Kurzemes Vārds

16:24 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Veselība pašu rokās

Liepājniece Angelija Andrejeva izveidojusi jaunu informācijas centru veselības profilaksei un skaistumkopšanai, kas atrodas Jaunajā ostmalā. Tā nosaukums "Saules zieds". Kas šajā informācijas centrā tik neparasts un nebijis?
– Balstoties uz savu pieredzi, man šķita svarīgi cilvēkiem dot iespēju pašiem parūpēties par savu veselību, gūstot visu nepieciešamo informāciju par to, kā būt veseliem. Ja vispirms cilvēks pats nerūpēsies par savu veselību, tad dakteriem būs daudz ko darīt, ārstējot slimības. Pastāv daudz alternatīvās palīdzības veidu. Es nevienu neārstēju, tikai došu iespēju iegūt informāciju, piedalīties semināros.

Teicāt, ka jūsu pieredze, kas bijusi saistīta ar ārstēšanos pie dakteriem un izrakstīto zāļu dzeršanu lielos apjomos, nav vis veselību stiprinājusi...
– Viss pašas piedzīvotais deva man iespēju pārliecināties, ka katrs cilvēks pats var tikt galā ar savām problēmām, vispirms jau mainot domāšanu un līdzšinējo dzīvesveidu. Bezizejas nav. No katras bezizejas ir izeja, un ļoti bieži tā jāmeklē turpat, kur atrodas ieeja. Pastāv zinātne, kuru dēvē par dabīgo higiēnu, tas ir, dzīvot saskaņā ar sevi, dabu un vienkāršām likumsakarībām. Šajā saistībā tiek minēti tādu vīru kā Nišī, Grehema, Šeltona u.c. mācības. Kādēļ daudzi slimo? Tādēļ, ka tas kaut kādā veidā viņiem ir izdevīgi.

Varbūt neprotam būt atbildīgi paši par sevi?
– Parasti paveras tāda aina: kad cilvēks pārstāj izjust atbildību Dabas, Visuma un Universa priekšā, viņš nespēj izjust arī atbildību pats par sevi. Cilvēks neizjūt vienotību ar apkārtējo pasauli, jauc tās harmoniju un arī pats kļūst neharmonisks. Viņš netic saviem spēkiem un drudžaini cenšas atrast kādu, kas viņa vietā atrisinātu jebkuru sīku problēmiņu, kuru viņš uztver kā Milzu Problēmu. Kas notiks vēlāk, viņu maz interesē.

Varbūt nemaz neprotam dzīvot, esot veseli?
– Droši vien... Mēs jau nesastāvam no rezerves daļām kā automašīna. Kāda detaļa savu laiku nokalpojusi, to sametina vai nomaina – viss ļoti vienkārši. Bet, piemēram, cilvēkam sāp auss. Parasti tad arī ārstē ausi, taču patiesībā sāpes ceļas no aizcietējumiem, kuriem neviens nepievērš uzmanību!

Ko nozīmē būt veselam?
– Būt tādam, kurš nav spējīgs nodarīt ļaunu ne sev, ne citiem. Pat domās! Pamats, lai atveseļotos, ir paša darbs ar domām, emocijām un jūtām.