Kurzemes Vārds

12:11 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Turpina izstrādāt Liepājas sociālo programmu

SIA "NK Konsultāciju birojs" konsultanti iesnieguši domē Liepājas pilsētas sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības attīstības programmas pirmās daļas "Esošās situācijas un SVID analīzes raksturojums" pirmo redakciju, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Darba grupai, nozaru ekspertiem un citiem programmas izstrādē iesaistītajiem speciālistiem līdz 9.janvārim jāsniedz savus komentārus par iesniegto materiālu. Paralēli tam konsultanti turpinās strādāt pie programmas izstrādes. Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības attīstības programmu 2009. – 2014.gadam paredzēts izstrādāt līdz 2009.gada 15.aprīlim. Tās mērķis ir sniegt rekomendācijas par nepieciešamajiem uzlabojumiem sociālās palīdzības un pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem turpmākajos piecos gados. Dokumenta izstrādē iesaistīti pašvaldības sociālās un finanšu jomas eksperti, nevalsts organizāciju pārstāvji un citi. Finansējums programmas izstrādei saņemts no Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta palīdzību. Tam atvēlēti 10 124 lati, no kuriem 85 procenti ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzekļi, bet 15 procenti ir Liepājas pašvaldības līdzfinansējums.

Mazāk ārišķības, vairāk satura

Vakar pēcpusdienā ap 500 liepājnieku bija ielūgti uz pilsētas domes priekšsēdētāja Ulda Seska rīkotu gada noslēguma pasākumu Liepājas Olimpiskajā centrā. Taupības nolūkā, atšķirībā no citiem gadiem, nebija ne ēdienu, ne dzērienu, ne ārišķīgu butaforiju. Sarīkojuma tāme – ap 3000 latu, teju uz pusi mazāka nekā citus gadus. Dziedāja jaunieši – ansamblis "Gaismiņa" un studentu teātris "Rikošets", bet U.Sesks gan daudzināja Liepājas panākumus, gan, šķiet, pirmoreiz šādā sarīkojumā pieminēja arī pilsētai būtiskos zaudējumus.

"Ziemas pasaka"

Tikko Valmieras Kultūras centrā izskanējusi Ziemassvētku leļļu kameropera "Ziemas pasaka", kurā piedalījās Valmieras kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā un Liepājas ceļojošais leļļu teātris "Maska". Libreta autors ir "Maskas" direktors un aktieris Pēteris Trups, mūziku sarakstījis Andris Eniņš, 16 āriju aranžējumus veicis Jēkabs Ozoliņš, scenogrāfiju veidojis Aldis Kļaviņš, Agitas Lieldidžas režija. Ar lellēm sadziedājās Nacionālās operas solisti Evija Martinsone un Jānis Misiņš, bet kopā ar viņiem dziedāja arī Pēteris Trups. Nacionālās operas diriģents, divkārtējais Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts Andris Veismanis neslēpa gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar "Maskas" māksliniekiem. Šā leļļu teātra sadarbība ar augstas klases profesionāliem mūziķiem sākās 2006.gadā. Ziemassvētku leļļu kameropera "Ziemas pasaka" skanēs arī Rēzeknē. Bet pašlaik "Maska" sniedz izrādēs visā Latvijā.

Jauna sadarbības forma

"Karosta" piedāvājusi saviem īrniekiem jaunu sadarbības formu – noslēgt atsevišķus līgumus ar konkrētiem namiem, ja par to vienojušies visi tajā dzīvojošie. Tāds priekšlikums izsūtīts kopā ar kārtējiem maksas paziņojumiem. Tā kā Karostā un Tosmarē iedzīvotāji nesteidzas dibināt privatizēto dzīvokļu kopīgas apsaimniekošanas biedrības, jaunais pilnvarojuma līgumu veids zināmā mērā aizpildītu tukšu nišu. Priekšlikumā norādīts ne tikai uz iespējām plānot svarīgākos remontdarbus un kontrolēt maksājumu norisi, bet arī uz daudz lētākiem pakalpojumiem, piemēram, pārvaldes, sanitārās apkopes u.c. Tādējādi vairāk līdzekļu paliktu remontam. Vienīgi iedzīvotājiem, kas pastāstīja par šo jauninājumu, nav saprotams, kādu iemeslu dēļ minēto vēl joprojām nav izdevies īstenot.

Prezentēs vēl siltu albumu

Sestdien klubā "Fontaine Palace" pasākumu ciklā "Pedal to the metal" Cēsu metalcore grupa "Enhet" prezentēs debijas albumu "Check The Foundation", kas klajā nāk šodien.

Vienpadsmit dziesmu garajā diskā dzirdami skaņdarbi gan no grupas pastāvēšanas pirmsākumiem, gan pēdējos gados sarakstītie.

Klubā "Fontaine Palace" "Enhet" uzstāsies kopā ar sev tuvām grupām "Trendkill Method" un "Lassie The Cat".

Dīdžeji pārbaudīs dejotāju izturību

Šodien jaunajā izklaides vietā "Bunker" viesosies miksmeistars Raitis no labi zināmā dueta "AG un Raitis". Viņi ir visvairāk pieredzējušie dīdžeji mūsu deju kultūrā un kopā vai pa vienam dara savu darbu uz visiem 100 procentiem jau kopš 1988.gada. Miksmeistars Raitis piedalījies gandrīz visos deju sarīkojumos, kas notikuši Latvijas andergraundā. Viens vai ar kolēģiem viņš spēlējis, breikojis, džemojis daudzos klubos. Šobrīd viņš skaitās rezidents klubos "H55" un "Pulkvedim neviens neraksta". Vēl šodien mūziku liks dīdžeji Nik un Fader no dīdžeju apvienības "L-City House".

Bet sestdien "Bunker" apmeklētājus sagaidīs viesis no Lietuvas – Klaipēdas nakts dzīves pārstāvis dīdžejs Laitas (Lietuvas kluba "Bildukas" rezidents). Kopā ar Liepājas dīdžejiem Tony Miettinen, Waits, Fenky un "L-City House" dalībniekiem viņš apmeklētājiem piedāvās progresīvu, tomēr jautru un interesantu mūziku.

Vēsturiskais burinieks saņem balvu

Šovakar Rīgā, Lielajā ģildē, pasniegs balvu Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotā konkursa "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts" uzvarētājam. Uz balvas saņemšanu dosies arī liepājnieki, jo vēsturiskais burinieks "Libava" uzvarējis kategorijā "Veiksmīgākais jaunais izklaides tūrisma produkts". Burinieka līdzīpašnieki ir piekrastes zvejnieki Anatolijs Molokanovs un Vilnis Brikmanis. Kuģis būvēts Petrozavodskā saskaņā ar 17.gadsimta fregašu celtniecības noteikumiem un izmaksājis aptuveni 350 tūkstošus eiro, Liepājā tas atrodas kopš šā gada oktobra sākuma. Burinieks ir 16,5 metrus garš, tā buru platība ir vairāk nekā simt kvadrātmetru, bet 120 zirgspēku dzinējs spēj nodrošināt sešu mezglu ātrumu stundā. Buriniekam izbūvētas piecas divvietīgas kajītes, ierīkotas dušu telpas, tualetes, ir arī pirts. Pirms balvas saņemšanas sarunā ar "Kurzemes Vārdu" tā kapteinis Anatolijs Molokanovs sacīja, ka esot prieks par gūto novērtējumu. Jau šajā neilgajā laikposmā ar kuģi ir pagūts veikt vairākus izklaides braucienus tepat Liepājas ostas teritorijā, lielākoties vizinot dažādu uzņēmumu darbiniekus. Plāni nākamajam gadam esot lieli. Saņemti ielūgumi doties gan uz Ventspili, gan Tallinu, gan Klaipēdu un citur. Liepājā domāts par ekskursijām gida pavadībā, kā arī jau ir vienošanās ar zivju konservu rūpnīcu "Kolumbs" par ekskursantu vešanu ar burinieku uz tās ražotni un tamlīdzīgi.

Konkurss "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts" notiek ceturto gadu, tā mērķis ir izcelt un apbalvot veiksmīgākos jaunos tūrisma produktus, kas sākti piedāvāt izvērtēšanas gada laikā un guvuši tūrisma profesionāļu ievērību.

Izsolīs nekustamo īpašumu

Saskaņā ar Kurzemes Apgabaltiesas nolēmumu par nekustamā īpašuma atsavināšanu parādniekiem tiesu izpildītājas Agnese Biķe un Sandra Jaunsleine regulāri izsludina izsoles. Visbiežāk par šādu izsoļu objektiem kļūst dzīvokļi. Šoreiz tie atrodas Brīvības ielā 73 (divi dzīvokļi), O.Kalpaka ielā 64, Klaipēdas ielā 10 un 98. Piedāvā arī lauku sētas rajonā, piemēram, "Randu" Otaņķu pagastā un neapbūvētu zemes gabalu (16 hektāru) "Lejasģederti" Kazdangas pagastā.

Sapostākie skatlogi Ziemassvētkos
Indra Imbovica

Ar konkursu par pilsētas skaistāko skatlogu Ziemassvētkos beidzies šā gada konkurss "Liepāja pucējas". Tā pēdējā kārtā par labākajiem žūrija atzinusi sabiedrību "Elektrons&K", "Kaja", "Palass", "Grāmata" un salona "Ideju lidlauks" skatlogus, kas radījuši savu svētku akcentu pilsētas kopējā Ziemassvētku rotā.

Žūrija arī šoreiz bija iepriecināta par Ziemassvētku noformējuma dažādību veikalu un uzņēmumu skatlogos un citās sabiedriskās vietās – no vienkāršām lampiņām līdz krāšņi izpušķotiem Ziemassvētku tēliem. Konkursa uzvarētāju svinīgā apbalvošana notiks nākamā gada sākumā. Pašlaik žūrija apkopo rezultātus visa gada garumā, lai noteiktu mākslinieciski interesantākos noformējumus un aktīvākos dalībniekus.

Šogad konkursa "Liepāja pucējas" Ziemassvētku skatlogu vērtēšanas kārtu finansiāli atbalstīja banka "Nordea", kura šās kārtas uzvarētājam piešķirs balvā 200 latu. Bankas Liepājas filiāles Klientu apkalpošanas centra vadītāja Eva Vasiļjeva informēja, ka balvas ieguvējs pašlaik vēl netiks atklāts, bet noteikti ņemta vērā prasme radīt svētku izjūtu, oriģinalitāte un arī risinājuma efektivitāte ar vienkāršiem līdzekļiem.

Prioritāte – infrastruktūras objekti

Liepājas Speciālajā ekonomiskajā zonā 2009.gadā plānoti ieņēmumi un izdevumi 23 354 300 latu apjomā, kas ir par 2,76 miljoniem latu vairāk nekā šogad. Paredzēts piesaistīt kredītresursus trīs miljonu latu apmērā, bet pašu ieņēmumu pieaugums prognozēts par 780 tūkstošiem latu. Lielāko pašu ieņēmumu daļu veido ostas maksas, nākamgad saskaņā ar prognozējamo kravu apjomu – 5 miljoniem tonnu. Otrs lielākais pašu ieņēmumu avots ir maksas par telpu un teritoriju iznomāšanu. Kopumā SEZ teritorijā ir noslēgts 171 dažāds nomas līgums ar 131 firmu un fiziskām personām. Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš uzsver, ka nākamajā gadā tiks turpināta infrastruktūras projektu īstenošana. 2009.gadā izstrādās ostas padziļināšanas projektu, organizēs iepirkuma procedūru un līgumu slēgšanu. Ostas padziļināšanai paredzēti līdzekļi 5,4 miljoni latu, no kuriem 4,6 miljoni ir valsts finansējums, bet 0,8 miljoni latu – Liepājas SEZ pārvaldes līdzfinansējums. Nākamgad turpinās arī Kalpaka tilta rekonstrukciju, kam nepieciešamības gadījumā piesaistīs kredītresursus, lai segtu projekta sadārdzinājumu un tilta avārijas seku likvidāciju. Daļu no šās naudas iecerēts atgūt no tilta apdrošinātāja. Vēl 2009.gadā paredzēts 4,3 miljonus latu novirzīt Liepājas ostas auto pievadceļa izbūvei. Kopumā Kohēzijas fonda atbalstītajiem infrastruktūras projektiem tērēs 7,6 miljonus latu.