Kurzemes Vārds

21:43 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Es domāju tā

Vai vēja ģeneratori ir cilvēkam un videi droši?

Bruno, elektromontieris
– Manuprāt, tie ir droši un nekādu bīstamību nerada. Protams, noteikti ir jāņem vērā, kur un kā tos likt. Bet, ja uzliek pēc visiem nosacījumiem, tad viss kārtībā. Kas tad cits bez vēja enerģijas mums vispār atliek? Kurināt atkal ogles un naftu? Vējš tomēr tīrs, nav nekādu dūmu, kas paliek nezin kur.

Linda, studente un bārmene:
– Domāju, ka tie nevienam īpaši netraucē. Laikam jau vēja parku celšana tomēr ir labāks risinājums nekā kādas rūpnīcas, kas rada daudz dažādu izmešu. Vēja izmantošana enerģijas ieguvei Latvijā nepārprotami ir labs risinājums.

Skaidrīte, tikko atbraukusi no darba ārzemēs:
– Ja nav tuvumā mājas, tad varbūt nevienam tie netraucē. Es laikam nejustos droši, dzīvojot tieši blakus tādam ģeneratoram. Kāpēc? To gan man grūti pateikt. Bet vēja enerģija Latvijai būtu labs risinājums. Jo tā ir ekoloģiski tīra enerģija.

Nikolajs, dodas makšķerēt:
– Tie nevar būt kaitīgi cilvēkam, tie ir ekoloģiski tīri. Pats 40 gadu uz kuģiem par elektriķi esmu strādājis, tāpēc kaut ko saprotu.

Visvaldis, elektriķis:
– Šķiet, jā. Man nebūtu iebildumu tādam ģeneratoram dzīvot blakus. Bet kā enerģijas avotu Latvijai tomēr vajadzētu gan ko lielāku par vēja parkiem, ar tiem varētu nepietikt. Ja attīstīsies rūpniecība, enerģijas vajadzēs daudz.

Ludmila, mūziķe:
– Man liekas, tie varētu būt droši. Visādā ziņā nesalīdzināmi drošāki par atomelektrostaciju. Tiesa, nekad neesmu par tiem pārāk daudz prātojusi. Varbūt, ja dzīvotu pavisam blakus, tad kaut kāds iespaids būtu. Bet, kopumā ņemot, tas ir dabai draudzīgs enerģijas iegūšanas veids. Un Liepāja taču ir vēju pilsēta, tāpēc resursu būtu pietiekami.