Kurzemes Vārds

20:23 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 13. novembrī

1928.

– No ārzemju brauciena Liepājā atgriezušies karakuģis "Virsaitis" un mīnu traleri "Imanta" un "Viesturs". Tie apmeklējuši Lībeku, kur pabijuši vairākas dienas. Atpakaļceļā kuģus pārsteigusi vētra, taču to mūsu Kara flote pārdzīvojusi bez jebkādiem sarežģījumiem.
– Liepājas skolotāji streiko. Sakarā ar valsts augstāko amatpersonu ierašanos Liepājā Lāčplēša dienā Pilsētas valde šim notikuma par godu sarīkojusi svētku brokastis. Un kā gadījies, kā ne – aizmirsusi tajās ielūgt skolotājus. Kad pilsētas tēvi to pamanījuši, steigušies kļūdu labot. Ziņnesis steidz nogādāt ielūgumus to adresātiem, bet saimniecības vadītājs cenšas sarūpēt papildu cienastu. Kā jebkuram notikumam, arī šim ir savas beigas. Vai tiešām kāds vēlas būts nelūgts vai nejauši atcerēts viesis? Nē. Pēdējā mirklī saņemto ielūgumu skolotāji neatzīst par nopietnu aicinājumu. Visi, kuri bija ieradušies kopā ar skolēniem apsveikt augstos viesus, pēc nodziedātajām dziesmām atstāja Pilsētas valdes namu. Audzēkņus atlaida mājās, bet pedagogi devās uz Brāļu kapiem.
– Sv.Annas draudzes valde ziņo, ka daudz vēl to draudzes locekļu, kuri laikā no 1923. līdz 1927. gadam nav nomaksājuši draudzes nodokli. Nav iespējams noskaidrot, vai tie visi joprojām dzīvo Liepājā, tāpēc lūgums katram, kurš joprojām dzīvo Liepājā un ir draudzes loceklis, savu parādu nokārtot draudzes kancelejā tuvākajā laikā.

1938.

– Liepājas Blaumaņa vecāko klašu skolēni un skolotāji ar akciju sabiedrības "Tosmare" laipnu atļauju ieradušies "Tosmares" darbnīcās. Pēc doku apskates, kuros pašlaik remontē abas Latvijas zemūdenes, jaunieši apmeklē arī turpat līdzās esošo Liepājas Cukurfabriku, kur vēro, kā no cukurbietēm top cukurs.

1948.

– Dzelzceļnieku kluba sieviešu padome noorganizējusi šūšanas, piegriešanas un rokdarbu kursus. Tos vada meistare Kornele. Kursos jau pieteikušās 80 dzelzceļa darbinieces. Starptautiskajā sieviešu dienā 8.martā kursantes sarīkos izstādi, kurā rādīs savus labākos darbus.