Kurzemes Vārds

03:00 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Vai "Beverīnas" nogrimšanas noslēpums ir atklāts?
Pēteris Jaunzems

Sestdien jūrā atkal devās hidrogrāfijas kuģus "Kristiāns Dāls". Tas zvejas kuģa "Beverīna" bojāejas vietā aptuveni trīs jūdzes no krasta nogādāja ūdenslīdējus, kuri turpināja apkalpes locekļu meklēšanu, kā arī centās uzzināt patiesību par tralera straujās nogrimšanas iemesliem. Šoreiz dzelmē nolaidās deviņi cilvēki.

Lai gan tāpat kā sestdien ūdenslīdēji strādāja 15 metru dziļumā, kur, apgāzusies uz kreisā borta, guļ "Beverīna", nevienu no sešiem tralera apkalpes locekļiem atrast neizdevās. Kā informējis Latvijas Jūras administrācijas vecākais avāriju izmeklēšanas inspektors Staņislavs Čakšs, viņi izpētīja ne tikai kuģa korpusu, bet arī kravas nodalījumu, kur ieraudzīja daudzus vara kabeļa ruļļus, kas nebija nostiprināti, tādēļ visi bija sagūluši pie kuģa kreisā borta. Speciālisti uzskata, ka kravas noslīdēšana uz vienu pusi un līdzsvara zaudēšana varētu būt viens no "Beverīnas" nogrimšanas iemesliem. Tomēr, lai aina būtu pavisam skaidra, avārijas iemeslu izmeklētāji vēl centīšoties noskaidrot to, vai kabeļi bija novietoti arī uz kuģa klāja un, ja tie tur atradās, tad kāds bija to apjoms. Atbilde uz šo jautājumu tagad jau tikšot meklēta bez ūdenslīdēju palīdzības, izmantojot īpašu aprīkojumu.

S.Čakšs vēlreiz apstiprinājis jau agrāk pausto atziņu, ka glābšanas plosts un vestes uz "Beverīnas" bija. Turklāt ir noskaidrots, ka plosts bijis nolaists ūdenī, taču apkalpe tajā nez kāpēc nav sakāpusi. Viņa teikto apstiprinājis arī Nacionālo bruņoto spēku Preses daļas virsnieks Normunds Stafeckis, kurš informējis presi, ka ūdenslīdēji pamanījuši pie kuģa reliņiem piesieto plosta tauvu. Viņš arī paziņojis, ka par turpmākajām darbībām un nepieciešamajiem pasākumiem lems izmeklēšanas komisijas vadītāji.

Iesaistās labdarībā

Dziedātāji Roberto un Ralfs Rubenis un dejotājas Aleksandra Kurusova un Laura Kosīte sākušas labdarības projektu "Stelle di Natale", kas tiešā tulkojumā no itāliešu valodas nozīmē "Ziemassvētku zvaigznes", un izdod singlu "Viss ies uz labu". Dziesmas, kas oriģinālajā versijā sardīniešu valodā saucas "Pasca e Nadale", ierakstā piedalījās arī popgrupas "Tev un man" Rīgas un Liepājas studijas bērni. Pagājušajā sestdienā Rīgā notika dziesmas video filmēšana, ko iecerēts raidīt visās lielākajās televīzijas stacijās Latvijā.

Popgrupas "Tev un man" dalībniekiem šis ir aizņemts laiks, 15.decembrī pulksten 19 tā dziedās Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrālē, kur uzstāsies arī Liepājas 6.vidusskolas muzikāli talantīgie bērni. 16.decembrī pulksten 15 popgrupa un I.Gaiķe ar savu programmu "Uz spoku nakti ielūdz baltā dāma" viesosies Kalētu pamatskolā. Arī Sociālais dienests piedāvājis grupai sniegt divus labdarības koncertus pirms Ziemassvētkiem.

Dzintra Orba un Andris Eniņš uzstājas kā lektori

Šonedēļ pēc Tautas mākslas centra uzaicinājuma Rīgā kordiriģentiem un mūzikas skolotājiem no visas Latvijas kopā ar tādām pazīstamām personībām kā Sigvards Kļava, Māris Briežkalns, Antra Dreģe un citiem ar lekciju "Blokflauta kā palīgs vokālajiem ansambļiem" uzstājās divi liepājnieki: ansambļa "Gaismiņa" vadītāja Dzintra Orba un komponists un pedagogs Andris Eniņš. Sarunā ar "Kurzemes Vārdu" viņi atzina, ka šādā jomā bijuši viszaļākie un bijuši arī krietni nobijušies, jo "tā ir liela atbildība". Taču visas bailes un satraukums pagaisis, kad sākusies saruna, kas izvērtusies ļoti atklāta, atraktīva un interesanta. "Ja sākumā baidījāmies, ko darīsim visu mums atvēlēto laiku, tad finālā mums tā pietrūka un daudzi no klausītajiem nāca runāties vēl pēc lekcijas," sacīja A.Eniņš. Mūsējie savu lekciju beidza ar A.Eniņa un A.Uldriķes dziesmu "Kristus bērniņa gaidās", ko kopā izpildīja gan "Gaismiņa", gan A.Eniņa studijas audzēkņi, gan arī visi 62 klausītāji. Pēc lekcijas bijuši arī neskaitāmi uzaicinājumi uzstāties Ziemassvētku koncertos, kuros izpildīs arī A.Eniņa dziesmu "Lūgšana jeb Mūsu Tēvs debesīs". Šī dziesma, tieši pateicoties šai tikšanās reizei, šajos svētkos skanēs daudzviet Latvijā, bet liepājnieki to jau 12.decembrī varēs dzirdēt Liepājas Lutera baznīcā.