Kurzemes Vārds

19:46 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas

Lai Kalēti nenogrimtu aizmirstībā, liek pamatus sporta hallei
Pēteris Jaunzems

Lai gan laiks bija nemīlīgi dzestrs, vakar svinīgs notikums zem klajām debesīm pie skolas pulcēja lielus un mazus kalētniekus. Viņi bija ieradušies, lai piedalītos sporta zāles celtniecības uzsākšanai veltītā ceremonijā, kad būves pamatos tika iebetonēts vēstījums nākamajām paaudzēm. Pagasta priekšsēdētāja Agrita Driviņa teica, ka laikā, kad visās jomās izsludināts naudas taupīšanas kurss, viņa pat kādu brīdi šaubījusies, vai aicināt viesus piedalīties šajā sarīkojumā, taču vēlāk atzinusi, ka neviens nevar aizliegt kalētniekiem pašiem izlemt, kā dzīvot turpmāk. Turklāt šis projekts pagastam esot liels atvēziens, jo divdesmit gadu gaitā šeit nekas vērienīgāks nav ticis uzcelts.

Pusmiljonu latu vērts projekts

Piemērota vieta sportošanai kalētniekiem un jo īpaši pagasta jaunajai paaudzei ir ļoti nepieciešama, jo līdz šim visi panākumi kaldināti lielā šaurībā. "Tur, kur vingrojām līdz šim, pēc tam, kad būs uzcelta zāle, paredzēts ierīkot garderobes un dušas telpas," sacīja pašvaldības vadītāja Agrita Driviņa, kas ir pārliecināta, ka konkursā uzvarējušās direktora Jāņa Kudiņa vadītās firmas "Būve" celtnieki turēs vārdu un jau nākamā gada augustā jaunceltni nodos ekspluatācijā. Viņa pastāstīja, ka pavisam projekts izmaksās aptuveni 500 tūkstošus latu, taču naudu esot cerības saņemt, jo ir izskanējis apgalvojums, ka arī grūtajos laikos uzsāktie projekti netiks apstādināti.

Celtniecības darbi Kalētos sākušies novembrī. Jānis Kudiņš "Kurzemes Vārdam" teica, ka, neraugoties uz ekonomiskajām problēmām, kas neies secen arī celtniekiem, Kalētos problēmu nebūs un septembrī jaunajā, spodrajā zālē jau varēs notikt sacensības. Šāda apjoma objekts firmai "Būve" esot tikai viens no daudziem, jo strādāts vērienīgi tiekot visā Kurzemē, Jūrmalā un Ķegumā, kur nupat pabeigtas sāls noliktavas, ko izmantos ceļu apsaimniekotāji. Arī Liepājā un rajonā uzņēmumam netrūkstot darāmā. Pilsētā "Būves" vīri patlaban veicot ūdensvada rekonstrukciju, bet Grobiņas pagastā šajās dienās ekspluatācijā tiekot nodota rekonstruētā Iļģu muiža. "Lai strādātu ar pilnu jaudu, mums nepieciešami vismaz piecpadsmit šādu objektu vienlaikus," teica J.Kudiņš.

Ja būs sporta zāle, būs arī kas sporto

"Tas ir fenomens, kam mēs patlaban šeit esam aculiecinieki. Tā ir nozīmīga uzdrīkstēšanās," novērtējot sporta zāles celtniecības uzsākšanas faktu, teica pašvaldības deputāts, zemnieku saimniecības "Saulītes" īpašnieks un rajonā pazīstamais cūku audzētājs Kārlis Sprūds. Viņaprāt, tā būšot lieliska dāvana bērniem un mazbērniem, arī vecākās paaudzes ļaudīm, neraugoties uz aizņemtību, tur nebūšot par ļaunu iegriezties, lai izlocītu vecās locītavas. "Ja Kalētos būs sporta zāle, tad tas nozīmē, ka būs arī sportotāji un dzīve šeit neaprims," prognozēja K.Sprūds.

Bet Saeimas eksdeputāts Dzintars Kudums pauda gandarījumu, ka Kalētos nekas nav rimis un nedomā rimties. Šeit bērni visos laikos esot bijusi prioritāte, un arī tagad, kad pārdzīvojam ekonomisko krīzi, tas nav citādi. Ja iestājušās finansiāla rakstura grūtības, tad ar to ir jāprot tikt galā, un vismaz topošā paaudze to dēļ nedrīkst ciest. Šo patiesību sapratuši un pratuši novērtēt visi vietējie vadītāji. Pateicoties Jāņa Burvja neatlaidībai, tapis bērnudārzs, Otīlija Lībeka gādājusi par Mūzikas skolu, viņa bijusi tā, kas centusies īstenot iedzīvotāju senu sapni un sākusi strādāt pie sporta zāles projekta, ko tagad sekmīgi turpinot pašreizējā pagasta priekšniece.

Novadiņš, kas diženi turējies

Vēstījumu nākamajām paaudzēm, kas bija sagatavots ievietošanai īpašā kapsulā, nolasīja skolas direktore Agrita Purviņa. Viņa pastāstīja, ka kopā ar to nākamajām paaudzēm tiek nosūtīts kalētnieku labo darbu saraksts, kā arī bērnu uzrakstītie novēlējumi, kuros tie apņēmušies saudzīgi izturēties pret sporta zāli, lai tā kalpotu tiem daudzus jo daudzus gadus un nekad nesabruktu. Tas nozīmējot, ka kapsulā ievietotos dokumentus mūsu pēcteči varēs izlasīt tikai tad, kad celtni vajadzēs rekonstruēt.

Un tad, kad tas notiks, nākamās paaudzes uzzināšot, ka Kalēti bija mazs novadiņš, kurš tomēr diženi turējies, ka 2008.gadā, kad zālei ielikts pamatakmens, šejienes skolā mācījušies 80 audzēkņi un 49 bērni apmeklējuši pirmsskolas sagatavošanās iestādes, ka par jaunās paaudzes izglītošanu rūpējies 31 pedagogs un 10 tehnisko darbinieku. Vēstījumā bija minēti arī to kalētnieku uzvārdi, kas ziedojuši savas pajas projekta uzsākšanai. Tie ir Dzintars Kudums, Iveta Lohanska, Aivars Galeckis, Juris Dabars, Ivars Brancis un Elita Razma.

 

Iepriecina Lažas bērnus
Viktors Ulberts

Šonedēļ Lažas Speciālo internātpamatskolu apmeklēja vairāki ciemiņi, kuri bija sarūpējuši dāvanas mācību iestādes audzēkņiem.

17.decembrī, Aizputes "IDEA House" jaunie