Kurzemes Vārds

17:11 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Ieskats "Superkausā"
Andris Sudmalis

Janvāra sākumā, kad "Kurzemes Vārds" rakstīja par motosportista Laura Freiberga lēmumu beigt karjeru MX 1 Pasaules čempionātā, grobiņnieks minēja, ka viens no viņa turpmākās darbības virzieniem saistīsies ar jaunu sacensību seriālu – sadarbībā ar "Moto X" trases īpašnieku Kasparu Cveiģeli radīto "Superkausu".

"Superkausa" sacensībām būs seši posmi, kas pirmajā gadā notiks Kurzemē – Zirās, Aizputē, Dobelē, Kuldīgā, Saldū un Lažā. Organizatori to vēlas izveidot par populārāko sacensību seriālu Latvijā. "Ir daudz un dažādas sacensības, bet ne tik daudz Kurzemē. Tagad būs seši kārtīgi mači tām klāt. Šīs sacensības būs ar kvalitātes un popularitātes zīmi," pārliecināts Freibergs. "Galvenais ir tas, ka ierasto divu braucienu vietā būs trīs. Braucieni būs mazliet īsāki un tāpēc dinamiskāki. Vairāk startu, vairāk finišu, līdz ar to sacensības būs skatāmākas. Vienā braucienā būs tikai pieci apļi."

Freibergs uzsver, ka sacensībās varēs piedalīties dažādu vecuma grupu braucēji, tāpat būšot arī Latvijas labākie sportisti un ārzemju motobraucēji. "Pirmo reizi Latvijā būs tāda klase kā "Mini MX". Tajā varēs startēt visdažādākā vecuma braucēji ar mazākiem mocīšiem. Tas būs jautri. Ir izveidotas "Pro" klases, kurās piedalīsies Latvijas varošākie, ātrākie un meistarīgākie braucēji. Redzēsim arī kādu spēcīgāku sportistu no ārzemēm."

"Esam daudz domājuši par klašu sadalījumiem. Protams, ka vēlamies rast iespēju startēt ikvienam Latvijas motomīlim. Tagad jau ir daudz braucēju kategorijas visdažādākajos dalījumos. Kopā astoņi vērtējumi. Kopvērtējumā apbalvosim labākos piecus, tā ka apbalvošanā krietns dalībnieku skaits tiks nosaukts. Specbalvu saņems solo "Pro" klase virs 30 gadiem," pastāstīja leģendārais Latvijas sportists.