Kurzemes Vārds

16:24 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 7. un 8.decembrī

1928.

– Ar dievkalpojumu Sv.Annas baznīcā sākas Liepājas latviešu biedrības 25 gadu pastāvēšanas svinības. Tās jau nākamajā dienā turpināsies ar svētku aktu un pēc tam svinību vakaru – rautu biedrības namā, Ugunsdzēsēju laukumā 2.
– Caur Liepājas ostu uz Londonu un tālāk uz Kanādu ar tvaikoni "Estonia" dodas 46 menonīti. Vilciena ešelons, kurā viņi brauc, kā parasti, pienāk tieši pie kuģa piestātnes.
– No Medzes pagasta pēcpusdienā ar kartupeļu vezumu Liepājā iebrauc 77 gadus vecais sīkzemnieks Jānis Vanags. Kartupeļu vedumu nopērk tirgotājs Jonass Aleksandra ielā 17. Nesot kartupeļu maisu, Vanags pēkšņi nokrīt un mirst. Izsauktais ārsts nosaka diagnozi – sirdstrieka.

1938.

– Liepājas drāmas un operas teātrī pirmizrāde. Režisora N.Mūrnieka vadībā sagatavota K.Miķelsones luga "Slinkā sieva", kuru pati autore nosaukusi par dzīves spēli četros cēlienos. Galvenajās lomās: I.Zvanītāja, P.Zālītis, A.Silnovska un J.Grantiņš.
– Latvijas tvaikonis "Dzintarkrasts" Vecā ostmalā, izbraucot jūrā, uzduras krastmalas nostiprinājumiem un nonāk uz sēkļa. Kuģis "laiž darbā mašīnas", taču netiek ne no vietas. Tad palīgā piesteidzas strādnieki un kuģinieki un ar... ķekšiem atbrīvo "Dzintarkrastu" no gūsta.

1948.

– Pieaugot translācijas tīkla abonentu skaitam, rodas nepieciešamība palielināt Liepājas vietējo radioraidījumu stacijas jaudu. Šo darbu paredzēts veikt nākamā gada sākumā. Rezultātā Liepājas raidstacijas jauda palielināsies desmitkārtīgi.
– Liepājas dzīvokļu nodaļas būvju un remontdarbu kantora apmetējs Strakšas ik dienas divkārt pārsniedz savu darba normu. Viņš iesniedzis arī racionalizācijas priekšlikumu. Apmetējs konstruējis ar dinamo motoru iedarbināmu pašgājēju vinču, ar kuru iespējams piegādāt mālus un citus būvmateriālus ēkas augšstāvā. Vinču pielietojot, darbu iespējams ievērojami atvieglot.