04:47 Trešdiena, 20. marts

Enerģija deva tikai punktu
Andris Sudmalis

SK "Liepājas metalurgs" hokeja komandas dublieri sestdien savā laukumā izrādīja sīvu pretestību Lietuvas izlases bāzes komandai "Energija" un izcīnīja vienu punktu par zaudējumu pēcspēles metienu sērijā – 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:1).

"Energija" pirms šās spēles turnīra tabulā atradās tikai 6.vietā, bet tas nebija objektīvs spēku samēra atspoguļojums, jo, lietuviešiem cīnoties Kontinentālā kausa izcīņas un olimpisko spēļu priekškvalifikācijas turnīros, viņiem bija iekrājušās dažas rezerves spēles.

Gados vecākie un augumā raženākie leiši Liepājā ieradās ar nepilnām trim maiņām, kas spēlei solīja labu tempu, kā arī deva cerības, ka jaunie un naskie metalurgi cīņas izskaņā varētu viesus vienkārši noskriet. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāsecina, ka abas komandas ātro tempu izturēja līdz pat spēles beigām, bet tās ievads pagāja enerģētiķu zīmē – jau trešajā minūtē 1:0 viesu labā.

Arī turpinājumā "Energijas" hokejisti bija pārāki spēka divcīņās, kam liepājnieki sekmīgi pretstatīja ātrumu, tehniku, neatlaidību un disciplīnu. Šīs liepājnieku īpašības viesiem neļāva iegūt nozīmīgu pārsvaru. Septītajā minūtē Artūrs Mickēvičs panāca 1:1, 32.minūtē Dāvis Paipa vēlreiz izlīdzināja rezultātu – 2:2, bet pēdējās trešdaļas otrajā minūtē pēdējos ieskaitītos vārtus pamatlaikā guva Nils Semjonovs – 3:3. Pēc mirkļa "Energija" gan pārspēja Māri Jučeru, bet galvenais tiesnesis Maksims Bogdanovs tos neieskaitīja, jo vārtu gūšanas brīdī lietuvietis bija vārtsarga laukumā.

Viesi gan protestēja un demonstratīvi aplaudēja soģa lēmumam, bet no tā nekas nemainījās. Pamatlaika pēdējās divas minūtes aizvadot vairākumā, mūsējiem pietuvoties sāncenšu vārtiem neizdevās, sekoja pēcspēles metienu sērija, kurā meistarīgāki bija viesi.

Nākamo spēli komanda "Liepājas metalurgs 2" aizvadīs tikai 30.novembrī – viesos pret SK "Rīga 18".

Miks Kuncītis

Kārtējo reizi medaļām ražīgs starptautiskais džudo turnīrs, šoreiz Tartu, izvērties Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņiem.

Turnīrā, kurā dažādās vecuma grupās piedalījās piecu valstu sportisti, liepājnieki pavisam izcīnīja 14 godalgu, no kurām piecas tika izcīnītas pieaugušo konkurencē. Interesanti, ka pie zelta godalgas tika Jekaterina Bibika (līdz 52 kg), kurai neizdevās uzvarēt savā vecuma grupā – līdz 17 gadiem – mūsu cīkstone zaudēja finālā un ieņēma otro vietu. Vēl pieaugušo konkurencē otro vietu izcīnīja Viktors Grišins (līdz 66 kg), Vladimirs Petriks (līdz 60 kg), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Aleksejs Jažēvičs (līdz 73 kg) un Ņikita Agaponovs (līdz 60 kg). Bērnu un jauniešu konkurencē no liepājniekiem zeltu izcīnīja – Dmitrijs Litjašovs (līdz 30 kg), Vitālijs Pimenovs (līdz 38 kg) un Artjoms Briljovs (līdz 73 kg), bet sudrabs tika Ruslanam Soham (līdz 30 kg) un Edgaram Jarjomenko (līdz 50 kg). Savukārt trešo vietu ieguva Aleksejs Dudkins (virs 60 kg), Zurabs Štifurskis (līdz 55 kg) un Arturs Skolovskis (līdz 66 kg).

Līderus pārsteigt nesanāca

Latvijas florbola virslīgā zaudējis FK "Kurši", kas savā laukumā atzina pašreizējo līderu "CelTik/Lekrings" florbolistu pārākumu – 6:10 (3:3, 2:4, 1:3).

Spēli ar spēcīgo Cēsu komandu, kas līdz šim čempionātā vēl nav izjutusi zaudējuma rūgtumu, mūsējie iesāka visai bikli un par to tika sodīti – rezultātu atklāja viesi. Tiesa, turpinājumā, kaut arī cēsniekiem bija ievērojams pārsvars, liepājnieki turējās godam – vēl pēdējā perioda sākumā mājinieki zaudēja tikai ar vienu vārtu starpību – 6:7, tomēr galotnē, gūstot trīs bezatbildes vārtus pārāki bija viesi. Trīs vārtus "Kuršu" labā šajā mačā guva Raitis Bušs.

Arī nākamo spēli FK "Kurši" 22.novembrī aizvadīs savā laukumā, kad tiksies ar "Latvijas Avīze/LU" florbolistiem.

Ziemeļos nenosala

Nacionālās volejbola līgas izbraukuma spēlē Talsos SK "Vega 1" zaudēja pirmo setu, bet atguvās un visā spēlē uzvarēja ar 3:1.

Liepājnieku galvenais treneris Gints Juriks pastāstīja, ka pirms volejbola mača Talsus sporta namā norisinājās florbola spēle, un cīņas ievadā nācās pielāgoties arī slapjajai grīdai. Lai nu kā, bet spēles sākums mūsējiem nepadevās, un pirmo setu paņēma mājinieki.

Turpinājumā "Vega 1" veica vairākas spēlētāju maiņas, un pārkārtošanās līdzēja lauzt cīņas gaitu. Viegla pastaiga pret čempionāta pastarīšiem gan liepājniekiem nebija arī spēles turpinājumā, visos setos nācās pasvīst, bet panākums neizpalika.

Treneris G.Juriks uzsver, ka viņš savu audzēkņu izpildījumā joprojām vēlas redzēt agresīvākas serves, kā arī saliedētāku komandas darbību visas spēles laikā.

Nākamo Nacionālās līgas spēli SK "Vega 1" aizvadīs svētdien, 23.novembrī, pulksten 14 pret turnīra līderiem – SK "Vecumnieki".