Kurzemes Vārds

07:45 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Koki pievelk mašīnas

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde vēstī, ka pirms svētkiem kāds vadītājs, kas pārsniedzis pusmūža gadus, ar "Opel Vectra" bez autovadītāja apliecības, toties esot krietni saskatāmā alkohola reibumā, Ganību ielā ietriecās kokā. Vadītājam nācās mērot ceļu uz Liepājas Reģionālo slimnīcu.

Durbē, Aizputes ielā, 20 gadu vecumu sasniedzis autovadītājs ar spēkratu "Audi 80", tā teikt, neizņēma līkumu un arī ietriecās kokā. Autovadītājs nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā, savukārt divi pasažieri pēc palīdzības vērsās Priekules slimnīcā.

Saslīd autobuss, četri cietušie

Pirmdien ap 11 no rīta autobusa vadītājs Rīgas – Liepājas šosejas 155.kilometrā neizvēlējās meteoroloģiskajiem apstākļiem atbilstošu ātrumu, iebrauca pretējā joslā, sabojājot ceļa zīmi, uztriecoties automašīnai "Audi 80" un to iegrūžot grāvī. Reģionālajā slimnīcā nogādāti vīrietis, sieviete, gadu vecs puisītis un jauniete. Uzsākts kriminālprocess.

Traģēdija jūrā un ezerā
Ints Grasis

Svētku brīvdienās diemžēl neiztika arī bez satraucošiem un traģiskiem notikumiem. Pirmdien Liepājas ezerā apgāzās laiva ar trim laivotājiem, no kuriem viens gāja bojā, savukārt naktī uz otrdienu pret molu sašķīda lietuviešu jahta – visi trīs cilvēki izglābti.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests "Kurzemes Vārdu" informēja, ka Jaunās ielas galā ar laivu ezerā devušies trīs vīrieši. Laiva apgāzusies, divi cilvēki izglābušies, bet trešais pazudis. Vakar, turpinoties meklēšanai, glābēji viņu atraduši noslīkušu. Sīkāka informācija redakcijas rīcībā pagaidām nav.

Robežsargi savukārt no Liepājas ostas dienvidu mola viļņlauža nocēluši trīs Lietuvas pilsoņus, kuru jahta slikto laika apstākļu dēļ pie Liepājas ostas bija uzskrējusi uz viļņlauža un nogrimusi. Par to aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes preses un sabiedrisko attiecību dienesta priekšniece Jevgēnija Korne.

Sākotnēji saņemta informācija, ka uz dienvidu mola viļņlauža mirgo gaismas un, iespējams, tur atrodas cilvēki. Nekavējoties ūdenī tika nolaista Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes kuģa "Tiira" motorlaiva un sākti glābšanas darbi. No viļņlauža nocelti trīs Lietuvas pilsoņi, kuri bija ceļojuši ar jahtu no Gotlandes uz Klaipēdu. Meklējot patvērumu ostā, slikto laika apstākļu dēļ jahta bija uzskrējusi uz viļņlauža un nogrimusi. Neatliekamā medicīniskā palīdzība konstatēja, ka personu veselības stāvoklis ir apmierinošs. Izglābtās personas ir 1962., 1986. un 1988.gadā dzimuši vīrieši. Pēc personību noskaidrošanas izglābtie tika atlaisti.