Kurzemes Vārds

21:35 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iedegta un svētīta pirmās Adventes svece

Indra Imbovica

Rožu laukuma centrā priecīgi pārsteigto liepājnieku un pilsētas viesu acu priekšā visā savā baltajā spožumā lielajā Adventes vainagā iemirdzējās četras sveces.

Lai aizdegtu un svētītu pirmo liesmiņu vienā no četrām Adventes vainaga svecēm, ekumēniskajā pasākumā bija ieradušies četru reliģisko konfesiju garīdznieki – Jānis Bitāns (luterāņi), Gatis Bezdelīga (katoļi), Ilmārs Arājs (baptisti) un Ivo Roders (septītās dienas adventisti). Jānis Bitāns klātesošajiem īsi pastāstīja par Adventi un tās nozīmi kristīgajā pasaulē, savukārt Sv,Annas draudzes koris sniedza liturģisko dziedājumu priekšnesumu.

Pēc Adventes vainaga atklāšanas lielie un mazie liepājnieki varēja doties pasakainā pastaigā pa balto sniegpārsliņu tiltu pāri vainagam. Bet ar to pārsteigumi nebeidzās, jo sarīkojuma apmeklētājiem bija iespēja savos lukturīšos aiznest mājās dzīvu liesmiņu no lielā vainaga sveces, lai aizdegtu Adventes svecīti savās mājās.

Liepājas domes Reliģisko lietu komisija Adventes svecīšu iededzināšanas un svētīšanas sarīkojumu uzticējusi baznīcu draudzēm. Tādēļ katru sestdienu līdz pat Ziemassvētkiem Rožu laukumā pulksten 18 notiks Adventes sarīkojums jeb pirmās, otrās, trešās un ceturtās Adventes sveces uguns svētīšana. Katru pasākumu organizēs cita konfesija: 6.decembrī – katoļu draudze, 13.decembrī – baptistu draudze, 20.decembrī – luterāņu draudze. Uzstāsies draudžu kori vai ansambļi, būs lasījumi. Apmeklētāji varēs uzzināt, kāda nozīme ir katrai svecei Adventes vainagā un Adventes laikam mūsu dzīvē. Katrs sarīkojums ilgs apmēram 30 minūtes.