Kurzemes Vārds

22:30 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vienmēr var atrast ko interesantu
Liene Rolšteina,
kostīmu māksliniece

Esmu bijusi ļoti daudzos lietoto apģērbu jeb tā saucamo humpalu veikalos, jo arī tur tiek pirkti apģērbi aktieriem, teātra izrādēm. It sevišķi, ja vajadzīgi tādi tērpi, kas raksturo aizgājušos laikus – pagājušā gadsimta septiņdesmitos, astoņdesmitos, deviņdesmitos gadus. Un, cik zinu, šajos veikalos iepērkas gan dažāda vecuma, gan dažādu sabiedrības slāņu cilvēki, kas to nebūt neuzskata par kaut kādu negodu.

Agrākos laikos uz Latviju daudz apģērbu, apavu u.c. sūtīja kā humāno palīdzību. Tātad, ja palīdzība, tad par to saņēmējam nebūtu jāmaksā. Pieļauju, ka joprojām ir šādi sūtījumi un ir trūcīgi cilvēki, kas apģērbus var saņemt par velti, bet lietoto apģērbu bizness gadu gaitā attīstījies kā atsevišķa nozare. Daudziem uzņēmējiem – veiksmīgs bizness, kas nes peļņu, lai arī kāda ir ekonomiskā situācija.

Lietotu apģērbu veikali ir daudzās Eiropas valstīs, arī piemēram, Vācijā. Berlīnē esmu bijusi vairākos šādos veikaliņos, un daļa no tiem iekārtota tā, ka vienā tirdzniecības vietā ir gan stilīgi, lietoti apģērbi (kas nebūt nav lēti!), aksesuāri un arī jauni apģērbi. Tādējādi pircējs var sakombinēt ļoti interesantus apģērbu komplektus, un šiem veikaliņiem piekritēju netrūkst. It sevišķi jaunatnes vidū. Es ar patiesu apbrīnu novērtēju tos cilvēkus, kuri, iepērkoties lietoto apģērbu veikalos, sev atrod lieliskus, oriģinālus tērpus ar lieliskiem akcentiem. Kas tur būtu ko nosodīt vai raukt degunu, ja kāds iepērkas tā, nevis tikai un vienīgi jaunu apģērbu veikalos? Tur, starp citu, piedāvājums visumā mēdz būt ļoti garlaicīgs un neadekvāti dārgs... Un nekvalitatīvs. Maldīgs, manuprāt, uzskats, ka lietoto apģērbu veikalos iepērkas tikai tie, kuriem naudas nepietiek jaunām drēbēm. Lietoto apģērbu veikaliem ir bijis un būs savs, stabils pircēju loks.