Kurzemes Vārds

11:22 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 19. decembrī

1928.

– Neraugoties uz to, ka pilsētā aizliegts ubagot, vēl arvien veikalus, sabiedriskās vietas, dzīvokļus apstaigā ubagi un nekaunīgi lūdz dāvanas. Daudzi no tiem paliek neciešami rupji, ja neko nesaņem. Bieži ubago arī pusaudži. Tagad "pilsēta nolēmusi visādā veidā ubagošanu noliegt, sabiedrībai un veikalniekiem lūgt ubagiem dāvanas nedot, bet nodot tos pilsētas apgādības nodaļai".

– Meža ielā no rīta atrod savā dzīvoklī guļam gultā ar pārgrieztu rīkli 41 gadu veco apkalpotāju A. Gulta pietecējusi asinīm, uz grīdas asins peļķē – bārdas nazis. Sieviete vēl elpo. Uz kumodes nolikta vēstule, kuras teksts neskaidrs: viņa izdarot pašnāvību, lai ēdot viņas dzīvību un dzerot viņas asinis. Sievietes stāvoklis ir bezcerīgs.

1938.

– Atbalstot Liepājas Drāmu un operu, šajās dienās liepājnieki iemaksājuši 1300 latu: akciju sabiedrība "Tosmare" devusi 500 latu, Liepājas Cukurfabrika – 300 latu, akciju sabiedrības "Degviela" Liepājas nodaļa – 300 latu. Kopā ar iepriekšējām iemaksām saziedoti 7100 latu: "Izsakot sirsnīgu pateicību mākslas un kultūras draugiem, Pilsētas valde un Drāmas un operas direkcija laipni lūdz arī pārējos atbalstītājus iemaksāt savus ziedojumus caur Izglītības nodaļu Pilsētas valdes galvenajā kasē".

1948.

– Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskais teātris 1948.gadu noslēdzis ar vairākām pirmizrādēm: Paļēviča dziesmu spēli "Preilenīte", Čaikovska operu "Pīķa dāma" un Kaverina un Judkēviča lugu "Divi kapteiņi". Baleta ansamblī sākusi dejot jaunā balerīna Margarita Kukļeva, kura beigusi Ļeņingradas baleta skolu. Bet divās Verdi operas "Traviata" izrādēs Liepājā atkal viesojas Lietuvas PSR Valsts operas un baleta teātra solists Donāts Donātovs.