Kurzemes Vārds

23:04 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Gatavošanos sezonai turpinās Turcijā
Ints Grasis

Šodien sporta kluba "Liepājas metalurgs" komanda ar 18 futbolistiem, treneriem un pārējo personālu dodas uz Turciju, lai uzsāktu gatavošanos jaunajai sezonai.

No komandas spēlētājiem uz dienvidzemi devušies: vārtsargi – V.Spole, P.Šteinbors; aizsargi – O.Kļava, D.Ivanovs, Dz.Zirnis, A.Jemeļins, I.Kirhners, A.Žuravļovs, pussargi – P.Surņins, G.Soloņicins, T.Tamašausks, M.Rafaļskis, P.Krasnovskis, I.Aleksejevs, J.Koršakovs, uzbrucēji – V.Kamešs, A.Prohorenkovs, D.Rakels.

Vairāku futbolistu uzvārdi prasa komentārus. No tiem futbolistiem, kas pērn spēlēja dublieru komandā, uz Turciju brauks Igors Aleksejevs, Jevgēņijs Koršakovs, kā arī jaunais Deniss Rakels, kas pērn lieliski iesaistījās mūsu 1.līgas komandā, tad nokļuva dublieros un pēc tam ātri vien arī galvenā trenera Rīdigera Abramčika redzeslokā.

Kopā ar metalurgiem ir arī mums labi pazīstamais Liepājā dzimušais un augušais Intars Kirhners, kurš pēdējos gadus spēlējis Lietuvas čempionātā komandas "Siauliai" sastāvā. No tā, kā Intars iepatiksies mūsu treneriem Turcijā, būs atkarīgs, vai viņš pievienosies metalurgiem nākamajā sezonā. Vismaz pagaidām viņš atstājis labu iespaidu.

Visvairāk jautājumu Liepājas futbola draugiem varētu būt par 19 gadu veco Povilu Krasnovski. Viņš jau kādu laiciņu trenējas kopā ar metalurgiem, taču saprotamu iemeslu dēļ kluba vadītāji nevēlējās šo faktu izgaismot. Nav taču noslēpums, ka ap metalurga nometni starpsezonās mēdz riņķot ienaidnieka izlūklidmašīnas. "Liepājas metalurga" ģenerāldirektors Aleksandrs Rogoza "Kurzemes Vārdu" informēja, ka vienošanās ar šo par perspektīvu uzskatīto Lietuvas U-21 izlases futbolistu panākta par 95 procentiem. Jaunais lietuviešu pussargs, kas labi pieprotot arī uzbrucēja funkcijas, spēlējis klubā "Vilnius", kas pērn Lietuvā spēlēja 1.līgā, jo nedabūja licenci spēlēšanai augstākajā līgā.

Par Kristapu Grebi un Ģirtu Karlsonu. Komandai līdzi uz Turciju šodien dodas arī Aleksandrs Rogoza. Viņam sarunāta tikšanās ar Baku "Neftchi" vadītājiem. Azerbaidžāņi Kristapu gribētu savā komandā, bet vai viņi spēs samaksāt liepājnieku prasīto summu? A.Rogoza neatklāja, cik maksā Grebis, bet saprotams, ka tie nav ne 10, ne 20 tūkstoši. Starp citu, Rīdigers Abramčiks ar pašreizējo Baku "Neftchi" treneri savulaik kopā esot spēlējuši pazīstamajā Vācijas klubā "Schalke 04".

Ģirts Karlsons, kā allaž, runājot par saviem plāniem, bija visai skops. Viņš "Kurzemes Vārdam" atzina, ka ir viens diezgan drošs piedāvājums, bet esot arī citi. "Izvēlēšos labāko," sacīja Karlsons, kurš pauda pārliecību, ka atradīs klubu ārzemēs un līdz ar to diezin vai spēlēs Liepājā nākamsezon.

Ja Kristaps un Ģirts Liepājā nepaliks, mūsu treneri un kluba pārstāvji meklēs papildinājumu – vismaz vienu vai divus spēlētājus. Un vispirms tie būs uzbrucēji.

Treniņnometne Turcijā ilgs līdz 2.februārim. Ir sarunātas četras pārbaudes spēles ar triju valstu augstāko līgu klubiem: 19.janvārī pret "Gagra" (Gruzija), 23.janvārī pret "Karpaty Lviv" (Ukraina), 26.janvārī pret "Spartak Nalchik" (Krievija) un 30.janvārī pret Tbilisi "Dinamo".

Vakar Latvijas Futbola federācija nolēma, ka nākamajā sezonā Latvijas futbola virslīgas čempionātā piedalīsies desmit komandas: "Ventspils", "Liepājas metalurgs", "Skonto", "Dinaburg", Daugavpils "Daugava", Rīgas "Daugava", "Olimps", "Blāzma", "Tranzīts", kā arī "Jūrmala", ko veidos apvienojot komandu "Kauguri" un Jūrmalas futbola skolas vienību.