Kurzemes Vārds

19:08 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Tramvajā – cauri pilsētai
Daina Meistere

Bibliotēka "Varavīksne" arī jaunajās telpās Olimpiskajā centrā turpina tradīciju rīkot bērniem konkursus. Latvijas svētku priekšvakarā bibliotēkā pulcējās Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas piekto klašu skolēnu komandas, lai piedalītos konkursā "Es – Latvijā". Bibliotekāres kopā ar skolotāju Ievu Juknu bija sagatavojušas jautājumus, kuros bērni varēja parādīt, cik labi viņi pazīst Liepāju, ko zina par vēsturiskiem notikumiem saistībā ar pilsētas namiem un vēju. Konkursanti simboliski brauca cauri Liepājai tramvajā un pastāstīja par pieturas vietām. Visvairāk punktu par savām zināšanām ieguva 5.c klases komanda "Savējie", otrajā vietā bija 5.d klases bērni, kuri sevi bija nodēvējuši par "Vētrasputniem". Labākie saņēma diplomus, bet saldās balvas tika visiem konkursa dalībniekiem.

Privatizācijas ziņas

Ik nedēļu piektdienās Privatizācijas aģentūra publicē pārskatus par visām veiktajām darbībām. Liepājas objekti tajās figurē aizvien retāk. Pašlaik paziņots valdes lēmums uzskatīt par pabeigtu lauku mājas "Jūrnieki" Rucavas pagastā un apbūvētā zemesgabala Radio ielā 19 a, kur atrodas sabiedrības "Kurzemes Vārds" tipogrāfija, privatizāciju. Apstiprināti nekustamā īpašuma Vaļņu ielā 18 privatizācijas noteikumi. Turklāt pieļaujami vairāki pretendenti šim objektam. Šādā gadījumā Privatizācijas aģentūra sarīkos izsoli. Publicēti arī procesa rezultāti – kopš gada sākuma Privatizācijas aģentūras ienākumi sasnieguši 19,5 miljonus latu.

Jaunsargi saņem augstāko apbalvojumu

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā divpadsmit jaunsargi no Liepājas un rajona saņēma Jaunsardzes augstāko apbalvojumu, informēja jaunsargu instruktors Pēteris Rudzinskis.

Jaunsardzes Atzinības zīmi saņēma Andris Kalbanovs, Kārlis Žabris, Madara Jurģe, Kārlis Bercis, Dzintars Budnovics un Gundars Lādēns no Liepājas. Tā piešķirta arī Aleksandram Kokovihinam un Gundaram Stepiņam no Aizputes, Līgai Baumanei un Dacei Varonovai no Kazdangas, kā arī Signei Bikovai un Kristapam Ansonam no Pāvilostas. Pirms izvēlēties apbalvojamos, Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošais Jaunsardzes centrs rūpīgi izvērtējis katra pretendenta panākumus šajā kustībā, sekmes mācību priekšmetos un instruktora iesniegtu raksturojumu.

Svinīgajā sarīkojumā piedalījās ne vien Aizsardzības ministrijas un NBS pārstāvji, bet arī Valsts prezidents Valdis Zatlers. Gada labāko jaunsargu godināšana notiek jau astoto gadu.

Darbojoties Jaunsardzē, skolēni iegūst labu fizisko sagatavotību, daudz plašāku skatu uz armijas dzīvi, pārliecināts instruktors Kaspars Rudītis. Turklāt viņi apgūst Latvijas vēsturi, brauc uz sacensībām, iepazīst Latviju un arī citas zemes. "Visvairāk bērnus interesē tieši pārgājieni un citas fiziskas aktivitātes, nevis teorijas apgūšana telpās. Tieši ar to viņus arī varam piesaistīt," piebilst instruktors.

Jaunsardzē iesaistījušies vairāk nekā 7300 jauniešu no visiem Latvijas novadiem.

Teātrim balva par tradīciju uzturēšanu

Valmieras Drāmas teātrī notika gadskārtējais Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivāls, kurā šogad par uzvarētāju kārtējo reizi kļuvis Valmieras drāmas teātris, kurš līdz ar to festivāla uzvarētāja godu nav zaudējis kopš festivāla pirmsākumiem 1999.gadā. Izrādes "Indrāni" veidotāji saņēma tēlnieka Andra Vārpas veidoto ceļojošo balvu – Rūdolfa Blaumaņa krūšutēlu un naudas balvu 500 latu apmērā.

Balvas saņēma arī pārējie teātri, kas piedalījās festivālā. Par tradīcijas uzturēšanu balvu ieguva Liepājas teātra izrāde "Skroderdienas Silmačos".Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivāls ir vienīgā tāda veida skate Latvijā, kurā vienkopus redzami viena autora darbu uzvedumi. Tas notiek kopš 1999.gada marta, kad pirmo reizi, teātra rakstnieces Lilijas Dzenes rosināts, Valmieras Drāmas teātra radošais kolektīvs toreizējā direktora Pētera Sūča un Literārās daļas vadītājas Ievas Zoles vadībā sarīkoja vienam rakstniekam veltītu festivālu. Toreiz iedibinātā tradīcija turpinājās ik pēc trim gadiem.