17:41 Ceturtdiena, 18. aprīlis

Lauvas ierāda vietu pastarīšiem
Miks Kuncītis

Latvijas Basketbola līgas pirmajā divīzijā BK "Liepājas lauvas" izbraukumā pārliecinoši pārspēja "Ķeizarmeža" basketbolistus – 89:71 (27:10, 19:16, 24:28, 18:18). Pēc šī panākuma liepājnieki turnīra tabulā pakāpušies uz otro vietu.

BK "Liepājas lauvas" starta piecnieks – Artūrs Štālbergs, Vairis Pusaudzis, Uģis Viļums, Aleksejs Zorins un Kērtiss Nešs.

Droši vien uz šo maču mūsu treneriem Oļegam Okulovam un Armandam Misus spēlētājus īpaši nevajadzēja noskaņot – abās iepriekšējās tikšanās reizēs liepājniekiem nebūt neklājās viegli. Sezonas sākumā tika izcīnīta nepārliecinoša uzvara, bet vēlāk izbraukumā "Liepājas lauvas" pat cieta kaunpilnu zaudējumu.

Šoreiz liepājnieki maču uzsāka ar nelielām izmaiņām starta piecniekā – Jevgēņija Kosuškina vietā laukumā devās Kērtiss Nešs. Jau pašā mača ievadā, kuru viesi sāka ar izrāvienu rezultātā – 13:2, mūsējie apliecināja savu pārākumu un arī turpinājumā šaubas par šī mača uzvarētāju nebija. Jāteic, ka pirmajā ceturtdaļā laukumā bija izgājuši gandrīz visi spēlētāji, izņemot saspēles vadītāju Renāru Zeltiņu, kurš vēlāk gan arī tika pie neliela spēles laika. Pēc lielā pārtraukuma gan mājinieki mazliet spēja samazināt rezultāta starpību, taču šoreiz mainīt cīņas gaitu nebija viņu spēkos, kaut arī vairākiem mūsu vadošajiem spēlētājiem bija ievērojama piezīmju nasta. Arī kopējā metienu precizitāte liecina par liepājnieku pārākumu, kas laukumā bija acīm redzams. Rezultatīvākais "Liepājas lauvu" rindās ar 19 gūtiem punktiem bija kādreizējais komandas "Barons/LMT" spēlētājs Raimonds Vaikulis, bet pa 18 punktiem sameta veiksmīgu maču aizvadījušais Aleksejs Zorins, kā arī Kērtiss Nešs.

Tā kā Rīgas klubu derbijā "Barons/LMT" otrajā pagarinājumā ar 91:87 pārspēja komandas "ASK/Rīga" basketbolistus, BK "Liepājas lauvas" tagad LBL turnīra tabulā pakāpies uz otro vietu, taču jāņem vērā, ka abas šīs Rīgas komandas ir aizvadījušas krietni mazāk spēļu.

Nākamais mačs mūsu basketbolistiem paredzēts 10.decembrī, kad "Liepājas lauvas" BBL ietvaros izbraukumā spēkosies ar komandu "Arvi/Suduva". Savukārt savā laukumā mūsējos redzēsim 13.decembrī, kad lauvas atkal spēkosies ar "Ķeizarmeža" basketbolistiem.

Liepājnieks rezervē, mūsējie uzvar

Vakar pirmo spēli pasaules čempionātā florbolā aizvadīja Latvijas vīriešu izlase, kas ar 4:3 (1:1, 1:1, 2:1) pārspēja Krievijas valstsvienību.

Kā zināms, uz pasaules čempionātu Čehijā par spīti savainojumam devās arī Liepājas vārtsargs Mārtiņš Krūms, kurš mačā ar Krievijas izlasi gan palika rezervē, bet vārtus sargāja Andis Blinds.

Jāteic, ka visa mača gaitā latviešiem bija ievērojams teritoriālais pārsvars un arī bīstamo momentu pie Krievijas izlases vārtiem bija krietni vairāk, tomēr, realizējot ātro pretuzbrukumu, rezultātu atklāja krievi. Drīz pēc tam gan Normunda Gruncka vadītā komanda spēja atspēlēties – 1:1. Mača pēdējā periodā Krievijas izlase vēlreiz izvirzījās vadībā, taču beigu beigās mūsējie svinēja pelnītu uzvaru ar 4:3.

Jau šodien mūsējie spēkosies ar Itālijas florbolistiem, bet vēl A grupā Latvijas izlasei būs jātiekas ar pasaules čempioniem zviedriem un Čehijas valstsvienību.

Keramiķi uz lāpstiņām
Andris Sudmalis

SK "Liepājas metalurgs" vakar Baltkrievijas hokeja čempionāta spēlē savā laukumā izcīnīja sauso uzvaru pret Minskas vienību "Keramin" un apsteidza keramiķus arī turnīra tabulā.

"Liepājas metalurgs" – "Keramin" 3:0 (2:0, 1:0, 0:0).
Liepāja
, 7.decembris. 420 skatītāju.
Tiesneši: E.Odiņš, M.Bogdanovs, R.Borskis.
Vārti: 11:25 Brahmanis (Grāvītis, Ozols) – 1:0. 17:45 Grāvītis (Brahmanis, Feldmanis) – 2:0. 31:25 Āboliņš (Tjoluškins, Jass) – 3:0 (vair.).

Metieni: 34 (14+7+13) – 27 (9+8+10).
Sodi: 10 (0+2+8) – 8 (0+4+4).
Vārtsargi: Žabotinskis – Košturs.
Labākie spēlētāji: Āboliņš, Žabotinskis Košturs.

Pirms vakardienas spēles liepājnieku galvenais treneris Vladimirs Golubovičs esot saviem spēlētājiem ieteicis aizmirst 23.novembra vakara spēli, kad metalurgi izšķirošajā Kontinentālā kausa izcīņas spēlē minskiešiem zaudēja ar 2:5.

Pirms mača esot bijusi iespējama interesanta rokāde liepājnieku sastāvā – apslimušā Brahmaņa vietā uz ledus bija iespējama Fiļimonova debija šosezon, taču uz Valērija atgriešanos pēc savainojuma līdzjutējiem vēl nāksies pagaidīt.

Viesi centās uzbrukt nesteidzīgi, un tādējādi viņiem izdevās gan ripu vairāk pieturēt, gan arī spēles tempu diktēt. Liepājnieki, it sevišķi mūsējo ceturtā maiņa, kurināja tempu, kas keramiķiem īpaši negāja pie sirds. Lai neļautu jauniešiem plosīt Minskas kluba aizsardzību, sāncenši mūsējos iespundēja aizsardzības zonā, tomēr lielākās briesmas "Keramin" vārtsargam Matušam Košturam & kompānijai sagādāja metalurgu pirmais virknējums. Pirmā perioda 12.minūtē mūsējo triecienuzbrukums beidzās ar precīzu Brahmaņa raidījumu – Košturs neveiksmīgi atsita ripu, burzmā ātrākās rokas izrādījās Edijam, un 1:0.

Turpmākās divas minūtes viesi atkal saimniekoja mūsējo laukuma pusē, bet ar vārtiem atkal atbildēja metalurgi. Šoreiz Grāvītis izmantoja pirmās maiņas partneru piespēles, bet rezultāts atkal pēc atkārtota metiena kļuva 2:0.

Pēc pārtraukuma vairākas reizes glāba Žabotinskis, kura pastaigas ārpus vārtsarga laukuma šajā mačā bija visnotaļ ilgas un tālas. Mūsējiem līdzēja arī vārtu stabs, tiesa, arī minskieši var pateikties saviem sabiedrotajiem – vārtu stabiem – par to, ka rezultāts nepalielinājās pēc Ozola un Gubina metieniem. Spriedzi mačā likvidēja Aldis Āboliņš, kurš izmantoja vienu no četriem skaitliskajiem vairākumiem – pēc Tjoluškina piespēles no labās malas vārtu priekšā Aldis, mirkli nopauzējot, panāca 3:0.

Pēdējā trešdaļā liepājniekiem tik vien atlika, kā izturēt, un tas mūsējiem bija pa spēkam. Viesi krietni biežāk nekā pirmajos divos periodos spēlēja vairākumā, arī piecatā pret trim metalurgiem, bet mūsējiem arī mazākumā bija labāka iespēja rezultātu palielināt, nekā viesiem samazināt laukuma saimnieku pārsvaru.

Citi vakardienas spēļu rezultāti: "Neman" – "Junostj" 3:4, "Brest" – "Himvolokno" 1:4, "Rīga 2000" – "Vitebsk" 3:5, "Latgale" – "Himik/SKA" 4:6.

Piektdien "Liepājas metalurgs" viesos spēlēs pret komandu "Vitebsk", bet savā laukumā metalurgi atgriezīsies 23.decembrī ar spēli pret Grodņas "Neman".

Igors Gurovs ("Keramin"):
– Jāņem vērā, ka spēlējām viesos un metalurgi mums uzspieda ātru spēli, ar kuru netikām galā un pieļāvām divas kļūdas. Šodien mūs pievīla arī realizācija, jo neizmantojām nevienu no vairākām ļoti labām iespējām gūt vārtus. Kopumā pretenziju pret spēlētājiem gan nav, ir tikai daži aizrādījumi par taktiskām paviršībām.

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Protams, ka esmu apmierināts ar rezultātu, un iepriecināja arī spēles saturs. Šī gan nebija pirmā spēle, kuru aizvadām labā līmenī, jau vismaz ceturto maču pēc kārtas darbojamies atzīstami, un tas priecē.

Labāko piecniekā

Pasaules kausa izcīņas otrajā posmā bobslejā četriniekos vakar 4.vietu izcīnīja Jāņa Miņina pilotētā ekipāža, bet Edgara Maskalāna četrinieks (arī liepājnieks Reinis Rozītis) palika 5.vietā, jo otrais brauciens nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika atcelts.

Uzvaru izcīnīja Vācijas trešā ekipāža, kuru pilotē sezonu Eiropas kausa izcīņā sākušais Karla Angerera četrinieks, kuram Miņina kvartets zaudēja 0,28 sekundes, bet Maskalāns ar stūmējiem atpalika 0,37 sekundes.

Tomēr otrajā braucienā tieši pirms abu latviešu starta sāka ļoti spēcīgi snigt sniegs, kā dēļ Maskalāna četrinieks, kur savainojumu guvušo stūmēju Podnieku bija nomainījis Pāvels Tulubjevs, uzrādīja vāju rezultātu, bet trases beigās viņš arī piedzīvoja kritienu. Kamēr no trases novāca Latvijas otrās komandas kamanas, tika pasludināts piecu minūšu pārtraukums, bet sniegs sāka snigt tikai spēcīgāk, un sacensības tieši pirms Miņina starta tika pārtraukts.

"Rezultāts ir labs. Te valda haoss, un šādos gadījumos mums parasti neveicas, bet šoreiz paveicās. Gan Miņins, gan Maskalāns pirmo braucienu līdz pusei veica labi, bet no apļa varēja iziet labāk, bija kļūdas. Podnieks pirmajā braucienā sastiepa kāju, skaidrība par viņu būs pēc divām, trim dienām," sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Kopvērtējumā pēc diviem posmiem pirmajā vietā ar 435 punktiem ir vācieša Andrē Langes ekipāža. Miņina četrinieka kontā ir 368 punkti, kas dod ceturto vietu, bet Maskalāna ekipāža ar 296 punktiem pašlaik ieņem septīto vietu.

Divnieku sacensībās sestdien Edgars Maskalāns un Raivis Broks divu braucienu summā ieņēma 12.vietu, sasniedzot labāko rezultātu Pasaules kausa izcīņas posmos, bet Jānis Miņins/Daumants Dreiškens palika 19.vietā.

Jelgavā krīt četri Latvijas rekordi

Nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās tradicionālā laikraksta "Diena" kausa izcīņa peldēšanā īsajā celiņā, kurā mūsu labākais peldētājs Romāns Miloslavskis spēja sasniegt trīs Latvijas rekordus.

Liepājas Kompleksās sporta skolas trenere Irina Grodzicka pastāstīja, ka šajās sacensībās Romāns Miloslavskis bija nolēmis startēt ne tajās tradicionālajās disciplīnās, cerot labot Latvijas rekordus. Pēc šiem mačiem mūsu peldētājs kļuvis valsts rekordiem vēl bagātāks – liepājnieks uzvarēja 100 metru peldējumā uz muguras, labojot pašam piederošo rekordu – 55,00, kā arī 200 metros uz muguras. Pēdējā no minētajām distancēm iepriekšējais rekords piederēja Konstantīnam Blohinam, taču mūsu peldētājs to laboja par divām sekundēm – 2:00,63. Tāpat Miloslavskis spēja uzlabot četrus gadus veco rekordu 50 metru brīvā stila peldējumā – 22,61.

Lai arī Romāns Miloslavskis nestartēja savā kroņdistancē – 200 metru brīvā stila peldējumā, zelts tik un tā tika Liepājai – to izcīnīja jaunais Ņikita Duboviks (1:55,85), kuram otrā vieta arī 400 metru distancē, tiesa, jāatzīst, ka Dubovika sasniegtais rezultāts šajos mačos bija krietni vājāks nekā viņa personīgais rekords. Kā allaž, pārliecinoši sieviešu konkurencē 100 un 200 metru peldējumos uz muguras startēja Zane Dēbele, kura 100 metru distancē sasniedza augstvērtīgāko rezultātu šo sacensību vēsturē – 1:05,75, bet divreiz garākā distancē, finišējot pēc divām minūtēm un 24,1 sekundes, viņai pārliecinoša uzvara. Savukārt tūlīt aiz viņas šajās distancēs ierindojās vēl viena liepājniece Irina Macuļova.

Ceturtais Latvijas rekords krita 4X50 metru stafetē, kurā Kurzemes komandu bez mūsu līdera Miloslavska pārstāvēja arī Duboviks, Ruslans Makarovs un Deniss Jarigo. Vēl jāatzīmē, ka Kurzemes komandas pārstāvji uzvarēja ar 4X50 metru tauriņstila distancē, kur Makarova vietā startēja cits liepājnieks Vadims Novikovs. Diemžēl arī šogad, lai gan cīņa bija sīva un uzvarētājus no otrās vietas šķīra tikai 20 punktu, Kurzemes un Zemgales komandu duelī pārāki izrādījās zemgalieši.

Īsi pirms Ziemassvētkiem Liepājā norisināsies peldēšanas sacensības, kurās dalībnieku skaits varētu būt ļoti ievērojams – vismaz ap 200.