Kurzemes Vārds

07:21 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 9. janvārī

1929.

– Pilsētas valdes ziņojums: "Sakarā ar š.g. 26. un 27. janvārī notiekošajām Pilsētas domes vēlēšanām, Pilsētas valde, sākot ar 10.janvāri, izdala domnieku kandidātu sarakstus, piegādājot tos iedzīvotājiem mājās. Kandidātu sarakstus tiesības saņemt katram pilngadīgam vēlētājam (izņemot ārzemniekus), kurš dzīvo Liepājā ne mazāk kā 8 nedēļas pirms vēlēšanām. Lai pārliecinātos par vēlētāja pilngadību, pavalstniecību un tiesībām piedalīties vēlēšanās nodzīvošanas laika ziņā, kandidātu sarakstu iznēsātājiem ir tiesības pieprasīt no katra vēlētāja, kurš saņem kandidātu sarakstus, pasi un no namu īpašniekiem vai pārvaldītājiem nama grāmatu. Tāpat namu īpašnieki vai pārvaldnieki var pieprasīt no kandidātu sarakstu iznēsātājiem Pilsētas valdes izdoto apliecību, ka izsniedzējs izdala kandidātu sarakstus Pilsētas valdes uzdevumā. Par nekārtībām, kādas vēlētāji novēro pie kandidātu sarakstu saņemšanas, piemēram, ja saraksti tiek nodoti bojātā vai iezīmētā veidā, nekavējami ziņojams Pilsētas valdei."
– Pagājušā gada decembrī Dzelzceļa policijas ierēdņi kontrolējuši 552 vilcienus un aizturējuši astoņas meklētās personas, 11 nelegālus robežpārkāpējus un 40 personas bez dokumentiem vai ar apšaubāmiem dokumentiem.

1939.

– Heinriha Vilinska ieroču veikala darbnīcā, Lielajā ielā 18, atrod mirušu ieroču meistaru 57 gadus veco Aleksandru Laurensu no Ganību ielas 52. Viņš izgājis no mājām svētdienas vakarā, atstājot sievu mājās vienu. Vīra ilgā prombūtne viņai likusies aizdomīga, un Laurensa kundze sākusi vīru meklēt, apstaigājot paziņas un draugus. Taču bez sekmēm. Pirmdien no rīta veikala īpašnieka dēls Ansis atvēris veikalu, lai sāktu darbu, un ieraudzījis uz grīdas guļam ieroču meistaru. Viņa seja bija asiņaina un sadragāta. Līdzās – medību bise. Aleksandrs Laurenss bija labs aroda pratējs, ar darba devēju viņam bija ļoti labas attiecības. Laurensam bijušas pat veikala atslēgas. Izmeklēšanu veic 2.iecirkņa policijas uzraugs. Noskaidro, ka pēdējā laikā Laurenss pārmērīgi lietojis alkoholu, un pašnāvības iemesls, kā liekas, arī bijis zaļais pūķis.

1949.

– Pilsētas tramvaja iestādes depo darbnīcas pabeigušas jauna tramvaja sliežu tīrītāja montāžas darbu. Tas ievērojami uzlabos pilsētas sliežu ceļu stāvokli, ļaus tramvajam kursēt bez lieliem pārtraukumiem pat sniegputeņa apstākļos.