Kurzemes Vārds

13:34 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28. novembrī

1928.

– Tiesnešiem un izmeklētājiem darba netrūkst. Aptiekas preču veikala īpašnieks Mendelštams no Suvorova ielas izgatavojis odekolonu bez patenta. Miertiesnesis Mendelštamu soda ar 100 latiem vai vienu mēnesi arestā, nosakot par pienākumu savam tirdzniecības uzņēmumam izpirkt parfimērijas fabrikas patentu par 1928.gadu. Mendelštams gan iesniedz Apgabaltiesā apelāciju, taču spriedums netiek mainīts. Savukārt ar smagiem miesas bojājumiem pilsētas slimnīcā ieved 23 gadus veco B. no Alberta ielas. Viņu dzērumā ar naža spalu sakropļojis pašas vīrs. Un vēl iekodis degunā. Kaimiņi, sadzirdot kliedzienus, saukuši palīgā B. māti. Viņa atnākot atrod meitu guļam uz asinīm notašķītas grīdas. Uzsākta izmeklēšana.
– Kāds kareivis un privātpersona noīrējuši ormani Petrovski, lai vedot pie jaunkundzēm. Pa ceļam ormanis ievēro, ka braucēji graiza ratu ādas segu. Pamanījuši, ka tiek novēroti, abi skādes darītāji metas bēgt. Ormanis pagūst notver kareivi un nogādā viņu prefektūrā. Pārbaudot dokumentus, noskaidro, ka noķertais ir 2.Ventspils kājnieku pulka ložmetēju rotā dienošais Jāzeps Poriņš. Bet otrs braucējs ir Kristaps Valciņš no Gudeniekiem.

1938.

– Latvijas tvaikoņa "Evertons" kapteinis nodevis Liepājas muitai jūrā bez vēsts pazudušā kuģa 3.mehāniķa Eduarda Šmita apģērbu un dažādas personiskās lietas. Tvaikonis atradies ceļā no Arhangeļskas uz Angliju, kad Šmits pēkšņi pazudis. Ticis pārmeklēts viss kuģis, bet bez rezultātiem. Šmits pazudis bez vēsts. Kuģa komanda ir pārliecināta, ka viņš ielēcis jūrā un noslīcis.

1948.

– Atkal tiesas darbi. Anatolijs Pomorskis pirms trim mēnešiem ielauzies Antoņinas Pokrovas dzīvoklī, nozogot drēbes un dažādus sadzīves priekšmetus. Pēc tam viņš uz ielas uzbrucis vēl diviem cilvēkiem un atņēmis viņiem naudu. Tiesas spriedums – četru gadu ieslodzījums darba nometnē.