Kurzemes Vārds

06:44 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Atklās Evalda Rimbenieka pieminekli

7.decembrī pulksten 14 atklās piemiņas vietu bijušajam Liepājas pilsētas galvam Evaldam Rimbeniekam. Tā tapusi pēc Evalda Rimbenieka fonda ierosmes, kas pieminekļa izveidei savāca 6245 latus. Savukārt piemiņas vieta un tās tuvējā apkārtne labiekārtota par Pilsētas domes līdzekļiem, tas izmaksājis 30 tūkstošus latu. Piemiņas vieta atrodas K.Ūliha un E.Rimbenieka ielas stūrī, iepretim tagadējam bērnudārzam, kura ēkā savulaik dzīvojis Evalds Rimbenieks. Pieminekļa autors ir tēlnieks Uldis Kurzemnieks.

Ievērojams sabiedriskais darbinieks, garīdznieks un skolotājs Evalds Rimbenieks ir viens no izcilākajiem Liepājas cilvēkiem. Latvijas brīvvalsts laikā viņš divas reizes – no 1922. līdz 1928. gadam un no 1934. līdz 1940. gada jūnijam – bija Liepājas pilsētas galva. Viņš bija tas, kurš atjaunoja Pirmajā pasaules karā sagrauto pilsētas saimniecību. Viņa laikā atklāta kuģu satiksme no Liepājas uz Tallinu un Pēterburgu, izbūvēta Liepājas – Grobiņas šoseja, atklāta tiešā dzelzceļa satiksme līnijā "Liepāja – Berlīne", regulāra gaisa satiksme no Liepājas uz Rīgu, veikta pilsētas ielu izbūve un pārbruģēšana. Viņa vadībā nodibināja arī Tautas konservatoriju, atklāja Liepājas Filharmoniju un operu, nodibināja Tautas augstskolu, Mākslas un amatniecības skolu, atvēra pilsētas muzeju, daudzas sporta un kultūras biedrības, Ziemeļu kapos – Latvijas Atbrīvošanas cīņās kritušo cīnītāju pieminekli. Diemžēl Evalds Rimbenieks bija starp pirmajiem, kas tika aizvesti uz Sibīriju un gāja bojā gulagā.

Katram, kas uzskata sevi par Liepājai piederīgu, vajadzētu būt klāt pieminekļa atklāšanas brīdī, lai godinātu dižā novadnieka piemiņu.