Kurzemes Vārds

20:52 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pozitīvā vizuālā atpazīstamība
Krista Kalnarāja,
Kultūras pārvaldes Starptautisko sakaru un attīstības projektu vadītāja

Piekrītu viedoklim, ka Liepājai ir sava pozitīvā vizuālā atpazīstamība – jo īpaši Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Liepāja var rādīt piemēru, kā esošus noformējuma elementus var veiksmīgi izmantot atkārtoti, ietaupot līdzekļus jauniem papildinājumiem. Pašlaik aktuāls ir Latvijas valsts svētku noformējums, kas jāveido ar pietāti pret valsts karogu, tā krāsām un citu valstij nozīmīgu simboliku. Vienmēr ir iespējams darīt kaut ko citādāk, bet, manuprāt, noformējumi ir izdevušies, liepājnieki un pilsētas viesi to novērtē. Mani iepriecina tas, ka par interesantiem noformējuma elementiem ir padomājušas atsevišķas organizācijas un iestādes, iepriecinot gan sevi un gan pārējos liepājniekus.

Tā kā rudens ir laiks, kad ātri satumst un viss kļūst pelēks, tad mans priekšlikums būtu padomāt, kā Liepāju padarīt gaišāku un optimistiskāku. Manuprāt, vairāk varētu veidot dažādas gaismas spēles, izmantojot pilsētas apgaismojumu. Ļoti patīk Liepājas Universitātes noformējums, kas ir vienlaikus vienkāršs un iespaidīgs. Veiksmīgi izgaismotas ir arī citas pilsētas biroju un iestāžu ēkas.

Priecīgāku noskaņojumu rada arī krāsas. Atbalstu ēku fasāžu krāsošanu košos toņos, kas vizuāli atdzīvina pilsētas mikrorajonus. Tas rosina arī pašus iedzīvotājus skaisti noformēt balkonus vai piemājas dārziņus. Mazinās vēlme arī kaut ko bojāt. Attīstot pašvaldības komunikāciju ar iedzīvotājiem, iespējams panākt katra liepājnieka vēlmi iesaistīties pilsētas vizuālā tēla veidošanā, sakārtošanā un uzturēšanā.