Kurzemes Vārds

19:06 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 27. novembrī

1928.

– Ap 250 Liepājas Jūrmalas zvejnieku biedrības biedru pulcējušies sapulcē viesnīcā "Monopol", lai izrunātu sasāpējušo jautājumu par zvejnieku apdrošināšanu un prēmiju jeb iemaksu piedzīšanu. Visiem zvejniekiem līdz šim noteiktas vienādas iemaksas. Taču visi zvejnieki nav vienlīdz turīgi. Ir tādi, kuri zvejo motorlaivās ar lielu zvejas spaili un gandrīz visu gadu, bet ir arī daudz tādu, kuri jūrā dodas tikai sešus līdz septiņus mēnešus gadā un tik tikko nopelna dienišķo maizi. Motorlaivu īpašnieki uzskata, ka noslīkšanas gadījumā vienādas kompensācijas saņem kā turīgie, tā mazāk turīgie zvejnieki. Turklāt motorlaivas spējušas noturēties vētrās jūrā vairākas dienas, bet buru laivas šādos apstākļos parasti nogrimušas. Šā gada kompensācijās bija paredzēta summa 14 nelaimes gadījumiem, taču jau tagad noslīkuši 20 zvejnieku. Pēc ilgām un vētrainām debatēm sapulces dalībnieki nolemj, ka zvejnieki grupējami trīs kategorijās un valdībai apdrošināšanas iemaksas jāsadala atbilstoši šīm kategorijām.

1938.

– Šodien 50 gadu diriģenta darbā svin Jaunliepājas Lutera draudze savam kora diriģentam Ernestam Galiņam. Viņš dzimis Vērgales pagasta Vanagu mājās. Bērnībā pats, piepalīdzot tēvam, izgatavojis sev vijoli un iemācījies spēlēt. Draudzes kori viņš vada no tā dibināšanas dienas. Tagad 76 gadus veco diriģentu darbā nomaina dēls Rihards, taču Ernests Galiņš turpināšot vadīt draudzes svētdienas skolas kori.

1948.

– Meta Petrovska kopš 1945.gada spekulējusi ar rūpniecības precēm, vairākas reizes saņemot administratīvo sodu. Viņa bijusi sodīta arī ar labošanas darbiem. Tomēr Petrovska turpināja spekulēt. 1948.gadā viņa pieķerta, kad pārdevusi ziepes un veļas pulveri par spekulatīvām cenām. Liepājas pilsētas 2.iecirkņa Tautas tiesa neatlaidīgo spekulanti tagad soda ar brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem, konfiscējot visu viņas mantu un nosakot pilsoņu tiesību atņemšanu uz pieciem gadiem pēc soda izciešanas.
– Šajās dienās Pionieru namā uzsāka darboties krievu dramatiskais pulciņš. To vada skolotāja Vaskova. Pulciņā piedalās ap 20 pionieru, kuri jau uzsākuši iestudēt īsākas literāras montāžas un mācās deklamēt.