs nestrādājām pie ātruma vingrinājumiem, bija citas prioritātes, tāpēc Ventspilī gāja švaki – 100 metrus noskrēju 11,39 sekundēs (37 dalībnieku konkurencē tas Reinim deva 12.vietu – A.S.).

– Tu saki "mums". Vai vēl kāds no bobslejistiem piedalījās olimpiādē?
– Jā, Mihails Arhipovs arī skrēja 100 metrus un ielika man, bet neatceros, cik daudz, laikam viņš bija par kādām piecām simtdaļām ātrāks (Arhipova laiks bija 11,26 sekundes – A.S.), bet Ainārs Podnieks un Raivis Broks grūda lodi.

– Kad izlase sāka gatavošanos jaunajai sezonai?
– Jau maijā, un kopš tā laika ar vienas vai divu nedēļu pārtraukumu visu laiku tiek rīkotas treniņnometnes. Sākām Usmā, vēlāk trenējāmies arī Ventspilī, Rīgā, kādu pusotru nedēļu pavadījām arī Čezānas trasē Itālijā, kur izbaudījām pirmo ledu.

– Kā pirms sezonas sākuma slīd mūsu bobi?
– Pirmā jeb Jāņa Miņina ekipāža slīd labi.

– Kāds vispār ir pašreizējais spēku sadalījums izlasē?
– Otrais pilots izlasē būs Edgars Maskalāns, viņa stūmējs būs Raivis Broks, bet domāju, ka arī es varētu stumt divniekus, atkarībā no trases. Dažās trasēs, kur starts ir lēzenāks, man īsti nav ko darīt, bet tajās trasēs, kur starts ir stāvāks varu izpaust savas sprintera iemaņas.

– Miņina līderpozīcijas izlasē laikam nav apšaubāmas, bet kas noteica to, kurš pilots būs otrais, kurš trešais?
– Daudzko izšķīra Latvijas čempionāts novembra sākumā. Mums ar Arhipovu pirmais brauciens bija ļoti vājš, otrajā uzrādījām ceturto labāko laiku no visiem braucējiem. Summā tas deva tikai septīto rezultātu, bet Latvijas ekipāžu vērtējumā palikām trešie.

– Par divniekiem skaidrs, bet kurš būs otrais pilots četriniekos un kādas ir tavas pozīcijas šajā ekipāžā?
– Četriniekos ir tāpat kā divniekos – pirmais pilots būs Miņins, otrais – Maskalāns. Domāju, ka manas pozīcijas otrajā četriniekā ir stabilas, es vairāk domāju par to, kā iespraukties pirmajā ekipāžā. Pagaidām jūtos kā pirmais aiz strīpas, bet liekas, ka nav neiespējami kļūt arī par Miņina boba stūmēju.

– Kad notiks pirmās lielās sacensības?
– Novembra beigās Vinterbergā būs Pasaules kausa izcīņas pirmais posms, bet vēl pastāv variants, ka Arhipovs ar Maskalānu brauks uz Eiropas čempionāta posmu Īglsā, lai vēlreiz savstarpēji izmačotos.

– Izlases rīcībā ir jauni bobi vai brauksiet ar vecajiem?
– Par tehniku neko daudz nevaru pateikt, jo tā nav mana kompetence, bet zinu, ka brauksim ar vecajiem bobiem, kuriem tiek veiktas izmaiņas. Ir arī jauni slieču komplekti.

– Vai sāncenši no dažādām valstīm necenšas spiegot, uzzināt, kas jauns konkurentu nometnē?
– Cik nu to var nosaukt par spiegošanu. Garām ejot, iemet aci kamanās, bet pašu svarīgāko jau nevar saskatīt. Visu komandu sportisti jau savā starpā ir draudzīgi, cits citu neuzskata par ienaidnieku pat sacensībās, bet, lai cik draudzīgas būtu attiecības, visus savus knifus jau tāpat neviens nestāsta.

– Kādi uzdevumi izlasei ir izvirzīti? Otrajai ekipāžai laikam pamatuzdevums ir turēties pirmajā starta grupā?
– Oficiālu uzdevumu pagaidām nav. Pašiem ir skaidrs, ka ekipāžai jāfinišē pēc iespējas augstākā vietā, bet stūmēju uzdevums ir pēc iespējas labāk iestumt bobu. Protams, ka nedomājam tikai par to, lai nepaliktu pēdējie, bet drīzāk par to, lai finišētu maksimāli tuvu pirmajam desmitniekam. Objektīvi vērtējot, palikt uzreiz aiz pirmā desmitnieka būtu ļoti labs sasniegums, bet varbūt realitāte būs tāda, ka sezonas laikā nāksies priecāties, piemēram, par 17.vietu.

– Bet ko saka intuīcija?
– Tā bieži vien ir pievīlusi. Un nav jau īsti zināms sāncenšu spēks. Runā, ka daži piloti grasās atgriezties bobslejā, piemēram, startēt plāno amerikānis Heiss. Un nav zināms, kāds būs stūmēju sadalījums ASV izlasē. Skaidrs, ka savas pozīcijas neatdos ne vācieši, ne šveicieši, ne arī krievi.

– Krievi laikam progresē ļoti strauji.
– Galvenais, ka viņiem ir masveidība, par ko varēja pārliecināties arī šogad Siguldā, kur viņu bija tik daudz, ka latviešu ekipāžas gandrīz nevarēja pamanīt. Vēl pluss – Krievijā var atļauties ieguldīt lielu naudu, kas summā dod labus rezultātus.

– Un kā ir ar naudu Latvijas bobslejā? Vai ekonomiskā krīze ir jūtama?
– Tāpat kā visās jomās, arī sportā nav tie labākie laiki. Komandai mainījušies sponsori, un klīst dažādas runas, bet tad jau sezonas laikā redzēsim, kā ies.

Pietrūka sekundes desmitdaļas
Miks Kuncītis

Pasaules kausa izcīņas posmā īsajā celiņā, kas norisinās Stokholmā, Latvijas labākais peldētājs liepājnieks Romāns Miloslavskis vakar 100 metru brīvā stila peldējumā ieņēma 16.vietu.

Tāpat kā iepriekšējā Pasaules kausa izcīņas posmā, kas aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās Maskavā, arī Zviedrijā Romāns Miloslavskis sāka ar startu 100 metru brīvā stila peldējumā. Priekšsacīkstēs savā peldējumā liepājnieks sasniedza labāko laiku – 49,45, taču ar to nepietika iekļūšanai labāko astoņu peldētāju skaitā. Lai kvalificētos finālsacensībām, Romānam bija jāpeld 1,49 sekundes ātrāk. Par priekšsacīkšu uzvarētāju kļuva Dienvidāfrikas peldētājs Darians Tovnsends, kurš distanci veica 46,92 sekundēs. Jāatzīmē, ka Miloslavskim pietrūka tikai nieka sekundes desmitdaļa, lai labotu pašam piederošo Latvijas rekordu (49,34), kas tika sasniegts pirms pieciem gadiem Dublinā.

Stokholmā savus spēkus pārbaudīja arī mūsu jaunais peldētājs Ņikita Duboviks, kurš 100 metru peldējumā uz muguras arī ierindojās 16.vietā, turklāt sasniedza jaunu personīgo rekordu – 57,38.

Šodien Miloslavskis Stokholmā startēs 200 metru brīvā stila peldējumā, bet Duboviks – 200 metru peldējumā uz muguras.