Kurzemes Vārds

21:11 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Re, kā gadījās

Vīnes skola tenisistiem

Ziemassvētku laikā Austrijas galvaspilsēta Vīne ar saviem daudzajiem tirdziņiem un krāšņi izrotāto vecpilsētu pārvēršas gluži vai par mazu pasaku valstību. Bet ne jau tikai baudīt svētku burvību uz valšu galvaspilsētu devusies jaunā Liepājas tenisiste Lina Lileikite. Ikdienā Austrijas galvaspilsētā pie trenera Martina Rutnera trenējas gan Latvijas spēcīgākā tenisiste Anastasija Sevastova, gan arī Kārlis Lejnieks, kas pasaules rangā atrodas ap 500.vietu, bet līdz Ziemassvētkiem Latvijas tenisistu pulku Vīnē kuplina un tenisa gudrības apgūst arī Lina.

Parunājām par poēziju

Dzejnieks Andrejs Ņesterenko laidis klajā labu grāmatiņu. Un to visu caurauž ironija. Arī runājam mēs allaž par to, kuri dzejoļi vislabāk izskatās. Galvenais, viņš saka, formai jābūt pievilcīgai. Un lasītājs viņam vienmēr pasmaida pretī. Un vēl kas. Ir arī tāda poētiska forma – brahikolons. Te nu Andrejam vispār nav konkurentu, izņemot klasiķus! Par tiem tad mēs vakar atkal runājām, sākot ar senajiem romiešiem.

"Vai zini, mana sieva nesaprot, kas tie tādi par siltuma zudumiem mūsu mājā Siguldas ielā, – bez ironijas teica humorists. – Aicināja, lai palīdzu uzzināt.

Tad jau no ironijas vajadzēs atteikties un doties pie siltumskaitītāja. Tukšs pasākums – kā nekā proza.

Dāvanas gatavo ar lielu iedvesmu

"Biju patiešām priecīga, redzot, ar kādu sajūsmu un iedvesmu atnākušie ķērās pie apsveikuma kartīšu, dāvanu kārbiņu un dažādu rotājumu izveidošanas," sacīja Personības pilnveidošanas centra Ziemassvētku radošās darbnīcas vadītāja Indra Grūdupa. Viņa pārliecinājusies, ka šajos laikos cilvēki aizvien vairāk laika gatavi atvēlēt dāvanu gatavošanai un arī daudz sirsnīgāk novērtē nevis veikalā pirktu, bet tuva cilvēka paša gatavotu dāvaniņu. Šie secinājumi gūti, vadot Ziemassvētku jaunrades darbnīcas gan Liepājā, gan Nīcā. Indra pati dāvanas saviem tuvajiem sarūpējusi jau laikus, bet tagad gaidot brīdi, kad bērni ilgāk būs prom no mājām, lai visas savas dāvanas skaisti sasaiņotu.