Kurzemes Vārds

08:24 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sporta nedēļa

Desmitgades Déja vu*
Andris Sudmalis

Patiesi – dzīvē nav nekā jauna, tikai tie paši vēži, kas salikti citos maisos. Pēc nedēļas nogalē gūtās uzvaras Liepājas basketbola klubs, kura nosaukums 2008.gadā ir "Liepājas lauvas", Latvijas čempionātā atrodas 2.vietā. Starp citu – vienu pozīciju augstāk nekā pašreizējie valsts čempioni, "Barona" basketbolisti. Līdzīga situācija nacionālās līgas kopvērtējumā bija arī 1998.gada decembra pirmajā nedēļā, kad vienībām bija citi nosaukumi, arī cita rocība un citādākas ambīcijas. Tikai toreiz liepājnieki pieveica baronus, kam tad bija cits nosaukums – "Lainers" – savstarpējā spēlē (88:85 pagarinājumā). Tas mūsējiem pirms desmit gadiem ļāva turnīra tabulā nostiprināties 4.vietā, bet komanda "Lainers" bija piektā.

Vai ar to līdzība ar 21.gadsimta pirmās dekādes izskaņu arī beidzas? Drīzāk nē, jo paralēles velkamas, ne tikai vērtējot, par cik pozīcijām esam un bijām priekšā kādam klubam, bet arī sastāva komplektēšanā. Liepājnieki balstījās un balstās uz spēlētājiem no citām Latvijas pilsētām, ar nelielu pašu basketbola skolas audzēkņu piešprici. Lai arī liela daļa no 1998.gada sastāvā spēlējošajiem vīriem jau sen kā beiguši profesionālo karjeru, viens cīnītājs ir palicis – Jevgēņijs Kosuškins bija mūsējiem nozīmīgs gan pirms desmit gadiem, gan ir viens no līderiem arī tagad. Šosezon par darbavietu Liepāja atkal ir kļuvusi Uģim Viļumam, pirmoreiz vēju pilsētā ir pierakstījies Raimonds Vaikulis, jau vairākus gadus komandā ir Jānis Graudiņš, Salvis Mētra un Renārs Zeltiņš. Noteikti ne tie spēcīgākie Latvijas spēlētāji (pretējā gadījumā viņu vārdi būtu atrodami bagātāku un spēcīgāku klubu algas sarakstos), bet gana laba līmeņa, lai censtos sevi pierādīt Liepājā un, kas zina, – varbūt atgriezties tajās vienībās, kas cīnās par Latvijas un Baltijas zeltu.

Tādu piemēru nav trūcis – lūk, tie paši Viļums un Kosuškins, kas pēc sekmīgām sezonām Liepājā pa abiem kopā ir izspēlējušies visos trijos vadošajos pašmāju klubos.

Varbūt arī ar pašmāju atbraucēju jauno paaudzi būs līdzīgi? Iespējams, ja vien Zeltiņš beidzot tiks galā ar veselības problēmām, bet Mētra tiks pie ilgāka spēles laika. Pagaidām šo puišu devumu mūsu pilsētas basketbolam nevar salīdzināt ar to, ko savulaik (un arī tagad) nozīmēja Kosuškins un Viļums.

Savā ziņā arī priecē, ka Mareks Jurevičus ir devies dziļākā peldējumā. Lai cik lieli patrioti mēs arī gribētu būt, ja ir iespēja spēlēt augstākā līmenī, tad tā noteikti ir jāizmanto.

* – jau redzēts (franču val.)