Kurzemes Vārds

09:41 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Koncerts klasiskā toņkārtā ar barokālām dejām

Indra Imbovica

Tas, vai un cik darbdienas vakarā uz kādu nopietnākas tēmas koncertu ieradīsies publika, vienmēr bijis neprognozējami. Tomēr aizvakar Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāle bija skatītāju pārpildīta, lai gan viesojās visnotaļ akadēmiskas mūzikas kolektīvs – valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā. Taču zināmu intrigu uzturēja Agra Daņiļēviča vadītā deju grupa "Dzirnas".

Koncerts izskanēja Adventes laikam atbilstošā toņkārtā, klasiski līdzsvarotā garastāvoklī. Orķestris atskaņoja S.Prokofjeva Pirmo simfoniju, lielisku neoklasicisma paraugu, ar kuru autors atdevis godu komponistam Jozefam Haidnam, simfonijai veidojot īsti vīnisku orķestrāciju. Lai gan iepriekš bija pieteikts arī viens Karla Vaina skaņdarbs, koncertā Liepājā klausītājiem bija iespēja dzirdēt un iepazīt izcilā igauņu vidējās paaudzes komponista Erki Svena Tīra 1993.gadā sarakstītā triptiha "Izrāde" divas daļas – "Kaislība" un "Ilūzija".

Nenoliedzami, ka klausītāji nepacietīgi gaidīja deju grupas "Dzirnas" priekšnesumu, jo dejotāji allaž pratuši skatītājus pārsteigt ar ko jaunu un neredzētu. Tā arī notika. Sadarbībā ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" tapis kopdarbs pēc 18.gadsimta izcilā franču mūzikas pārstāvja Žana Filipa Ramo "Svītas" no operas "Dardans". Uzveduma horeogrāfi Agris Daņiļevičs un Markuss Cmelnigs (Itālija) izvēlējušies šo mūziku ilustrēt ar oriģinālvariācijām par mitoloģisko tēmu. 12 jauni dejotāji rādīja atzīstamu barokālās dejas soļu eleganci, vieglumu un koķetēriju.

Visnotaļ jauko koncertu publikai vēl saprotamāku un tuvāku darītu, ja būtu bijis kaut visvienkāršākais programmas pieteikums, kura diemžēl nebija, un tas radīja nelielu apjukumu.