Kurzemes Vārds

22:43 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 16. janvārī

1929.

– Liepājas pilsētas ārsts Dr.Vedigs atgādina visiem ārstiem, feldšeriem, vecmātēm, kā arī slimnīcām, ambulancēm, ķīmiskās analizes un bakterioloģiskajām laboratorijām, kosmētiskajiem kabinetiem, rentgena kabinetiem, kalnu saules kabinetiem utt., ka līdz 1.februārim obligāti jāsniedz ziņas par savu medicīnisko darbību 1928.gadā.
– Šogad gandrīz visus ledus pagrabus ar ledu nodrošina apkārtnes laucinieki, kuri piegādes izsolē pārsolīja vietējos ormaņus. Lauku ļaudis strādā ar visu saimi, ikdienas iztika un siens zirgiem viņiem ir lētāks nekā ormaņiem.
– Liepājas zvejnieki decembrī biežo vētru dēļ tikai 10 līdz 12 dienu varēja doties zvejā, lomi: 90 tūkstoši kilogramu mencu, 32 tūkstoši kilogramu strimalu. Vētrās zvejnieki pazaudējuši zvejas spaili aptuveni 9000 latu vērtībā. Janvārī stāvoklis vēl vairāk pasliktinājies, jo vētras trako gandrīz katru dienu.

1939.

– Liepājas manufaktūrpreču un arī dažos apavu veikalos sākusies preču izpārdošana. Par ļoti zemām cenām var iegādāties tās, kas vairs nav modē vai ilgāku laiku gulējušas noliktavā. Piemēram, par 15 latiem iespējams iegādāties sieviešu vasaras mēteli, bet kurpes – par 4,95 latiem. Liepājniece izpārdošanas laikā var apģērbties no galvas līdz kājām par 50 latiem, vīrieši – par 80 latiem.

1949.

– Igors Doržoveckis, Žarmans Mativusjans, Jevgeņijs Galahovs, Jevgeņijs Serebrjakovs, Jakovs Kuzmins un Elza Rieka 1948.gadā izveidoja bruņotu bandu, kas sevišķi aktīvu noziedzīgo darbību izvērsa tā paša gada augustā, izdarot vairākas bruņotas laupīšanas. 10.augustā, piedraudot ar ieročiem, aplaupīti Beļavskis un Mažlapšte. 11.augustā banda aplaupīja Rihoļski, 18.augustā Ķudi, 20.augustā bandīti uzbruka Upeniekam un Snarskim, nogalinot Upenieku. Šajās dienā Latvijas PSR Augstākā tiesa soda bandītus Doržovecki, Mativusjanu un Galahovu ar ieslodzījumu labošanas darbu nometnē uz 25 gadiem, Kuzminu uz 15 gadiem, Serebrjakovu uz 10 gadiem un Rieku ar brīvības atņemšanu uz 3 gadiem. Visiem konfiscēta viņu personīgā manta.