Kurzemes Vārds

20:25 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Klubiņš zinātkārām sievietēm
Inita Gūtmane

"Mūsdienās no sievietes prasa ļoti daudz. Viņai jābūt veiksmīgai gan karjerā, gan mājās, jābūt labai sievai un mammai," saka Liepājas Baleta un deju studijas vadītāja Ingrīda Lūre. Un tāpēc, lai sievietes vēl vairāk varētu pilnveidoties un atrast laiku sev, I.Lūre kopā dziedātāju, popgrupas "Tev un man" vadītāju, psihodrāmas pasniedzēju Igetu Gaiķi un viesnīcas "Promenade Hotel" mārketinga un sabiedrisko attiecību direktori Ilzi Gaigalu dibina klubiņu sievietēm.

Svētdienas vakari tikai sev

I.Lūre, I.Gaiķe un I.Gaigala secinājušas, ka mūsdienās sievietes ne tikai dzīvo laika badā, bet arī viņām nav zināmi cilvēki, pie kuriem varētu vērsties, lai vairāk uzzināt par kādu interesējošu jautājumu vai nodarbi. Tāpēc izdomājušas dibināt klubiņu sievietēm, uz kuru aicinās speciālistus, savu jomu profesionāļus.

"Piemēram, bieži vien sievietes apgalvo, ka viņas ir neapmierinātas ar savu ģērbšanās stilu un viņām gribētos kaut ko pamainīt. Bet kā pie tā nonākt? Kas varētu sniegt padomu stila jautājumos? Mēs sajutām, ka Liepājas sievietēm tā tiešām ir problēma," secina I.Lūre. I.Gaiķe papildina, ka daudzām sievietes labprāt ko vairāk uzzināt par vīnu. Viņa novērojusi, ka par vīnu klubiem radies priekšstats, ka tajos iesaistās bagātnieki un tur bauda dārgus vīnus. Tāpēc daudzi šiem klubiem met līkumu. I.Gaiķe uzskata, ka būtu vērtīgi uzaicināt ekspertu, kurš pastāstītu par lielveikalos pieejamiem vīniem, par to, kāds ēdiens tiem piemērots.

Kluba dibinātājas stāsta, ka ideju, par ko runāt kopā sanākšanas vakaros, ir ļoti daudz. Piemēram, ir iecere uzaicināt speciālistus, kas pastāstītu par meikapu, interjera dizainu, krāsu nozīmi, par dažādu veidu masāžām. Taču viņas vēlas, lai arī citas sievietes izteiktu ierosinājumus, par ko papildināt zināšanas, pilnveidoties. To varēs izdarīt pirmajā sieviešu klubiņa sarīkojumā, kas notiks nākamajā svētdienā, 23.novembrī. Šās tikšanās reizes galvenais viesis būs bijusī liepājniece, psiholoģe, kādreizējā raidījuma "Ainas šovs" vadītāja un veiksmīgas ģimenes cilvēks Aina Poiša.

Jāpiebilst, ka arī pašas klubiņa vadītājas ir interesantas, savā profesijā novērtētas sievietes, kurām tāpat ir ko dot citiem. Ingrīda Lūre varēs vairāk pastāstīt par deju, tās nozīmi cilvēka dzīvē un arī pamācīt deju soļus, likt ķermenim un garam atvērties, ļaujoties šai skaistajai nodarbei. Igeta Gaiķe savukārt sievietes mudinās padziedāt un, ja būs interese, vadīs psihodrāmas nodarbības, ko viņa dara jau vairākus gadus. Arī Ilze Gaigala dzīvē ir daudz ko izbaudījusi, piedzīvojusi un iemācījusies. Viņa ir ne tikai māmiņa diviem bērniem, bet savulaik strādājusi televīzijā, apguvusi dažādus masāžas veidus, daudz ceļojusi un pat ieguvusi ziloņa vadīšanas apliecību.

Klubiņa vadītājas uzsver, ka svarīgi ir ne tikai ko vērtīgu iemācīties, bet arī satikties, parunāties, uzklausīt citai citu. I.Gaiķe ievērojusi, ka dzīvē satiekas tie cilvēki, kuriem ir jāsatiekas, kuriem ir kopīgas intereses, kurus kaut kas vieno. Satikties klubiņā paredzēts divreiz mēnesī svētdienās no pulksten pieciem līdz septiņiem viesnīcā "Promenade Hotel". I.Gaiķe uzsver, ka ir cilvēki, kuri uzskata, ka pieczvaigžņu viesnīca nav viņiem piemērota vieta, uz kurieni doties. Bet sieviešu klubiņa vadītājas grib pierādīt un parādīt, ka šī vieta, tāpat kā pats klubiņš, ir atbilstošs jebkurai sievietei neatkarīgi no vecuma, profesijas, pieredzes bagāžas un maciņa biezuma.

Par suņiem un dejām

"Brīvbrīdis" aptaujāja vairākas sievietes, lai uzzinātu, kādiem tematiem veltītas nodarbības viņas gribētu apmeklēt.

Signe (16 gadi): "Lai gan mana vecuma jaunieši jau ir daudz ceļojuši uz ārzemēm, es neesmu bijusi tālāk par Lietuvu. Nākamgad par šovasar nopelnīto naudu plānoju aizbraukt tālākā ceļojumā, bet man ir neērti saviem draugiem prasīt, ko nepieciešams ņemt līdzi, cik naudas apmēram izies par apskates objektiem un kur var atrast informāciju par lētākiem ceļojuma piedāvājumiem. Tāpēc labprāt vēlētos uzklausīt kādas tūrisma aģentūras pārstāvi."

Līga (27): "Mūsdienas veikali ir pārpildīti ar dažādām lietām, bet man arvien grūtāk izdodas atrast cilvēkiem jaukas dāvanas. Iespējams, tas ir tāpēc, ka viss nepieciešamais ļaudīm jau ir. Bet to, ko viņi nevar atļauties nopirkt, es nevaru atļauties uzdāvināt. Tāpēc gribētu apmeklēt kādu semināru, nodarbību, kur rastu idejas dāvanām vai arī ātri iemācītos ko skaistu pagatavot."

Rita (42): "Vairāki mani draugi apmeklē deju nodarbības, un es ar skaudību viņus vēroju ballēs, kur viņi vienmēr ir uzmanības centrā. Man nav laika apmeklēt deju kursus, bet es gribētu, lai kāds profesionāls dejotājs vienas nodarbības laikā ierāda pamatsoļus valsim vai kādai citai dejai, ko es varētu likt lietā svinīgos sarīkojumos."

Lienīte (29): "Vienmēr ar apbrīnu skatos uz sievietēm žurnālos vai televīzijas ekrānā. Viņas ir tik skaisti uzkrāsotas! Arī man gribētos izskatīties tik pat perfekti. Tāpēc gribētu iegūt zināšanas par dekoratīvās kosmētikas lietošanu, lai ne tikai būtu skaista svētku reizēs, bet apkārtējo skatieni būtu man pievērsti arī ikdienā."

Skaidrīte (38): ""Gribam sunīti!" Šos vārdus es dzirdu ikdienā no saviem bērniem. Arī man pašai patīk dzīvnieki, bet līdz šim baidījos kādu ievest savā ģimenē, jo man pietrūka zināšanas par konkrētām suņu sugām. Man vērtīga nodarbība būtu ar kinologu."

Lilita (55): "Ilgi domāju, kā man kā sievietei pietrūkst. Sarunas. Jā, sarunas ar sava vecuma sievietēm, sarunas, kurās atklātos, kā klājas citiem, ar kādām problēmām saskaras līdzcilvēki, par ko viņi priecājas."

Vairāk informācijas par klubiņu varat iegūt, rakstot vēstuli uz e-pastu conferences@promenadehotel.lv vai zvanot pa tālruni 63483803.