Kurzemes Vārds

21:17 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Satiksmes negadījums un zaudējums

Miks Kuncītis Vakar Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas kārtējā mačā BK "Liepājas lauvas" izbraukumā spēkojās ar saviem principiālajiem pretiniekiem – "VEF/Rīgas" basketbolistiem un dramatiskā galotnē zaudēja ar 75:77 (11:16, 23:26, 19:17, 22:18).

BK "Liepājas lauvas" starta piecnieks – Aleksejs Zorins, Uģis Viļums, Kērtiss Nešs, Salvis Mētra un Artūrs Štālbergs.

Šās sezonas pirmajā abu komandu tikšanās reizē Liepājā mūsu basketbolisti uzvarēja ar 73:71. Pirms spēles "Liepājas lauvas" un "VEF/Rīga" atradās stipri atšķirīgās pozīcijās – mūsējie bija augstajā otrajā vietā, bet Valda Valtera trenētie rīdzinieki tikai septītie.

Pirms šī mača liepājnieku galvenais treneris Oļegs Okulovs bija veicis izmaiņas starta piecniekā – saslimušā Vaira Pusaudža vietā laukumā devās Salvis Mētra. Tāpat jāatzīmē, ka mūsu basketbolisti ceļā uz Rīgu iekļuva satiksmes negadījumā un tādēļ galvaspilsētā ieradās ar novēlošanos. Par laimi, neviens negadījumā necieta. Spēles pirmā puse mūsējiem bija neveiksmīga – jau pašā sākumā Andreja Šeļakova un Jevgēņija Koļesņikova sekmīgā spēle mājiniekiem ļāva iegūt 12 punktu pārsvaru. Kaut arī nedaudz vēlāk liepājnieki spēja pietuvoties pat līdz piecu punktu starpībai, jāteic, ka pirmajā puslaikā laukuma saimnieki kontrolēja spēles gaitu. Īpaši jāuzsver mājinieku pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām. Pēc pārtraukuma, kuru viesi uzsāka ar astoņu punktu deficītu, daudz sekmīgāka cīņa zem groza ļāva cerēt, ka mūsējie spēs atspēlēties. Soli pa solītim līdz ceturtās ceturtdaļas beigu daļai tas liepājniekiem bija arī izdevies, turklāt jau pieminētie Šeļakovs un Koļesņikovs ar piecām personīgajām piezīmēm spēles izšķirošos brīžus vēroja no rezervistu soliņa. Tiesa, arī viens no mūsu vadošajiem spēlētājiem Raimonds Vaikulis bija pamanījies sapelnīt piecas piezīmes. Galotne aizritēja pēc līdzīga scenārija, kāds bija pirmajā mačā Liepājā, proti, šoreiz jau droši spēles gaitu kontrolējušie rīdzinieki uzvaru gandrīz izlaida no rokām, taču mūsējiem šo iespēju izmantot neizdevās. Rezultatīvākais "Liepājas lauvu" komandā bija Uģis Viļums ar 15 punktiem, bet pa 14 sameta Kērtiss Nešs un Aleksejs Zorins. Pēc šī zaudējuma mūsu basketbolisti turnīra tabulā atkāpās uz trešo vietu.

Nākamo spēli BK "Liepājas lauvas" arī aizvadīs izbraukumā – sestdien LBL ietvaros tiksies ar pašreizējiem turnīra līderiem "Ventspils" basketbolistiem.Komentārs

BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Domāju, ka izšķirošs bija mača sākums, kuru nospēlējām ļoti neveiksmīgi. Tāpat šoreiz sevi neparādīja garie spēlētāji. Centāmies lauzt spēles gaitu, un tas mums arī otrajā puslaikā izdevās, taču beigās savas iespējas uzvarēt neizmantojām, kaut arī tās bija pietiekami labas.


Gada skeiteris – liepājnieks
Andris Sudmalis

Rīgā, viesnīcas "Bruņinieks" konferenču zālē notika aizejošā gada labāko skeitbordistu apbalvošana, un nominācijā "Gada skeiteris" uzvarēja liepājnieks Ainārs Jermačenko.

Pirmo reizi balvas pasniegšanas vēsturē trofeja tika pasniegta diviem skeitotājiem, un slalomā tā tika liepājniekam, kurš ir šā gada pasaules vicečempions amatieru grupā, Latvijas rekordists, kā arī Liepājas skeitborda kluba vadītājs.

Tostarp Liepājā, esktrēmo sporta veidu inventāra veikalā "Matti X" ir aizvadītas skeitborda mazākā brāļa fingerborda sacensības, kurās piedalījās 23 dalībnieki. Vecākajā grupā uzvarēja talsinieks Ralfs Bikavnieks, vidējā grupā Viesturs Kopštāls, jaunākajā – Toms Dreiblats.

Divas godalgas uz sešām
Andris Sudmalis

Divas godalgas izcīnījušas Liepājas Vingrošanas sporta skolas mākslas vingrotājas, kas piedalījās starptautiskās sacensībās Rīgā.

Notikušajās sacensībās piedalījās sportistes no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas un Ukrainas, kopumā nepilns simts jauno vingrotāju. Lielā dalībnieču skaita dēļ katrā vecuma grupā savu komandu drīkstēja pārstāvēt tikai viena vingrotāja. Liepājniecēm atkal nepaveicās – arī šajos mačos mūsējo plānus izjauca veselības problēmas, tādēļ uz Rīgu gan devās iepriekš paredzētais meiteņu skaits, bet divām vingrotājām nācās startēt ārpus konkursa.

Savukārt no tām, kas cīnījās par godalgām, vislabāk veicās Sofijai Ņikitinai, kura 1998.gadā dzimušo vingrotāju grupā izcīnīja 2.vietu, bet pēc pirmās sacensību dienas pat atradās 1.vietā. Ksenija Čadajeva, kas jau startē junioru konkurencē, šoreiz cīnījās par augstu vietu 1996.gadā dzimušo meiteņu grupā un ierindojās 3.vietā.