Kurzemes Vārds

15:26 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Es domāju tā

Vai varēsit samaksāt par ārstēšanos
Kristīne Pastore

Ar 1.martu palielināsies maksa gan par vizīti pie ģimenes ārsta, gan par izmeklējumiem, speciālistu konsultācijām, bet visievērojamāk – par ārstēšanos slimnīcā. Vai liepājnieki spēs to samaksāt?

Larisa Soroko, mājsaimniece:
– Ja vajadzēs, es varēšu samaksāt, jo man vīrs strādā un nopelna, turklāt, paldies Dievam, pagaidām man nav nācies bieži slimot, un es ceru, ka neslimošu arī turpmāk. Bet zinu, ka daudzi mani tuvinieki un paziņas ir izmisumā par notiekošo medicīnā, jo viņi zina, ka naudas, lai ārstētos nebūs, tāpēc mēģinās kaut kā tikt galā pašu spēkiem.

Aina Rozentāle, krāsotāja
– Domāju, ka būs grūti samaksāt par ārstēšanos, tāpēc jau tagad zinu, ka vēl mazāk nekā līdz šim iešu pie ārstiem. Jau tagad es vispirms mēģinu ar savām kaitēm tikt pati galā, un tās mani arī daudz nemoka, pie ārsta eju tikai tad, kad vairs nevaru paciest sāpes. Nu, iespējams, nāksies ciesties vēl pacietīgāk. Daudzi darīs līdzīgi, un rezultātā būs daudz ielaistu slimību.

Nauris Vrubļevskis, students:
– Man šķiet, ka jau tagad cilvēki ciešas līdz pēdējam un tikai tad iet pie ārsta, un domāju, ka turpmāk būs vēl trakāk, tāpēc, manuprāt, valdībai ir skaidri un gaiši jāpasaka – ir ieviesta maksas medicīna! Tad vismaz cilvēki nelolos liekas cerības. Es arī esmu no tiem, kas līdz pēdējam neiet pie ārsta. Tādu būs daudz, un atbildība par to būs jāuzņemas valdībai.

Maira Vecpils, pensionāre:
– Pilnīgi skaidri zinu, ka par ārstēšanos slimnīcā turpmāk nevar būt ne runas, jo es to samaksāt nespēšu. Tāpēc vienīgais, ko darīšu – ārstēšos pati un cietīšos līdz pēdējam. Jau tagad man pēc insulta ir vajadzīga acs operācija, kuru diemžēl nevaru atļauties. Tā nu man viena acs nerāda. Tā ka paldies mūsu valdībai! Pazemojusi tā mūs ir līdz pēdējam. Kad šos jaunumus uzzināju, izmisumā raudāju, bet nu vairs nespēju un nav arī vērts.

Ēriks Balodis, brīvmākslinieks
– Ziemā, kad ir jāmaksā par apkuri, noteikti nevarēšu atļauties nekādu slimošanu, bet vasarā gan varētu. Diemžēl tāda ir realitāte, un daudzi nodarbosies ar pašārstēšanos. Domāju, ka valdība ir pieņēmusi ļoti nesaprātīgu lēmumu, tāpēc vienīgais, ko es tai gribu pateikt – lai beidzot sāk domāt par cilvēkiem, nevis tikai par sevi.