Kurzemes Vārds

12:25 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Septīto reizi nomērīt un griezt!
Andris Sudmalis

Šodien SK "Liepājas metalurgs" hokejisti savā laukumā uzsāks līdzdalību Kontinentālā kausa izcīņas pusfināla turnīrā. Lai iekļūtu KKI finālturnīrā, kas janvārī norisināsies Francijā, Liepājā der tikai viena vieta – pirmā.

Iepriekš bez panākumiem

Šogad metalurgi Kontinentālā kausa izcīņā piedalīsies septīto reizi, un līdz šim mūsējiem vēl nekad nav izdevies pārvarēt kaut vienu sacensību kārtu. Trešo reizi turnīrs notiks Liepājā, bet arī savas sienas mūsējiem laimi nav nesušas. Tiesa, abās iepriekšējās reizēs līdz 1.vietai un iekļūšanai nākošajā kārtā pietrūka pavisam nedaudz. 2000./2001.gada sezonā metalurgiem pēdējā spēlē obligāti bija jāpieveic HC "Minsk", bet nācās samierināties ar neizšķirtu 2:2 un 2.vietu grupā.

2003.gada oktobrī "Liepājas metalurgs" sāka ar minimāliem zaudējumiem pret slovēņu "Acroni Jesenice" un baltkrievu "Neman" – 1:2, un izrausties no pēdējās vietas nelīdzēja arī apakšgrupas uzvarētāju, Somijas "Jukurit Mikkeli" pieveikšana ar 3:1.

Metalurgu sāncenši

Latvijas čempionu sāncenši šās nedēļas nogalē būs Rudnijas pilsētas komanda "Gorņak" no Kazahstānas, Kijevas "Sokil" un Minskas "Keramin".

Lai arī Liepājā spēlēs četru valstu komandas, faktiski būs pārstāvēti tikai divi čempionāti – Krievijas un Baltkrievijas. "Gorņak" spēlē Krievijas čempionāta pirmās līgas Urālu –Rietumsibīrijas divīzijā, kur 14 komandu konkurencē atrodas necilajā devītajā pozīcijā. "Sokil" spēlē Krievijas augstākās līgas (pēc spēka otrā aiz KHL) Rietumu zonā, kur sīvi cīkstas ar HC "Dmitrov" par 1.vietu. Pagaidām ukraiņi ir otrie, bet no līderiem atpaliek par vienu punktu, tiesa, zinātāji teic, ka šajā divīzijā ir tikai dažas patiesi spēcīgas vienības. Liepājniekiem "Sokil" nav sveša komanda – vēl nesen plecu pie pleca ar piekūniem cīnījāmies Baltkrievijas čempionātā, bet metalurgu galvenais treneris Vladimirs Golubovičs 2008.gadā vadīja Ukrainas izlasi pasaules čempionāta pirmajā divīzijā.

Taču, protams, ka vismazāk noslēpumu mūsējiem ir par Minskas vienību "Keramin", ar kuru šās sezonas Baltkrievijas čempionātā divreiz ir krustotas nūjas. Uzvarai ar 2:1 savā laukumā sekoja rezultatīvs zaudējums sābru galvaspilsētā – 3:5.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovičs atzīst, ka visvairāk neskaidrību ir par "Gorņak". Krievijas speciālists gan šo klubu savulaik ir pazinis gaužām labi, taču pēc dažādiem pārmaiņu vējiem kazahu klubs ir zaudējis daļu sava spēka. Telefoniski informācijā par ogļračiem ar mūsējiem dalījās Magņitogorskas "Metallurg" pārstāvji – vienā grupā ar "Gorņak" spēlē magņitkas fārmklubs. "Gorņak" esot aptuveni magņitogorskiešu dublieru līmeņa klubs, kurā spēlē gan krievi, gan kazahi, bet Kazahstānas pārstāvju patiesais spēks gan līdz galam nav apjausts.

Par Liepājas turnīra galvenajiem favorītiem V.Golubovičs uzskata Kijevas "Sokil", kur ir pulcējušies ap 80 procentiem Ukrainas izlases spēlētāju un kuru uzdevums, visticamāk, ir ne tikai iekļūt finālā Francijā, bet arī uzvarēt tajā.

Vakar uzdevumu saviem hokejistiem izvirzīja arī SK "Liepājas metalurgs" prezidents Sergejs Zaharjins, un tas ir ???? (būs zināms pēc 13.00).

Mūsējo sastāva problēmas

Trijās spēlēs kopš Baltkrievijas čempionāta atsākšanās liepājnieki kaut mazliet uzlaboja sev noskaņojumu pēc sešiem zaudējumiem pēc kārtas. Pieveiktas gan komandas, kas tabulā atrodas zemāk par mūsējiem, bet paņemts punkts pret Žlobinas "Metallurg", kas cīnās par čempionāta pirmo trijnieku.

Būtiskāk par zaudējumiem vai izcīnītajiem punktiem ir metalurgu sastāva problēmas – šosezon uz ledus vēl neredzētajam Fiļimonovam traumēto sarakstā ir pievienojies komandas kapteinis Ivanovs, trešais rezultatīvākais spēlētājs Ozols, kā arī otrās maiņas centrs Pliskausks. Vīri, kuru uzvārdi papildu komentārus neprasa, un nav šaubu, ka viņu prombūtne varētu būt ļoti sāpīgi jūtama tik svarīgā turnīrā, kur liela loma noteikti būs pieredzei.

To apstiprina arī V.Golubovičs, kurš pastāstīja, ka ar aptuveni 75 procentu gatavību spēlēt laukumā būtu jādodas Ivanovam un Pliskauskam, bet Kontinentālā kausa izcīņas spēlēs Liepājā nepiedalīsies Ozols un Fiļimonovs. Visticamāk, ka, nosakot sastāvu, priekšroka tiks dota pieredzei, nevis jaunībai, un, iespējams, ka uzbrucēju lomā nāksies iejusties kādam vai kādiem no aizsargiem.

Stadiona skrejceļu šogad nepabeigs
Miks Kuncītis

Ir kļuvis skaidrs, ka 2008.gadā Liepājas vieglatlētikas stadiona "Daugava" skrejceļš netiks pabeigts un noslēdzošos darbus iecerēts paveikt nākamā gada aprīlī.

Tā nu ir sanācis, ka visas vasaras garumā un arī rudenī būvniekiem dažādu neparedzētu situāciju dēļ tomēr nav izdevies likvidēt stadiona skrejceļa neprecizitāšu sekas. Līdz ar nepateicīgajiem laika apstākļiem "Daugavas" stadionā darbi ir pārtraukti un vācu būvfirmas "Polytan" pārstāvji ir atgriezušies Vācijā. "Šādos laika apstākļos, kad teju katru dienu līst, skrejceļa seguma darbus nav iespējams veikt – ir nepieciešams sausums un gaisa temperatūra ap 15 grādiem. Pabeigt darbus bija iespējams arī šogad, taču tad nebūtu nekādu garantiju par darba kvalitāti," teica Artis Lagzdiņš, piebilstot, ka aprīlī stadionam vajadzētu būt kārtībā. Ilgāk stiept garumā šo bakstīšanos ap skrejceļu jau nemaz vairs vienkārši nevar – maijā uz jaunā skrejceļa paredzēts rīkot savulaik prestižo Liepājas kausa izcīņu vieglatlētikā, kas jau ir iekļauta Latvijas Vieglatlētikas savienības sacensību kalendārā.