Kurzemes Vārds

23:42 Otrdiena, 21. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 20.novembrī

1928.

– Svētku atskaņas. Naktī uz svētdienu, 18.novembri, plosījusies vētra, ka skrandās saplēsti neskaitāmi rotājumi un svētku karogi. Neparasts notikums noticis Graudu ielā. Ļoti spēcīgs vēja grūdiens atsities Rēdera mājas sienā, no turienes strauji virzījies uz ielas pretējo pusi, kur Feigesa namā ielauzis Rotermunda veikala skatlogu ar tādu spēku, ka nodrebējis viss nams. Skatlogā izliktās preces: krekli, lakati, mežģīnes lidojušas pa visu Graudu ielu. Skatlogs bijis no ļoti bieza un izturīga stikla, maksājis 25 tūkstošus rubļu. Vēja spēcīgās brāzmas apgāzušas arī kādus vieglā ormaņa ratus ar visu braucēju.
– Sludinājums: "Tā kā daudzi Sv.Annas draudzes locekļi 18.novembrī valsts svētkos netika iekša baznīcā un nesaņēma piemiņas lapiņas no dievkalpojuma, tad tie, kuriem nebūtu minēto lapiņu, tās var dabūt mācītāja kancelejā."

1938.

– 15.maija namā notiek Bērnu draugu biedrības sarīkojums – "Pasaku pēcpusdiena", kurā populārais aktieris Kristaps Linde stāsta bērniem pasakas. Pēc tam mazos iepriecina kaķīša dzirnaviņas, laipnā burve, brīnumu kamoliņš, laimes aka un citi brīnumi. Ieejas maksa bērniem 30 santīmu, pieaugušajiem – 60, bet garderobes izmantošana visiem par vienādu samaksu – 10 santīmiem.

1948.

– Liepājas autotransporta kantoris Nr.4 šajās dienās saņēmis jaunu pasažieru autobusu "GAZ – AA". Tas jau uzsācis kursēt maršrutā.
– Liepājas invalīdu kooperācijas arteļa "Kopsolis" kokapstrādāšanas darbnīcā Vaļņu ielā 8 uzsākta solu izgatavošana Liepājas dzelzceļnieku klubam. Pavisam paredzēts izgatavot 400 trīsvietīgu atzveltņu solu.
– Jūras tirdzniecības ostas kolektīva rīcībā nodota kapitāli izremontēta ēka Ludviķa ielā 2. Remontu veikusi ostas celtniecības daļas remontbrigāde. Klubā ir plaša sarīkojumu zāle ar 400 vietām un skatuvi, kā arī neliela deju zāle. Ir arī plaša telpa, lai iekārtotu bibliotēku ar lasītavu. Bez tam klubā ir arī atsevišķas telpas pašdarbniekiem, šaha, dambretes un citām spēlēm. Klubs ir radioficēts.