Kurzemes Vārds

01:15 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ziemeļu mola skarbā mācība

Ints Grasis

Traģisks negadījums trešdienas vakarā notika uz Ziemeļu mola. Ūdenī iekrita un noslīka makšķernieks.

Liepāja ir ļoti iecienīta makšķerēšanas vieta mūsu dienvidu kaimiņvalsts vīriem, kas regulāri pulcējas arī uz Ziemeļu mola. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka traģiskajā vakarā pirms pulksten 23 uz mola makšķerēja arī trīs lietuviešu domubiedri no Mažeiķiem. Viens no viņiem, 57 gadus vecs vīrietis, būdams pārāk tuvu mola malai, rīkojās neapdomīgi un iekrita Baltijas jūras viļņos.

Viņa biedri, mēģinot slīkstošo glābt, paguva viņu vēl saķert aiz drēbēm, taču tumsa, vējš un viļņi liedza makšķernieku izglābt. Par notikušo ziņots Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādei, kas savukārt sazinājās ar ūdenslīdējiem, tomēr bija jau par vēlu. Vīrieša mirstīgās atliekas ieceltas Jūras spēku glābšanas laivā, nogādātas krastā un nodotas Valsts policijas darbiniekiem. Par notikušo paziņots Lietuvas kolēģiem un mirušā piederīgajiem. Iespējams, noslīkušais bija alkohola reibumā, vismaz abi viņa kolēģi bija iereibuši.

Pēdējā laikā visi traģiskie negadījumi uz Ziemeļu mola ir saistīti tieši ar Lietuvas makšķerniekiem. Pērnā gada 3.novembrī no mola jūrā iekrita un noslīka 1967.gadā dzimis Lietuvas pilsonis. Bet 2007.gada 3.oktobrī līdzīgs gadījums beidzās laimīgi. No Ziemeļu mola Liepājas slimnīcā nogādāja divus lietuviešus, jo viens no viņiem makšķerējot bija iekritis jūrā, bet otrs centās kolēģi glābt. Abus krastā izcēla Nacionālo bruņoto spēku krasta apsardze. Pēdējos gados citu negadījumu saistībā ar Ziemeļu molu un letālām sekām nav bijis.